Ana Sayfa Film-Sinema Maymunlar cehennemi filmi hakkında bütün detaylar

Maymunlar cehennemi filmi hakkında bütün detaylar

Maymunlar Cehennemi-Başlangıç
Maymunlar Cehennemi-Başlangıç

İl ki 1968 yılında çekilen serinin devamı fi filmi olan “Maymunlar Cehennemi: Başlangıç filmi Başarılı bilim kurgu filmi oyuncularıyla ve de özellikle konusu ile ilgili hala en çok beğenilen yapımlar arasında yer alıyor. Maymunlar Cehennemi Başlangıç filmi ne zaman çekildi? Maymunlar Cehennemi filminin oyuncuları kimlerdir? Maymunlar Cehennemi-Başlangıç filmi izlenir mi? Tüm soruların yanıtları yazımızın devamında…

 

Maymunlar Cehennemi-Başlangıç (Rise Of The Planet Of The Apes) Filminin Konusu

2011 ABD yapımı film 5 Ağustos 2011 tarihinde vizyona girmiş, ayrıca bilim kurgu ve aksiyon türündeki filmin yönetmenliğini Rupert Wyatt üstlenmiştir. 105 dakika olan filmde Tom Felton, James Franco, Andy Serkis, Don Cheadle, Freida Pinto filmin oyuncuları olup senaristleri ise Rick Jaffa ve Amanda Sİlver olmuştur. Filmin yapımcılığını ise Thomas M. Hammel ve Peter Chernin yapmıştır.

Filmde günümüz San Francisco’sunda geçen bir olay anlatılmaktadır. Maymunlar üzerinde bir takım genetik işlemler yapılmaktadır. Maymunların zeka gelişimleri incelenmekte ve bu deneyleri yapan bir bilim adamının bu deneyle ilgili yaşadığı tüm tecrübeler filmde işlenmiştir. Yapılan bu deneylerde Ceaser adlı bir maymun hızlı bir gelişim göstermeye başlamıştır. Alzheimer hastalığına çare bulmak için yapılan deneylerde bir denek olan maymunlar ve insanlar arasında gelişen olaylar ve olumsuzluklarla birlikte maymun ırkı silahlanır ve kendilerini savunmaya başlar. İnsanlar ve maymunlar arasında gerçekleşen savaşta çok önemli bir figür olarak karşımıza çıkan genç bir bilim adamı etrafında geçen bir hikaye vardır. Wild Rodman deneyleri yapan bilim adamıdır. Çıkan savaşta maymunlar tüm şehri sarar.

 

Maymunlar Cehennemi Başlangıç Filminin Künyesi

  • Film Türü:Bilim-Kurgu, Aksiyon
  • Yönetmen:Rupert Wyatt
  • Oyuncu Kadrosu:Brian Cox, Freida Pinto, Andy Serkis, James Franco, David Oyelowo
  • Yayın Tarihi:5 Ağustos 2011
  • Süre:1s 45dk
  • Film Stüdyosu:20th Century Studios
  • Yapım Yılı2:011

 

Maymunlar Cehennemi-Başlangıç Filmine Genel Bakış

Rol almış olduğu her filmin ardından kamera arkası görüntülerine bakıldığında Andy Serkis’in başarısı görülüyor . Bu sebepten dolayı da oyunculardan bahsedecek olursak Serkis’e gerçekten başarulı ayrıca ona eşlik eden Jason Clark ve Gary Oldman’ın oyunculuk performansları da aynı şekilde oldukça başarılı görünüyor.

Efekt olarak muhteşem bir keyif sunan film, izleyenleri bolca aksiyon bekleyen sinemaseverleri oldukça memnun edecektir. Ayrıca filmin üzerinde durmuş olduğu en önemli konulardan biri olan maymunların geçirmiş olduğu evrimin sonucunda “konuşabilme” yetisi fazlasıyla etkileyici.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz