Ana Sayfa Dizi Özetleri Ozan Akbaba (EDHO İlyas Çakırbeyli) Kimdir ?

Ozan Akbaba (EDHO İlyas Çakırbeyli) Kimdir ?

ozan akbaba kimdir
ozan akbaba kimdir

Ozan Akbaba, Türk televizyonlarının en sevilen isimlerinden biridir. Özellikle son zamanlarda rol aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi ile kendinden sıkça söz ettiren Ozan Akbaba, bu dizide İlyas Çakırbeyli rolüne hayat vermektedir.

İsim: Ozan Akbaba
Aslen Nereli: Kars
Doğum Tarihi: 9 Haziran 1982
Yaş: 39
Boy – Kilo: 1.80 – 75kg
Meslek: Oyuncu
Oynadığı Yapımlar: EDHO , Arka Sokaklar
Medeni Hali: Evli
Eşi: Elif Buket Arıkan
Çocuğu: Ozan Ali
Burç: İkizler
İnstagram: @ozanakbaba

EDHO dizisine ek olarak pek çok yapımda boy gösteren Akbaba, oyunculuk alanında oldukça iyi bir kariyer yapmayı başarmıştır. Ancak sevilen isim oyunculuk dışında da faaliyetlerini sürdürmektedir. Kariyerinin ilk başlarında çoğunlukla tiyatro ile ilgilenen İlyas Akbaba, daha sonra dizi ve film yapımlarında rol almıştır. Bunlara ek olarak senarist, müzisyen, reklamcı, yapımcı, ressam olduğunu kanıtlamıştır.

Ozan Akbaba Kimdir?

Ozan Akbaba, 9 Haziran 1982 yılında Kars’ın Benliahmet köyünde dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Akdeniz Üniversitesi’ni kazanan Ozan Akbaba, Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. Yükseköğreniminin ardından pek çok tiyatro oyununda rol alarak deneyim kazanan Akbaba, çeşitli dizi ve filmlerde rol alarak ünlenmiştir. Aşağıdaki listede Ozan Akbaba’nın rol aldığı bazı yapımlar belirtilmektedir.

 1. Arka Sokaklar
 2. Kavak Yelleri
 3. Kırık Kanatlar
 4. Ali Ayşe’yi Seviyo
 5. Kötülük Hesaplaşma
 6. Yanlışlıklar Komedisi
 7. Çatallı Katil
 8. Poyraz Karayel
 9. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
 10. Güldür Güldür
 11. Kuzey Güney
 12. Aman Reis Duymasın
 13. Emanet
 14. Cennetin Sırları
 15. Othello

Yukarıdaki dizi, film ve tiyatro oyunlarına ek olarak film müzikleri, şarkı klipleri, reklamlar gibi pek çok alanda da kendisinden sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. En çok dikkat çeken işlerinden bir tanesi de Sıla Gençoğlu’nun Vaziyetler adlı klipinde oynamış olmasıdır.

Ozan Akbaba’nın özel hayatı da merak edilmektedir. Özel hayatını paylaşmaktan hoşlanmayan Ozan Akbaba, imza attığı işler ile ön plana çıkmaktan hoşlanmaktadır. Bilinene göre ünlü yapımlarda boy gösteren film yapımcısı Elif Buket Arıkan ile evlidir. 2017 yılında dünya evine giren mutlu çiftin Ozan Ali isimli bir çocukları vardır. Ozan Akbaba’nın özel yaşamı ile ilgili bilinenler bunlar ile sınırlı olmaktadır.

İlyas Çakırbeyli Kimdir?

İlyas Çakırbeyli, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin önemli karakterlerinden bir tanesidir. Ozan Akbaba tarafından canlandırılan İlyas Çakırbeyli, Hızır Çakırbeyli’nin kardeşidir. Abisi ile aynı işi yapan Ozan Akbaba, sevdiklerine önem veren ve sevdikleri için yaşayan bir adamdır. Buna ek olarak masada varlığını sürdürmektedir.

İlyas Çakırbeyli, fevri bir yapıda olmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu bağlamda sevdiklerine ya da ülkesine yapılan hataların intikamını almak istemektedir. Abisi ile en çok bu konuda ayılan İlyas, çoğu zaman fevri kararlar almaktadır. Dizinin ilk bölümünden itibaren varlığını sürdüren İlyas, Çakırbeyli ailesinin en sevilen üyelerinden biridir. Aile üyelerinin ve aile dostlarının düşüncelerine önem veren İlyas, yine de kendi kararlarını uygulamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz