Ana Sayfa Oyuncular Oktay Kaynarca (EDHO Hızır Çakırbeyli) Kimdir ?

Oktay Kaynarca (EDHO Hızır Çakırbeyli) Kimdir ?

Oktay Kaynarca ( Edho Hızır Çakırbeyli ) Kimdir.
Oktay Kaynarca ( Edho Hızır Çakırbeyli ) Kimdir.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, yayın hayatına başladığı 2015 yılından beri reyting rekorları kırmayı başarmış bir Türk dizisidir. Gerek oyuncu kadrosu gerek ise aksiyon dolu senaryosuyla geniş bir hayran kitlesine sahip olan bu dizinin başrolünü Oktay Kaynarca üstlenmektedir. Hızır Çakırbeyli rolüyle gönüllere taht kuran Oktay Kaynarca, araştırma konusu olmuştur.

İsim: Oktay Kaynarca
Aslen Nereli: Malatya
Doğum Tarihi: 27 Ocak 1965
Yaş: 56
Boy – Kilo: 1.76 – 82
Burç: Kova
Oynadığı Yapımlar: EDHO , Adanalı , Kurtlar Vadisi…
Meslek: Oyuncu
Medeni Hali: Bekar
Eğitim: Lisans
İnstagram: @oktaykaynarca

Oktay Kaynarca Kimdir?

Oktay Kaynarca, 1965 senesinin Ocak ayında Malatya’da dünyaya gözlerini açmıştır. Ailesinin Almanya’da çalışması nedeniyle anneannesi ile İstanbul’da büyüyen Kaynarca, hem ortaokul hem de lise eğitimi olması gerekenden daha uzun bir sürede bitirmiştir. Lise eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi’nde Devlet Konservatuarı’na başlamıştır.

Oyunculuk eğitiminin ardından tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Kariyerinin ilk TV yapımı ise 1989 yılında yayın hayatına başlayan “Gençler” adında bir dizidir. İlk üstlendiği rolüyle bile kendisinden sıkça söz ettirmeyi başaran Oktay Kaynarca, 30 yıldan uzun süredir oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Bu süreçte rol aldığı bazı yapımlar şu şekildedir:

 1. Adanalı
 2. Ustura Kemal
 3. Kurtlar Vadisi (Süleyman Çakır)
 4. Sakarya Fırat
 5. Kuzey Rüzgarı
 6. Çanakkale Ruhu
 7. Sis ve Gece
 8. Aman Reis Duymasın
 9. Kırmızı Işık
 10. Kardelen
 11. Sen Harikasın

Yukarıdaki yapımlara ek olarak pek çok dizi ve filmde konuk oyunculuk yapan Oktay Kaynarca, dublaj da yapmıştır. Günümüzde oyunculuğa ek olarak modellik de yapmaktadır. Oktay Kaynarca, başarıları sayesinde birçok ödüle layık gösterilmiş ve toplamda 5 ödül almıştır.

Oktay Kaynarca ( Edho Hızır Çakırbeyli )
Oktay Kaynarca ( Edho Hızır Çakırbeyli )

Oktay Kaynarca, günümüze kadar 2 defa evlilik yapmıştır. İlk evliliği, dizi setinde tanıştığı Özgü Namal ile olmuştur. 2002 yılında evlenen çift, 2008 senesinde ayrılmıştır. Oktay Kaynarca’nın ikinci ve son evliliği ise 2012 yılında Melek Angun ile olmuştur. Ancak çift yalnızca 1 sene evli kalmıştır.

Hızır Çakırbeyli Kimdir?

Hızır Çakırbeyli, ATV kanalında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı popüler dizide yer alan kurgusal bir karakterdir. Kurgusal bir karakter olmasına rağmen Hızır Çakırbeyli’ye ilgi duyan sayısız insan bulunmaktadır. Hızır Çakırbeyli kimdir sorusunu yönelten bireyler, çoğunlukla Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin hayranlarıdır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin ana karakteri olan Hızır Çakırbeyli, işinin yanı sıra ailesini de önemseyen bir adamdır. Çok küçük yaşta yeraltına giren ve bu girdiği çukurda yükselerek saygın adamlardan biri haline gelen Hızır Çakırbeyli, bulunduğu iş dünyasında haksızlıkların üstesinden geleceğine söz vermiştir. Yoğun ve aksiyon dolu iş hayatına ek olarak ailesine de oldukça önem veren Çakırbeyli, dostları, oğlu, kardeşi ve vefat eden abisinin oğlu ile işlerini sürdürmektedir.

Uzun uğraşlar sonunda kurdukları masanın başına geçen ve masadaki insanların güvenini kazanan EDHO Hızır Çakırbeyli, çıkarı için yaşayan ve haksızlık yapmaktan çekinmeyen düşmanlarına başkaldırmakta ve iyi bir düzen oluşturmaya gayret göstermektedir. Hem tavırları hem de otoritesi ile pek çok kişinin ilgisini çekmektedir.

FAQ

Oktay Kaynarca, 1965 senesinin Ocak ayında Malatya’da dünyaya gözlerini açmıştır. Ailesinin Almanya’da çalışması nedeniyle anneannesi ile İstanbul’da büyüyen Kaynarca, hem ortaokul hem de lise eğitimi olması gerekenden daha uzun bir sürede bitirmiştir. Lise eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi’nde Devlet Konservatuarı’na başlamıştır.

Saçlarının ön kısmında ve tepe bölgesinde açılmalar yoğunlaştıktan sonra Oktay Kaynarca saç ektirmiştir. Saçları ile çok bir problemi olmayan Oktay Kaynarca son hali ile daha genç ve dinamik bir görüntüye sahip olmuştur.

1965 yılında Malatya'da doğan Oktay Kaynarca'nın babası Malatyalı annesi ise Elazığlıdır. Oktay kaynarca Türk bir aileden gelmektedir.

Baba tarafından Malatya anne tarafından Elazığlı olan Oktay Kaynarca'nın gönül verdiği ve tuttuğu takım Eskişehirspor'dur

Oktay Kaynarca'nın son olarak sevgilisi Gizem Acar'dır.

Oktay Kaynarca, 1965 senesinin Ocak ayında Malatya’da dünyaya gözlerini açmıştır. Ailesinin Almanya’da çalışması nedeniyle anneannesi ile İstanbul’da büyümüştür.

1965 Ocak doğumlu olan başarılı oyuncu 2021 yılı itibari ile 56 yaşındadır.

Toplamda beş kardeşi olan Oktay Kaynarca'nın 2 kız 3 de erkek kardeşi vardır bu kardeşlerinin isimleri sırasıyla , Meryem Kaynarca , Turgay Kaynarca , Onur Kaynarca ,Selin Kaynarca ve Orkun Kaynarcadır.

2008 yılında Özgü Namal ile 2012 yılında ise Melek Angun ile evlenen Oktay Kaynarca'nın şuanda eşi yoktur.

Başarılı oyuncu Oktay Kaynarca'nın babası Özkan Kaynarca'dır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz