Ana Sayfa Film-Sinema Makinist filmi hakkında bilinmeyenler, Makinist 2 ne zaman yayınlanacak?

Makinist filmi hakkında bilinmeyenler, Makinist 2 ne zaman yayınlanacak?

Makinist filmi hakkında bilinmeyenler
Makinist filmi hakkında bilinmeyenler

Psikolojik gerilim filmi olan Makinist filminin konusu için yönetmen koltuğuna oturan Brad Anderson ile adından söz ettirdi. Yapımcılığını Julio Fernandez’ in senaristliğini ise Scott Kosar’ ın üstlendiği film hakkında birçok soru soruluyor. Makinist filmi ne zaman çekildi? Makinist filminin oyuncuları kimlerdir? Makinist filminin konusu nedir? İşte tüm soruların yanıtları yazımızda…

 

Makinist Filminin Konusu

Makinist, 2004 yılında İspanya da çekilmiş ve psikolojik açıdan büyük bir etki yaratmış bir filmdir. Christian Bale, Jennifer Jason Leigh gibi iyi oyuncuları kadrosunda bulunduran bu film maalesef birçok kişi tarafından yeni keşfedilmeye başlanmıştır. Brad Anderson ‘un yönettiği dram ve gerilimden oluşan film 101 dakika sürmektedir.

Makinist Filminin Konusu Trevor Reznik adlı bir makinistin uyuma yeteneğini kaybetmesiyle başlayan hikâye, bu sorun yüzünden meydana gelen kazalarla devam etmektedir. Başlangıçta sorunsuz birkaç uykusuz geceden sonra olaylar daha da büyüyerek geriye fiziksel yorgunluk ve akli denge bozukluğu bırakmaktadır.

İşyerinde meydana gelen kazalar sonucu bir çalışan Trevor yüzünden kolunu kaybetmiştir. Bu olay sonucu çalışanlar Trevor’a karşı cephe almışlardır. Zaten uykusuzluk yüzünden aklı iyice karışan Trevor, herkesin ona düşman olduğunu ve komplolar kurduğunu hayal etmektedir. Daha sonra evinin içinde de değişik gizli notlar bulmaya başlayan Trevor’un aklı iyice karışmıştır.

Başına gelen olayları araştırmaya başlayan Trevor olanların gerçek mi yoksa uykusuzluk yüzünden hayal mi gördüğünü ayırt edemez hale gelmiştir.

 

Makinist Filminin Künyesi

  • Yayın tarihi: 4 Mart 2005 (Türkiye)
  • Yönetmen: Brad Anderson
  • Filmin Yapım yılı: 2004
  • Görüntü yönetmeni: Xavi Giménez

 

Makinist Filmine Genel Bakış

Karanlık bir o kadarda kasvetli atmosferiyle oldukça sürpriz sona sahip bir psikolojik gerilim filmidir. Makinist karakteri, filmin ilerleyişini zaman zaman düşürmüş olsa da bazı sahneleri oldukça düşündürücü . Bhasi geçen sahneler filmde yer alan ana karakterin psikolojini anlamak için önemli detaylar vermektedir. Ayrıca Makinist filminde yaklaşık bir yıldır uykusuzluk sorunu çeken ve hiç uyumadığı için 54 kg’a kadar düşen bir işçinin psikolojisi yansıtılmaya çalışılmış. İnsan psikolojisine değinen film karmaşık olarak yorumlandı da verdiği mesajlar oldukça dikkat çekici.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz