Ana Sayfa Film-Sinema Yeşil Sokak Holiganları Filmi Konusu Ne? Türü Ne? Film İzleyicilerinin Puanları Neler?

Yeşil Sokak Holiganları Filmi Konusu Ne? Türü Ne? Film İzleyicilerinin Puanları Neler?

Yeşil Sokak Holiganlar Filmi
Yeşil Sokak Holiganlar Filmi

Lexi Alexander’in yönetmen koltuğunda oturduğu film, futbol severler için ayrı bir yere sahiptir. Filmin çekimleri 2005 yılında ABD’de başlayıp, İngiltere’de devam etmiştir. İleri derece de dövüş sahneleri olan ve sıkı bir taraftar kitlesini anlatan filmin oyuncu kadrosunu Elijah Wood, Charlie Hunnam, Claire Forlani ve Ross Mccall oluşturmaktadır. Film içerisinde yüksek seviyede suç, dram ve spor temaları işlenmektedir.

 

Yeşil Sokak Holiganları Filminin Konusu Ne?

Film, Amerika’nın en önemli üniversitelerinden biri olan Harvard’da gazetecilik okuyan Matt adlı bir gencin işlenmediği bir suç nedeniyle okuldan atılmasıyla başlamaktadır. Okuldan atılan Matt, İngiltere de yaşayan ablasının yanına taşınır ve burada kendine yeni bir hayat kurmaya çalışır. Londra’da yeni arkadaşlar edinen Matt, kendini birden West Ham United adlı takımın sıkı ve ünlü bir taraf grubu olan GSE’nin bir parçası olarak bulur.

Matt’in gazetecilik okuduğundan haberi olmayan bu grup, zamanla kendi içlerinde ki takım tutkusunu Matt’in de hissetmesini sağlarlar. Bu grup ile holiganlık yapmaya başlayan Matt ‘in eski acıları da tekrardan su üzerine çıkaracaktır.

 

Yeşil Sokak Holiganları Filminin Türü Ne?

Özellikle Dram konusunun işlenmiş olduğu Yeşil Sokak Holiganları filminin türü; Dram, Suç ve Polisiye kategorisinde yer almaktadır.

 

Film İzleyicilerinin Yeşil Sokak Holiganları Filmine Puanları Neler?

Lexi Alexander’in Yönetmen koltuğunda oturduğu 2005 yapımı Yeşil Sokak Holiganları Filmi, vizyona girdiği günden beri birçok kişi tarafından izlenen ve beğenilen bir film olmayı başarmıştır. Yeşil Sokak Holiganları filmine eleştirmenlerin ve izleyicilerin verdiği puanlar şu şekilde:

  • IMDb: 2005 yapımı film, IMDb sitesi üzerinden yaklaşık 145.000 kişinin puanladığı film ortalama olarak 10 üzerinden 7.4 puan aldı.
  • m.sinemalar.com: Yaklaşık olarak 2.000 film sever ve eleştirmenin puanladığı film 10 üzerinden 8.3 puan almıştır.
  • BeyazPerde.com: BeyazPerde.com sitesinde yer alan 514 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 5 üzerinden 4,5 puan aldı.
  • RottenTomatoes.com: Site içinde bulunan 64 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 100 üzerinden 31 puan aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz