Ana Sayfa Film-Sinema Muhsin bey Filmi hakkında merak edilenler

Muhsin bey Filmi hakkında merak edilenler

Muhsin bey Filmi hakkında merak edilenler
Muhsin bey Filmi hakkında merak edilenler

Şener Şen ve Uğur Yücel’in başrolünde yer aldığı 1987 yapımı olan Muhsin Bey filmi, Antalya Film Şenliği ile İstanbul Film Festivallerinde ödüller almış olan başarılı bir dram. Muhsin Bey filminin konusu nedir? Muhsin Bey filmi ne zaman çekildi? Muhsin Bey filminin oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? Muhsin Bey filmi hakkında tüm detaylar ise şöyle…

 

Muhsin Bey Filminin Konusu

Dram filmlerini ilgiyle takip eden sinemaseverler için atlanmaması gereken bir klasik olan Muhsin Bey 1987 yapımı bir Türk filmidir.

Başrollerini Şener Şen ve Uğur Yücel’in üstlendiği bu film 1980’lerin meşhur merakı olan şarkıcılığa karşı duyulan ilgiyi konu edinmektedir. Muhsin Bey hayatının uzun bir kısmını müziğe adamış tecrübeli bir yapımcıdır. Muhsin Beyin prensiplerine bağlı olması onun için dikkate değer bir durumdur. Bu prensipleri bir kenara bırakmadan sektörde tutunmaya çalışan Muhsin Bey saf ve temiz bir genç olan Ali Nazik ile tanışır. Bu tanışma tahmin edilebileceği gibi Ali Nazik isimli gencin şarkıcı olarak şöhrete kavuşmak istemesi ile olur. Başlarda iyi geçinemeyen bu ikili daha sonra aralarında oluşan bağ ile bunu bir onu mücadelesine çevirerek Ali Nazik’in ünlü olması için büyük çaba sarf etmektedir. Bu çaba ile birçok müzik yarışmasına katılan Ali Nazik ile Muhsin Beyin maceraları 1980 li yılların sonlarında yurtdışında da birçok ödüle aday gösterilmiş ve St. Sebastian ödüllerine layık görülmüştür.

 

Muhsin Bey Filminin Künyesi

Gösterime giriş tarihi: 1987 (Türkiye)

  • Film Yönetmeni: Yavuz Turgul
  • Görüntü yönetmeni: Aytekin Çakmakçı
  • Film müziği: Attila Özdemiroğlu
  • Film Yapımcısı: Abdurrahman Keskiner

 

Muhsin Bey Filminin Anlatmak İstediği

Muhsin Bey ve Ali Nazik’in girişimlerine bakıldığında ana motivasyonları çok farklıdır. Çünkü Muhsin Bey kendisine anlatılan ürüne ve de fikre aşık olmuştur. Çağa ayak uydurmaya Muhsin Bey elbette tarzını yenileyememiş ve de diğer tüm seçenekleri görmezden gelmiştir. Farklı karakter analizleri ile izleyiciyi düşündüren Muhsin Bey filmi Şener Şen’in pek bilindik bir filmi olmasa da izlenilmesi gereken önemli bir yapıttır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz