Ana Sayfa Oyuncular Yalçın Hafızoğlu (Hızır Ali Çakırbeyli) Kimdir ?

Yalçın Hafızoğlu (Hızır Ali Çakırbeyli) Kimdir ?

yalçın hafızoğlu kimdir
yalçın hafızoğlu kimdir

Yalçın Hafızoğlu, son dönemlerde sıkça isminden söz ettiren oyunculardan bir tanesidir. Özellikle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine dâhil olduktan sonra televizyon dünyasında daha da tanınır hale gelen Hafızoğlu, geniş bir hayran kitlesine sahiptir. İmza attığı işleri büyük bir heyecanla takip eden insanlar, Yalçın Hafızoğlu kimdir sorusuna bir yanıt aramakta ve sevilen ismi daha yakından tanımak istemektedir.

İsim: Yalçın Hafızoğlu
Aslen Nereli: İstanbul
Meslek: Oyuncu
Doğum Tarihi: 18 Ağustos 1989
Yaş: 32
Boy-Kilo: 1.81 – 75
Medeni Hali: Bekar
Oynadığı Yapımlar: EDHO , Kiralık Aşk
İnstagram: @yalcinhafizoglu
Eğitim: Lisans

Yalçın Hafızoğlu Kimdir?

Yalçın Hafızoğlu, 2016 yılından beri televizyon dünyasında yer almaktadır. 1989 yılında İstanbul ‘da dünyaya gelen Yalçın Hafızoğlu, küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa ilgi duymuştur. Eğitiminin İstanbul’da tamamladıktan sonra Kocaeli’nde üniversite eğitimi almıştır. Çevre mühendisliği bölümünü bitiren Yalçın Hafızoğlu, oyunculuğa ilgisini yitirmemiş ve usta oyuncuların yanında eğitim almıştır.

Oyunculuk eğitimi aldıktan sonra ilk televizyon dizisi deneyimini Kiralık Aşk adlı dizide yaşamıştır. Konuk oyuncu olarak katıldığı bu dizide Selim karakterine hayat vermiştir. Daha sonrasında ise Kesif Çanakkale filminde Roy karakterini oynamıştır.

Bu deneyimleri esnasında büyük bir tecrübe kazanan Yalçın Hafızoğlu, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizide Hızır Ali Çakırbeyli olarak karşımıza çıkmıştır. Bu dizide rol almaya başladığı andan itibaren dizi severler, Yalçın Hafızoğlu Yunus Emre Yıldırım Er akraba mı sorusuna yanıt aramaya başlamıştır. Birbirlerine olan benzerlik ile ön plana çıkan bu ikili, akraba değildir.

Hızır Ali Çakırbeyli karakterine hayat veren Yalçın Hafızoğlu’nun özel hayatı da merak edilen konular arasındadır. Yalçın Hafızoğlu eşi konusu üzerine araştırma yapan bireyler, bu noktada sevilen ismin bekâr olduğunu bilmelidir. Sevilen oyuncu, magazin gündemlerinde yer almaktan yerine başarıları ile gündeme gelmeyi tercih etmektedir. Bu nedenle özel hayatı pek bilinmemektedir. Fakat son zamanlarda çıkan haberlere göre ünlü oyuncunun sevgilisi Güliz Erkut’tur.

Yalçın Hafızoğlu Güliz Erkut
Yalçın Hafızoğlu Güliz Erkut

Hızır Ali Çakırbeyli Kimdir?

Hızır Ali Çakırbeyli, 2015 yılında yayınlanmaya başlayan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine 2016 yılında dâhil olan bir kurgusal karakterdir. Hızır Ali, Hızır Çakırbeyli ve Ceylan’ın gayrimeşru oğludur. Hızır Çakırbeyli’nin Meryem ile evlenmeden önce Ceylan ile yaşadığı birliktelikten olan Hızır Ali, Ceylan tarafından bir sır gibi saklanmıştır. Ancak Ceylan, Hızır’ın annesi Hayriye Ana’ya durumu anlatır.

Hayriye Ana, Hızır’a bu durumu anlatmaktan çekinir. Ancak beklenmedik bir zamanda Hızır Ali Çakırbeylilerin evine gelerek babasıyla görüşür. Çakırbeyliler ilk zamanlarda Hızır Ali’ye alışamasa da, kısa süre içerisinde Hızır Ali’nin varlığı kabul edilmektedir. Babası ve amcalarına karşı sadık olan Hızır Ali, sevdiklerini korumak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Dizideki Meryem karakterinin ölmesinin ardından Hızır Ali’nin anne ve babası evlenmiştir.

yalçın hafızoğlu
Yalçın Hafızoğlu

Dizinin yayınlanan son sezonunda Hızır Ali, sevgilisi Didem ile evlenmiştir. Ancak eşi ile yaptığı bir yolculuk esnasında düşmanlarının hazırladığı bir tuzakta ağır yaralanır. Bu durum Çakırbeylileri derinden etkiler ve intikam planı hazırlanır. Dizide yayınlanan son bölümlere göre Hızır Alı Çakırbeyli hala hastanededir ve durumu kritiktir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz