Ana Sayfa Arıza Arıza Dizisi Halide Kimdir? Arıza Halide Gerçek Adı

Arıza Dizisi Halide Kimdir? Arıza Halide Gerçek Adı

Arıza Halide Ayça Ayşin Turan kimdir

Dizi karakterleri ve canlandıran oyuncuları yakından tanımaya devam ediyoruz. Bu sayfamızın konusu Arıza dizisi Halide kimdir? Arıza Halide karakteri incelemesi ile birlikteyiz.

Arıza Halide kimdir? Nasıl bir karakterdir? Dizideki Halide gerçek adı nedir? Arıza dizisi Halide’yi kim oynuyor? Daha önce oynadığı diziler neler? Arıza Dizisi Halide’yi nereden hatırlıyoruz? Bütün bu soruların cevaplarını merak eden ziyaretçilerimiz için araştırdık.

Arıza Dizisi Halide Kimdir?

Show TV’de yayın hayatına bu sezon başlayan Arıza dizisi hatırı sayılı bir kitle tarafından takip ediliyor. Yapımcılığı O3 Medya tarafından üstlenilen dizinin yönetmenlik koltuğunda Recai Karagöz oturmaktadır.

Arıza dizisinde başrollerdeki Halide karakteri dikkat çekiyor. Taksici Ali Rıza (Tolga Sarıtaş) ve Doktor Halide’nin farklı dünyalarda olup birbirlerini bulmaları ve Ali Rıza’nın belirli olaylar sonrasında mafyayla çatışmasına dönüşen dizide aksiyon hiç eksik olmuyor.

Arıza dizisi Halide, Haşmet Gürkan’nın (Ahmet Mümtaz Taylan) hayattaki tek varlığıdır. İstanbul’un en büyük suç şebekelerinin başında olan Haşmet Gürkan’ın kızı olarak Van’da doktorluk yapmaktadır.

 

Cesareti yüksek olan Halide karakteri, huzura düşkünlüğüyle bilinir. Halide henüz tıp öğrencisiyken bir doğum günü dönüşünde cipleri taranmış, iki abisi ve annesi öldürülmüştür.

Hayatın en berbat yüzünü babası yüzünden ailesini kaybederek öğrenmiştir. Dönüşte babası arabada değildir ve arabadan tek sağ çıkabilen Halide’dir.

Haşmet Gürkan’a karşı işlenmiş bu cinayetlerde katil Halide’yi bilerek vurmamıştır. Özellikle gelip boynundaki sonsuzluk kolyesini çekip kopartarak olay mahallini terk etmiştir.

 

Halide neden sağ bırakıldığını sürekli merak eder. Merhametli bir doktora dönüşerek Van’ın yolunu tutan Halide her şeye yeniden başlamaya karar verir. İstanbul’dan uzaklaşmak onun için tek çare olmuştur.

Babası Haşmet Gürkan yakında 61 yaşına basacaktır. Trabzonlu olan ailede 61. yaşın önemi büyüktür ve Van’dan İstanbul’a babasının doğum gününe katılmak için hareket eder.

 

Bütün sırlar ortaya dökülürken güzel ve cesaretli Halide her şeyi göğüsleyebilecek yapıdadır. Halide ve Ali Rıza’nın yolu taksicilik yapan Arıza lakaplı Ali Rıza’nın taksisine binmesi ile kesişir.

Ali Rıza’yı kelimenin tam anlamıyla belanın içine çeken Halide, ailesinin katili olduğunu öğrendiği Ersoylu ailesi ile amansız bir mücadeleye girişecektir.

 

Burak Ersoylu (Olgun Toker) Ali Rıza’nın kız kardeşinin de ölümüne sebep olmuştur. Halide ve Ali Rıza sevdiklerinin katillerine karşı işbirliği yapmak zorunda kalacaktır.

Aynı zamanda ilerleyen zamanlarda ikili arasında aşk rüzgarlarının esmesine engel olamayacaklardır.

Arıza Halide’nin Gerçek Adı, Oynadığı Diziler

Arıza dizisi Halide kimdir
Arıza dizisi Halide kimdir

 

Arıza dizisinde Halide karakterine Ayça Ayşin Turan hayat veriyor. Ayça Ayşin Turan, 25 Ekim 1992 yılında Sinop’ta dünyaya gelmiştir. Şu anda 29 yaşında olan güzel oyuncu eğitim nedeniyle Sinop’tan ayrıldı.

İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk Bölümü’nden mezun olduktan sonra Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan tiyatrolarında oyunculuk eğitimi aldı.

Hayali hep oyuncu olmaktı ve bu hayaline 2011 yılında Dinle Sevgili dizisine katılmasıyla ulaştı. Güzel oyuncu sonrasında sırasıyla şu dizilerde rol aldı: Meryem, Karagül, Zemheri ve Arıza.

 

Arıza dizisindeki Halide karakteriyle başrol oyunculuğu ve cesur kıyafetleriyle büyük beğeni toplayan Ayça Ayşin Turan, kısa sürede büyük bir hayran kitlesi oluştu.

Netflix’in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız’da Leyla rolüyle dikkatleri üzerine çekmişti. Çağatay Ulusoy’la birlikte başrol oynayan güzel oyuncu yine cesur pozlarıyla izleyiciyi etkilemişti.

Hiç estetiği olmayan güzel oyuncu tam yedi kardeş. Akrep burcu olan Ayça Ayşin Turan 47 kilo ve 167 metre boyunda.

Karagül dizisinde Ada karakteriyle de hatırlanabilecek olan Ayça Ayşin Turan, dizide Yavuz Bingöl’le oynamıştı. Özcan Deniz’le birlikte Sevimli Tehlike filmi de sinemada ilk tecrübesiydi. 2015 yılında yayınlanan filmde sade güzelliğiyle dikkat çekiyordu.

Kanal D’de ekrana gelen Meryem dizisinin başrolü olarak zirvelerden birine ulaşan Ayça Ayşin Turan, dizide Meryem karakterini canlandırdı. 30 bölüm süren dizide yıldızını iyice parlattı.

Arıza Dizisi Halide (Ayça Ayşin Turan) Künye

Arıza Halide Kimdir? Gerçek Adı Ayça Ayşin Turan
Kaç Yaşında? 29 yaş 25.10.1992 Doğumlu
Boyu 167 cm
Kilosu 47 kg
Nereli Sinop
Burcu Akrep
Nerede Okudu? İstanbul Üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk

Arıza Halide Sevgilisi Var Mı?

Güzel ve bekar bir kadınsanız ve üstüne bir de ünlüyseniz mutlaka özel hayatınız merak edilir. Arıza dizisi Halide ile izlediğimiz Ayça Ayşin Turan’ın da sevgilisi olup olmadığı magazinciler tarafından sık araştırılıyor.

Yaptığımız araştırmalar sonucu Arıza dizisi Halide sevgilisi hakkında bir haber bulamadık. Uzun zaman önce iş adamı Ümit Oruç ile anılmıştı. Güzel oyuncu şimdilerde yalnız bir kadın.

Arıza dizisi Halide Gürkan
Arıza dizisi Halide Gürkan

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz