Ana Sayfa EDHO (Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz) Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncuları 2021 Güncel Oyuncu Kadrosu

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncuları 2021 Güncel Oyuncu Kadrosu

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, 2015 yılında yayına başlamıştır. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları oldukça kaliteli bir kadrodan oluşmaktadır. Edho oyuncuları oldukça başarılı rolleri ve senaryo kalitesi ile son dönemlerde de diziyi reytinglerin zirvesinde tutuyor.

Genel Bilgiler:

Tür: Aksiyon – Drama – Suç
Ülke: Türkiye
Kanal: ATV
İlk bölüm Tarihi: 8 Eylül 2015 – günümüz
Durumu: Devam Ediyor
Bölüm Sayısı: 199
Sezon: 6
Senarist: Raci Şaşmaz (1-123)
Bahadır Özdener (1-)
Berna Aruz (124-)
Yönetmen: Onur Tan (1-)
Zübeyr Şaşmaz (140-)
Baran Özçaylan (140-)
Yapımcı: Raci Şaşmaz (1-123)
atv (124-)
Besteci: Ayşe Önder
Levent Güneş
Başrol: Oktay Kaynarca
Hüseyin Avni Danyal
Yunus Emre Yıldırımer
Ozan Akbaba
Ali Sürmeli

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Konusu

Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz konusu oldukça geniş bir senaryoya bağlı olsa da sizlere kısaca açıklamak isteriz. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi milyonlarca insanı ekran başına kilitlemeyi başarmış bir yapımdır. Hem aksiyon hem de dram temaları çevresinde şekillenen dizi, Türkiye’nin en sevilen yapımlarından biri olmuştur.

Eşkıya dünyaya Hükümdar Olmaz
Eşkıya dünyaya Hükümdar Olmaz

Küçük yaşlardan itibaren yeraltı dünyasından insanlar ile bağlantısı olan Hızır Çakırbeyli, ailesine önem veren bir adamdır. Yeraltı dünyasında yapılan haksız eylemleri sona erdirmek ve dünya lideri olabilmek için masanın başına geçen Hızır, sömürgecilere ve haksızlık yapanlara karşı kafa tutmaktadır. Aile içerisinde yaşanan olayların da işlendiği bu dizide hem masada oturan insanların aile hayatı hem de iş hayatı anlatılmaktadır. Bu nedenle dizinin ana teması aksiyon olsa da, dram teması da iyi bir şekilde işlenmektedir.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncuları

Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz oyuncuları saymakla bitmez. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yer alan karakterlerin sayısı oldukça fazladır. Bunun yanı sıra senaryonun gidişatına göre kadroda değişiklikler de yapılmaktadır. Aşağıdaki başlıklarda Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde canlandırılan ana karakterler açıklanmaktadır.  Edho oyuncuları aşağıdaki gibidir;

bah

Edho Hızır Çakırbeyli Kimdir ? Oktay Kaynarca Kimdir ?

Hızır Çakırbeyli, dizinin en önemli karakteridir. Ailesine bağımlı bir karakter olan Hızır, hak ve hukuka önem veren bir insandır. Hızır Çakırbeyli karakteri, Oktay Kaynarca tarafından canlandırılmaktadır.

hızır çakırbeyli
Edho Hızır Çakırbeyli (Oktay Kaynarca) kimdir

Ozan Akbaba (EDHO İlyas Çakırbeyli)

Ozan Akbaba Kimdir ? İlyas Çakırbeyli Kimdir?

İlyas Çakırbeyli, Hızır Çakırbeyli’nin küçük kardeşidir. Hızır’ın sağ kolu olan İlyas, tıpkı abisi gibi ailesine önem vermektedir. İlyas Çakırbeyli karakteri, Ozan Akbaba tarafından canlandırılmaktadır.

ozan akbaba
Edho Ozan Akbaba Kimdir

Yunus Emre Yıldırımer (EDHO Alpaslan Çakırbeyli)

Alpaslan Çakırbeyli Kimdir? Yunus Emre Yıldırımer Kimdir ?

Alpaslan Çakırbeyli, Hızır’ın ölmüş ağabeyinin oğludur. Hızır’ın yeğeni olan Alpaslan, merhametli ve bir o kadar sert bir karakterdir. Alpaslan Çakırbeyli rolünü canlandıran isim Yunus Emre Yıldırımer’dir.

alpaslan çakırbeyli
Alpaslan Çakırbeyli Kimdir

Hüseyin Avni Danyal (EDHO Tufan Tezyürek)

Tufan Tezyürek Kimdir ? Hüseyin Avni Danyal Kimdir ?

Tufan Tezyürek, Hızır Çakırbeyli’nin dostudur. Tufan Tezyürek karakteri, Hüseyin Avni Danyal tarafından canlandırılmaktadır.

hüseyin avni danyal
Hüseyin Avni Danyal Kimdir

Yalçın Hafızoğlu (Hızır Ali Çakırbeyli)

Hızır Ali Çakırbeyli Kimdir? Yalçın Hafızoğlu Kimdir ?

Hızır Ali Çakırbeyli, Hızır’ın vefat eden eşi Ceylan’dan olan oğludur. Ailenin en genç ferdi olan Hızır Ali, babası ve amcalarının izinden gitmektedir. Hızır Ali Çakırbeyli karakterini Yalçın Hafızoğlu canlandırmaktadır.

hızır ali çakır beyli
Hızır Ali Çakırbeyli Kimdir ?

Pelin Akil (Bahar Sincanlı )

Bahar Sincanlı Kimdir? Pelin Akil Kimdir ?

Bahar Sincanlı, yakın bir zamanda Hızır Çakırbeyli’nin hayatına girmiştir. Bahar Sincanlı Hızır’ın sevgilisidir. Bahar Sincanlı karakterini Pelin Akil canlandırmaktadır.

pelin akil kimdir
Pelin Akil Kimdir ?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Yönetmeni Kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yönetmeni tek bir kişi değildir. Dizinin yönetmen koltuğunda oturan isimler; Onur Tan, Baran Özçaylan ve Zübeyr Şaşmaz’dır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Senaristi Kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz senaristi birçok kez değişmiştir. Dizinin 1 ila 124. bölüm arasında senaristliğini ünlü yapımcı ve yönetmen Raci Şaşmaz yapmıştır. Raci Şaşmaz’a ek olarak Berna Aruz ve Bahadır Özdener de senaristlik yapmaktadır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Yapımcısı Kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yapımcısı birçok kez değişmiştir.  Dizinin yapımcılığını 1 ila 123. Bölümler arasında Raci Şaşmaz yapmıştır. Ancak 124. bölüm itibariyle dizinin yapımcılığı, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yayınlandığı ulusal kanal olan ATV olmuştur.  Atv resmi site için buraya tıklayın.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisi Oyuncuları

Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dizisi oyuncuları oldukça fazladır. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin popüler olma sebeplerinden biri de oyuncu kadrosudur. Usta isimlerin buluştuğu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz kadrosunda yer alan oyuncular hakkında bilgi almak için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz.

Oktay Kaynarca Kimdir?

Oktay Kaynarca, 1965 yılında Malatya’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra sunuculuk ve yapımcılık yapan Oktay Kaynarca, Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki Çakır rolüyle ünlenmiştir. Daha sonra ise dönemin en sevilen Adanalı dizisinde başrol olmuştur. Pek çok yapımda rol almış olan Oktay Kaynarca, günümüzde hem Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol almakta hem de modellik yapmaktadır.

oktay kaynarca kimdir
Oktay Kaynarca Kimdir ?

Ozan Akbaba Kimdir?

Ozan Akbaba, 1982 yılında Kars’ta dünyaya gelmiştir. Kariyerine tiyatro oyunculuğu yaparak başlayan Akbaba, pek çok dizi ve filmde rol almıştır. Güncel olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde başrollerden biri olan İlyas Çakırbeyli karakterine hayat vermektedir.

ozan akbaba kimdir
Ozan Akbaba Kimdir

Yunus Emre Yıldırımer Kimdir?

Yunus Emre Yıldırımer, 1982 yılında Siirt’te doğmuştur. Konservatuar eğitimi almış olan Yıldırımer, pek çok tiyatro oyununda rol almış ve daha sonra ise çeşitli dizi ve film yapımlarında boy göstermiştir. Konservatuar eğitimi esnasında tanıştığı Melisa Özge Yıldırımer ile evli olan Yunus Emre Yıldırımer, günümüzde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Alpaslan Çakırbeyli karakterini canlandırmaktadır.

Yunus Emre Yıldırımer Kimdir.
Yunus Emre Yıldırımer Kimdir ?

Pelin Akil Kimdir?

Pelin Akil, 1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kendisi gibi oyuncu olan Anıl Altan ile evlidir. Pek çok yapımda yer alan Pelin Akil, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine son sezonda giriş yapmıştır. Bahar Sincanlı rolüne hayat veren Pelin Akil, bu rolünde de büyük bir beğeni toplamıştır.

Pelin Akil Kimdir
Pelin Akil Kimdir ?

Ali Sürmeli Kimdir?

Ali Sürmeli, 1959 yılında Bingöl’de dünyaya gelmiştir. Oyunculuk hayatını 1982’den bu yana sürdüren usta oyuncu, sayısız tiyatro oyununda rol almış ve yönetmenlik yapmıştır. Türk televizyonlarının en bilinen isimlerinden biri olan Ali Sürmeli, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Kimsesiz Doğan karakterine can vermektedir.

Ali Sürmeli Kimdir
Ali Sürmeli Kimdir ?

Emir Benderlioğlu Kimdir?

Emir Benderlioğlu, 1979 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Oyunculuğun yanı sıra grafikerlik, fotoğrafçılık ve seslendirme sanatçılığı yapmaktadır. Pek çok dizi ve filmde rol almış olan Emir Benderlioğlu, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Behzat Façalı karakterini canlandırmaktadır.

emir benderlioğlu
Emir Benderlioğlu Kimdir ?

 

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizisine Verilen Ödüller

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Türk insanlarının en sevdiği diziler arasında yer almaktadır. Yayınlandığı günlerde reyting sıralamalarını değiştirmeyi başaran Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, 2017 yılında 2 farklı ödüle layık görülmüştür. Aşağıdaki listede Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine verilen ödüller belirtilmektedir.

  1. 2017 / Moon Life Dergisi Ödülleri – Yılın En İyi Dizisi
  2. 2017 / 4. Mersin Altın Palmiye Ödülleri – Yılın En İyi Dizisi

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ FRAGMANI

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 199. Bölüm Fragmanını siz değerli izleyicilerimizle paylaşıyoruz. DiziTürkiye ekibi olarak EDHO 200. Bölüm Fragmanı Yayınlandığı an bizde sizlerle bu fragmanı paylaşacağız.

 

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ İZLE

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisini seyretmek için resmi youtube kanalından buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

FAQ

Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dizisinin fragmanını sitemizden izleyebilirsiniz.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi sezon finaline girdikten sonra ekim ayı gibi başlaması bekleniyor.

Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz her salı günü Atv ekranlarında yayınlanıyor

Hızır Çakırbeyli'nin evi İstanbul'da Sarıyer'e bağlı Zekeriyaköy'de yer almaktadır. Dizi çoğunlukla İstanbul ilinde çekiliyor .Artı olarak dizideki masa sahneleri, kararların alındığı sahneler İstanbul Üsküdar'da yer alan Hababam Sınıfı Müzesi Adile Sultan Kasrı'nda çekilmektedir.

Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dizisinin besteci ve müzikcileri Ayşe Önder ve Levent Güneş dir.

Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dizisinde Hızır Çakırbeyli rolünü Oktay Kaynarca canlandırmaktadır.

Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dizisinde Hızır Çakırbeyli'nin evi İstanbul'da Sarıyer ilçesine bağlı olan Zekeriyaköy'de bulunmaktadır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hayriye Çakırbeyli rolünde Sabina Toziya oynamaktadır. Çakırbeyli ailesinin en önemli parçası olan Hayriye Çakırbeyli Hızır Çakırbeyli'nin annesidir.

Edho dizisi yeni bölümü her salı Atv kanalında yayınlanmaktadır.

Edho sezon finali yapınca 7. sezon yani yezon bölümleri eylül ekim ayı gibi başlayacağı öngörülüyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz