Ana Sayfa Diziler Kuruluş Osman Dizisi Bamsı Bey (Bamsı Beyrek) Kimdir?

Kuruluş Osman Dizisi Bamsı Bey (Bamsı Beyrek) Kimdir?

kuruluş osman bamsı

ATV ekranlarının en çok izlenen dizilerinden biri olan Kuruluş Osman dizisinde yer alan Bamsı Bey karakteri, en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Dizideki Bamsı ile Osmanlı Devleti tarihindeki Bamsı Bey (Tam adı Bamsı Beyrek) internette çok fazla aratılmaktadır

Kuruluş Osman dizisi Bamsı kimdir? Tarihteki Bamsı Beyrek kim? Nasıl bir karakterdir? Diziyi ve tarihi merak edenler için bu gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Sizler için Kuruluş Osman Bamsı kimdir? Detaylıca inceledik.

Kuruluş Osman Bamsı Bey Kimdir?

Tarihi bir dizi olan Kuruluş Osman’da Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman’ı ve Osmanlı’nın kuruluşunu izliyoruz. Tarihi karakterler ve mekanlarla bezenmiş dizide Bamsı Bey karakteri (Gerçek adı Bamsı Beyrek) öne çıkıyor.

Bamsı Bey, Türk kaynaklarında ilk defa öne çıkan bir kahramandır. Özellikle Dede Korkut Hikayeleri’nde Bamsı Beyrek karakteri yazılmıştır. Bamsı’nın hikayeleri nesilden nesile aktarılmıştır.

Bamsı ismine sahip olan karakterin Türk obaları arasındaki en yakışıklı beylerden biri olduğu söylenmiştir.

Bamsı Bey dizide aktarıldığı gibi Ertuğrul Gazi ve Osman Gazi döneminde yaşamamıştır. Oğuz Türkleri Döneminde hayatta olan Bamsı Bey, iç savaş esnasında İç Oğuzları desteklemesiyle bilinir.

Bamsı Bey, geçmişte Diriliş Ertuğrul dizisinde de yer alan bir karakterdir. Daha sonrasında Kuruluş Osman dizisine geçiş yapmıştır.

Mert ve sözüne güvenilir bir alp olan Bamsı Bey, Osman’ın en büyük destekçilerinden biridir. Özellikle Osman’ın amcası ile girdiği beylik kavgasında öne çıkan Bamsı Beyrek, Osman’ı hem Bizans oyunlarına karşı hem de içerideki düşmanlara karşı korur.

Çabuk sinirlenen bir yapıya sahip olan Bamsı Bey, Osman’ın akılcı çözümlerine boyun eğer. Sadık ve kuvvetli bir adam olan Bamsı Bey sayesinde Osman daha rahat bir hüküm alanı kazanmıştır.

Bamsı Beyrek Kimdir Kuruluş Osman
Bamsı Beyrek Kimdir Kuruluş Osman

Bamsı Beyrek Gerçekte Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Bamsı Bey karakterini Nurettin Sönmez oynamaktadır. İstanbul doğumlu olan Nurettin Sönmez’in doğum tarihi ise 24 Temmuz 1978’dir. Bir başka tabirle Kuruluş Osman’ın Bamsı’sı 43 yaşındadır.

İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği fakültesine eğitim hayatına başlayan Sönmez, Yedi Tepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde okulunu tamamlamıştır. Aslan burcu olan “Bamsı Bey”, 1.85 metre boyunda ve 90 kilo ağırlığındadır.

Mühendislikle başlayıp tiyatroyla bitirdiği eğitim hayatından sonra televizyonda ilk defa Mavi Kelebekler dizisinde Branka Brekoviç karakteriyle gördüğümüz Sönmez, tarihi dizilerde oynanmasıyla tanınmıştır.

Bir Zaman Osmanlı ve Osmanlı’da Derin Devlet yapımlarında da Gaddar Ali karakterini canlandıran Sönmez, Tatar Ramazan yapımında ise Ulvi adlı karakteri canlandırmıştır.

Türkiye’de en çok tanındığı iş ise Diriliş Ertuğrul dizisi olmuştur. Sönmez 2014’ten 2019’da dek Diriliş Ertuğrul’da Bamsı Bey olarak oynamıştır. Daha sonrasında Kuruluş Osman’a geçmiş ve yine Bamsı Bey karakterinin devam oyunculuğunu yapmaktadır.

Nurettin Sönmez evli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kuruluş Osman Bamsı’yı oynayan Nurittin Sönmez bekardır ve bilinen bir sevgilisi yoktur. Instagram’da 1.7 milyon takipçili hesaba sahip olan Sönmez’in en çok merak edilen durumu ise ikizidir.

Nurettin Sönmez’in aslında bir ikizi yoktur. İnternette bu tarz haberlerin çıkmasının yegane sebebi Game of Thrones dizisinde bir sezon Khal Drogo karakterini canlandıran Jason Momoa ile benzerliğidir.

Bu arada oyuncunun İnstagram hesabını buradan takip edebilirsiniz.

Nurettin Sönmez, Kuruluş Osman dizisinde Bamsı Bey karakteri ile önümüzdeki günlerde de kendinden daha çok bahsettireceğe benziyor.

Dizinin oyuncu kadrosuna burayı tıklayarak bakabilirsiniz.

Kuruluş Osman Bamsı (Nurettin Sönmez) Künye

Bamsı Beyrek Gerçek Adı Nurettin Sönmez
Kaç Yaşında 43 Yaş – 24.07.1978 Doğumlu
Boyu 185 cm
Kilo 90 kg
Nereli Bilinmiyor – İstanbul doğumlu
Burcu Aslan
Eşi – Sevgilisi Yok

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz