Ana Sayfa Film-Sinema Atonement:Kefaret filmi hakkında bütün detaylar

Atonement:Kefaret filmi hakkında bütün detaylar

kefaret 2 gelecek mi
kefaret 2 gelecek mi

Kefaret filminin 2.filmi gelecek mi? Kefaret filminin oyuncu kadrosunda hangi ünlü oyuncular var? Kefaret filminin ana teması ne? Kefaret filmi nerede çekilmiştir?

Sinema da vizyona giren Kefaret filmi oldukça beğenilmişti. Birçok eleştirmen tarafından eleştirilen bu film yeniden gündeme gelmesiyle, filmi izlemeyenler tarafından oyuncu kadrosu merak edilmeye başlandı. Kefaret filmi oyuncuları arasında birbirinden ünlü isimler yer alıyordu. Konusu dikkat çekici olan bu filmin konusu, çekim yeri ve oyuncu kadrosu hakkında tüm detaylar ise şu şekilde..

 

Kefaret (Atonement) Filminin Konusu

2007 İngiltere-Fransa yapımı olan film 26 Ekim 2007 tarihinde vizyona girmiş dram, romantik ve gizem konulu bir eserdir. 123 dakika olan filmin yönetmenliğini Joe Wright yapmıştır. Juno Temple, Keira Knightley, Saoirse Ronan, James McAvoy, Benedict Cumberbatch filmin oyunculuğunu üstlenmiştir. Filmin senaristi Christopher Hampton, yapımcıları ise Tim Bevan ve Eric Fellner olmuştur.

Ian McEvan’ın Kefaret isimli romanından sinemaya uyarlanmış olan bir filmdir. 7 dalda Altın Küre’ye aday olarak gösterilmiş ve En İyi Müzik ve En İyi Film-Drama dalında ödül alan bir filmdir. Ayrıca 14 dalda BAFTA’ya ve 7 dalda ise Oscar Akademi Ödülleri’ne aday gösterilmiştir.

1935 yılının en sıcak yaz günlerden birinde 13 yaşında olan Briony Tallis, görmemesi gereken bir olaya şahit olarak bir şeyi aklına kazımıştır. Ablası olan Cecilia ve hizmetçilerinin oğlu olan Robbie’nin gizlice yakınlaşmalarına ve cilveleşmelerini görmüştür. Küçük yaşının verdiği ruh hali ve gördüklerini yanlış yorumlamasıyla birlikte aklına kazınan bu olay yıllarca sürecek ve büyük bir trajediye sebebiyet verecektir. Düzelmesi mümkün olmayacak kadar trajik şekilde kaderleri birbirine bağlanan bu üç kişi de hak etmedikleri bir kefaretin çeşitli şekillerde kurbanları olacaktır.

 

Kefaret Filmi Uyarlanacak mı?

Kefaret filmi oldukça çarpıcı bir filmdi. O dönem epey eleştiri alan film şimdilerde yeniden g0ndem de kimleri filmin uyarlamasının yapılacağını söylüyor. Kefaret filminin yönetmeni ve yapımcısından henüz olumlu veya olumsuz bir yanıt gelmese de kendileri şu anda başka bir proje üzerinde çalışıyor. Haberlere göre göre filmin uyarlanması şimdilik söz konusu değil. Hala süren korona virüs salgının söz konusu olması nedeniyle bir çok yapıtın çekimlerinde bir gecikme yaşanıyor. Bu ihtimal yüzünden de ne yazık ki birçok çekim erteleniyor. Konuyla ilgili olarak Kefaret filmi için güncel bir çıkış tarihi henüz açıklanması da film hakkında birçok öngörü bulunuyor. Bunlardan il ki filmin devam çekimlerinin yapılması, ikincisi ise senaryonun uyarlamaya maruz kalması. Pandemi sürecinde yeni yapımlar dahi tutunmakta zorluk yaşarken eski filmlerin yeniden gündeme alınması zor olsa gerek

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz