Ana Sayfa Dizi Listeleri Netflix Türk Dizileri Listesi » Netflix’te Yayınlanan Türk Dizileri

Netflix Türk Dizileri Listesi » Netflix’te Yayınlanan Türk Dizileri

Netflix Türk Dizileri 2020 - 2021

Online yayıncılık şirketi Netflix, Türkiye’de 2 milyon aboneye ulaşmak üzereyken Türk dizileri için yaptığı yatırımları her geçen gün arttırıyor. Bu yazımızda bugüne dek platformda yayınlanmış olan Netflix Türk dizileri listesi hazırladık.

Listede Netflix’in orijinal Türk dizilerinin yanı sıra daha önce başka kanallarda yayınlanmış ve Netflix’in yayın haklarını almış dizileri de bulabilirsiniz.

İşte Netflix’te yayınlanan Türk dizileri;

 

Netflix Orijinal Türk Dizileri

The Protector – Hakan: Muhafız

 

İlk Netflix Türk dizisi Hakan Muhafız
İlk Netflix Türk dizisi Hakan Muhafız

 

Orijinal adı The Protector olan Hakan: Muhafız, Netflix’in ilk Türk dizisi olma özelliği taşıyor. Çağatay Ulusoy’un başrolünü oynadığı dizide bilim kurgu ve aksiyon öne çıkmaktadır. Hakan: Muhafız dizisinin konusuna baktığımızda;

 

Kahramanımız Hakan, İstanbul’da sıradan bir hayat süren genç bir adamdır. Bir gün şehri tehdit eden ölümsüzlere karşı verilen savaşta İstanbul’u korumakla görevlendirilir. Hakan bu görev için hazır olmasa da kabul etmekten başka çaresi yoktur.

 

Hakan ile ölümsüzler arasında yaşanan mücadele tam 4 sezon sürmüştür. Hakan: Muhafız dizisi daha çekimleri başlamadan sosyal medyada ilgi odağı olmuş bir yapım olmuştur.

Dizide Çağatay Ulusoy’a şimdilerde Arıza dizisinde Halide karakteri ile izlediğimiz Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve tecrübeli oyuncu Okan Yalabık eşlik etmiştir.

  • Orijinal Adı: The Protector
  • Türkçe Adı: Hakan Muhafız
  • Tür: Fantastik, Bilim Kurgu, Aksiyon
  • İlk Yayın Tarihi: 14 Aralık 2018
  • Toplam Sezon: 4

Aşk 101 – Orijinal Netflix Türk Dizisi

Orijinal Netflix Türk Dizileri - Aşk 101
Orijinal Netflix Türk Dizileri – Aşk 101

 

Ay Yapım tarafından Netflix için hazırlanan Aşk 101 dizisi gençlik ve romantik komedi öğeleri bulunmaktadır. Dizi, Netflix’in orijinal Türk dizileri arasında yer almaktadır.

Dizinin konusu özetle şöyledir; Okuldan ayrılmak üzere olan çok sevdikleri öğretmenlerini okulda tutmak isteyen gençler, erkek beden eğitimi öğretmenini bu hain planlarına dahil ederler.

 

Planları Burcu Öğretmen’i (Pınar Deniz) beden eğitimi öğretmeni Kemal’e (Kaan Urgancıoğlu) aşık ederek okulda tutmaktır. Planlarını uygulamaya koyduktan itibaren kahramanlarımızın hayatlarına da yakından bakma şansımız oluyor.

Aşk 101, en çok izlenen Netflix dizileri arasında kendine yer bulan başarılı bir yapım olarak dikkat çekiyor. Aynı zamanda diziyle ilgili birçok eleştiri de olmuştu. Özellikle Alina Boz’un hayat verdiği Eda karakterinin öğretmeniyle öpüşmesi çok fazla tepki çekmişti.

2020 yılının orijinal Netflix Türk dizileri arasında yer alan Aşk 101’in oyuncu kadrosunda Alina Boz’un yanı sıra Çukur’dan tanıdığımız Kubilay Aka, Selahattin Paşalı, Mert Yazıcıoğlu ve İpek Filiz Yazıcı gibi genç oyuncular yer alıyor.

 

Kahramanlarımızın birbirlerine aşık etmeye çalıştığı öğretmenleri ise Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu oynuyor.

 

 

Atiye

 

Netflix Türk Dizisi Atiye
Netflix Türk Dizisi Atiye

 

Orijinal adı The Gift olarak belirlenen Atiye dizisi, Netflix’in Hakan: Muhafız’dan sonra orijinal 2. Türk dizisidir.  Başrolünü Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün oynadığı Atiye dizisi mistik yapısından dolayı yayınlanmasından itibaren çok fazla ses getirdi.

 

İlk bölümü 27 Aralık 2019 tarihinde yayınlanan Atiye’nin 2. sezonu 10 Eylül 2020’de Netflix’de yayınlanmıştır. 3. sezon büyük ihtimalle 2021 sonbaharında gösterileceği düşünülüyor.

 

Çekimleri Göbeklitepe’de gerçekleştirilen Atiye’nin ilk iki sezonu toplam 16 bölümden oluşuyor. Dizinin kısaca özeti şu şekilde;

Atiye, İstanbul’da sade bir hayat sürmektedir. Sevgilisi Ozan ile evlilik planları yaparlar. Öte yandan kendi çizimlerini yapıp sergileyen bir sanatçıdır.

Sürekli bir sembol çizmektedir. Bir gün Göbeklitepe’de yapılan çalışmalarda çizdiği sembolü görür. Bu gizem onu içine çeker. Kazı çalışmalarını yürüten Erhan Kurtiz (Mehmet Günsur) Atiye, Göbeklitepe ve sembol arasında bir bağ olduğunu düşünür.

 

Atiye dizisi Şengül Boybaş’ın kaleme aldığı “Dünyanın Uyanışı” isimli kitaptan uyarlanmıştır.

Orijinal Netflix Türk Dizileri Listesi

Rise of Empires: Ottoman (Osmanlı’nın Yükselişi)

Rise of Empires Ottoman (Osmanlı'nın Yükselişi)

Yönetmenliğini Emre Şahin’in yaptığı Rise of Empires: Ottoman (Osmanlı’nın Yükselişi) Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselişini ve Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethini anlatan 6 bölümlük mini belgesel dizidir. Senaryosu Kelly McPherson tarafından yazılmıştır.

 

Amerikalıların hazırladığı bir mini belgesel olsa da içerisinde Türk oyuncular olduğu için Netflix Türk dizileri listesine aldığımız bir yapım.

Objektif bir şekilde İstanbul’un fethini anlatan yapımın oyuncu kadrosunda Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu gibi Türk oyuncular yer almaktadır. Aynı zamanda belgeselin akışını Türkçe olarak Profesör Celal Şengör anlatmıştır.

Yukarıda saydıklarımız Netflix’in Orijinal Türk dizileri listesidir. Şimdi de başka kanallarda/platformlarda daha önce yayınlanmış ama Netflix’te de yayınlanan dizilere bakalım;

Netflix’in Son Türk Dizisi – Bir Başkadır

 

Bir Başkadır Netflix Türk Dizisi
Bir Başkadır Netflix Türk Dizisi

Netflix’in son bombası olarak karşımıza çıkan Bir Başkadır dizisi, özgün konusuyla çok konuşulmuş bir dizidir. Senaryosunu ve yönetmenliğini Berkun Oya’nın yaptığı Bir Başkadır, 12 Kasım 2020 tarihinde yayınlanmaya başlandı.

 

Birbirinden ünlü oyunculardan oluşan oyuncu kadrosu ile dikkat çeken dizide Öykü Karayel, Funda Eryiğit, Fatih Artman, Defne Kayalar, Tülin Özen, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy, Derya Karadaş, Settar Tanrıöğen, Nur Sürer gibi oyuncular yer alıyor.

Dizinin bütün oyuncu kadrosunu “Bir Başkadır Oyuncuları” başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Her biri farklı görüşlere sahip bir gurup insanın kesişen hayatlarını ele aldığı Bir Başkadır, şimdilerde en dikkat çeken orijinal Netflix Türk dizisi konumunda bulunuyor.

Dizinin türbanlı bir genç kız etrafında şekillenmesi ve bir mastürbasyon sahnesi sosyal medyada oldukça uzun süre gündem olmuştu.

Netflix’te Yayınlanan Türk Dizileri 2020 – 2021

Masum

Masum-Dizisi-Oyuncu-Kadrosu

Suç ve dram türündeki Masum dizisi, aslında Blu TV için üretildi. Sonrasında Netflix’e katılan dizide Haluk Bilginer, Ali Atay, Okan Yalabık, Tülin Özen ve Serkan Keskin gibi sağlam oyuncular yer almaktadır.

Netflix’in 4. Orijinal Netflix Türk dizisi olan ve şimdilerde platformda gösterilen “Bir Başkadır”ın yönetmeni Berkun Oya tarafından kaleme alınan Masum, Netflix’in en iyi Türk dizileri arasında gösteriliyor.

 

Ezel

Yıldızlar geçidi gibi bir kadroya sahip olan Ezel dizisinde Ömer karakteri ve değişiminden bahsedilmektedir. Kenan İmirzalıoğlu, Tuncel Kurtiz, Haluk Bilginer, Cansu Dere, Yiğit Özşener, Barış Falay’ın başrollerini aldığı dizide işlemediği suç yüzünden hapse düşen Ömer karakteri ve geri dönüşü konu edilir.

Yayınlandığı zamanlarda izlenme rekorları kıran Ezel, Netflix’te yayınlanan Türk dizileri arasında yer almıştır.

Leyla ile Mecnun

Absürt komedi dalında Türkiye’de yapılmış en iyi işlerden biri olan Leyla ile Mecnun, 2014 yılında final yapmıştır. Buna rağmen hala en çok izlenen diziler arasındadır. Ali Atay’ın başrolünü oynadığı dizide beşik kertmesi olan iki çocuğun absürt hikayeleri oynanır.

 

Behzat Ç.

Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünü oynadığı ve Türkiye’de gerçekçiliğiyle izleyicileri ekrana kilitleyen Behzat Ç dizisi Bir Ankara Polisiyesi olarak Netflix’te yayınlanmaktadır.

Ankara Cinayet Büro ekibi ve Behzat Ç’nin kendi ekseninde dönen bir dizidir.

 

Şubat

Fantastik ve dram kategorilerinde değerlendirilen dizi Leyla ile Mecnun ekibinden çıkmıştır. İstanbul’un altında yaşayan adam ve üstünde yaşayan kadının öyküsü anlatılmaktadır.

Diriliş: Ertuğrul

Reyting rekorları kıran Engin Altan Düzyatan’ın Ertuğrul Gazi’yi canlandırdığı Diriliş: Ertuğrul Netflix’te yayınlanan Türk dizileri arasına katılmıştır.

Türklerin Kayı boyunun Anadolu’ya yerleşmesi ve Osmanlı’nın kurulana kadar ilerleyen Ertuğrul Gazi’nin hikayesi anlatılmaktadır.

 

46 Yok Olan

Yayınlandığı dönemde bir türlü yeterli sayıda izleyiciye erişemeyen 46 Yok Olan dizisi Netflix’te tekrar yayınlanmaktadır.

Başrolünü Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı dizide fantastik öğeler bulunmaktadır. Genetik profesörü başrolümüz sevdiklerini kaybetmekten bıkmış ve önüne geçmek için bir şeylerin hazırlığına başlamıştır.

 

Son

Uzun süre gündemden düşmeyen Son dizisi, kaliteli kadrosu (Nehir Erdoğan, Erkan Can, Yiğit Özşener) ile televizyon ekranlarında yer almıştı.

Kayıp kocasını arayan bir kadının öyküsü anlatılmaktadır.

 

Dizi Türkiye ailesi olarak 2020 yılında Netflix’te yayınlanan Türk dizilerinden oluşan Netflix Türk dizileri listesi ile birlikte olduk. 2021 yılı için düşünülen dizi haberleri geldikçe ve yayınlandıkları zaman listemiz güncellenecektir. Bizi takip etmeye devam edin…

 

Netflixte Yayınlanan Türk Dizileri 2020 - 2021
Netflixte Yayınlanan Türk Dizileri 2020 – 2021

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz