Ana Sayfa Diziler  Baht Oyunu Zafer Kimdir? (Altan Erkekli)

 Baht Oyunu Zafer Kimdir? (Altan Erkekli)

Baht Oyunu yaz aylarının beğenilen bir dizisi olarak yer alıyor. Genç oyuncular ile deneyimli oyuncuların buluştuğu bir yapımdır. Zafer karakterine Altan Erkekli can verir. Zafer oldukça başarılı bir iş adamıdır ve oğlunun da kendisi gibi olmasını ister. Bir lojistik şirketinin sahibidir ve işlerini oğluna bırakmak ister. Ancak Bora özgürlüğüne düşkündür ve kendisine ait bir iş kurar. Babasının bütün sözlerine rağmen kendisine ait bir şirket kurar. Bora’nın annesi oğlunun kendi sözünü dinlemesini ister ve bir an önce evlenmesi taraftarıdır. Fakat Zafer bu durumdan o kadar rahatsız olmaz. Oğlunun yalnızca mutlu olmasını ister. Bu nedenle mutsuz bir evlilik yerine oğlunun evlenmemesini tercih eder.

Zafer, Bora’yı belirli kalıplar içerisine sokmak ister. Bunun asıl amacı Bora’nın her zaman başarılı olmasını istemesidir. Oğlunun da kendisi gibi başarılı bir iş adamı olması için çaba gösterir. Şirketi, ülkede alanındaki en başarılı isimlerdendir. Bu nedenle istediği her şeyi yapabilecek güçtedir. Oğlunun karşılaştığı çeşitli zorlukları tek telefon ile çözebilecek güçtedir. Ancak Bora hiçbir zaman babasından destek istemez.

Altan Erkekli Kimdir?

Başarılı oyuncu Altan Erkekli 18 Kasım 1955 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu olarak kariyerine devam eder. İlk olarak 1976 tarihinde oyunculuğa başlamış ve 2021 yılı itibari ile aktif olarak ekranlarda yer almaya devam etmiştir. Altan Erkekli lise eğitimi için Kadıköy Maarif Koleji’ne gitmiştir. Henüz lise dönemindeyken oyunculuk ile ilgilenmeye başlamıştır. Ancak bu süreçte oldukça fazla zorluk ile karşılaşmış ve oyuncu olma hayallerinden vazgeçmiştir. İnşaat mühendisi olarak meslek seçimini yapmıştır. Fakat lisedeki İngilizce Hocası hayallerinin peşinden gitmesi konusunda cesaret vermiştir. Hocasının desteği ile birlikte Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Tiyatro Bölümü’nde eğitim almıştır. Eğitimi esnasında oynadığı Kopernikli Yüzbaşı oyunu hayatının dönüm noktası olmuştur. Oyunun gösterimi sırasında başrol oyuncusu gelememiştir. Bu nedenle başrol olarak sahneye çıkmış ve Rutkay Aziz’in dikkatini çekmiştir. Oyun bitiminde Rutkay Aziz’in yanına gelmesi ile profesyonel oyunculuğa adım atmıştır.

Altan Erkekli yıllar boyunca farklı dizi ve sinemada yer almıştır. 2007 yılından itibaren ise sunuculuk, oyunculuk, spikerlik, seslendirme ve diksiyon eğitimi vererek kişilere yardımcı olmaya devam etmiştir. 180 santim boyunda ve 80 kilodur. İlk olarak 1982 yılında oynadığı Dolap Beygiri dizisi ile ekranlarda yer almıştır. 1989 yılında Can Şenliği, 1991 yılında Deniz Gurbetçileri isimli dizilerde yer almıştır. 1993 yılında Mavi Sürgün dizisinin ardından 1994 yılında Kurtuluş yapımında oynamıştır. 2000’li yıllardan itibaren Bir Demet Tiyatro isimli beğenilen yapımda Demet Akbağ ve Yılmaz Erdoğan ile bulunmuştur. Unutulmayanlar, Cenneti Beklerken, Beyaz Gelincik, Aşk Geliyorum Demez ve Güneşi Gördüm gibi birçok farklı yapımda oyunculuğa devam etmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz