Ana Sayfa Kurşun Kurşun Dizisi Savcı Orhan Kurşun Gerçekte Kimdir?

Kurşun Dizisi Savcı Orhan Kurşun Gerçekte Kimdir?

Yeni sezonda FOX TV ekranlarında yayınlanacak olan Kurşun dizisinde Savcı Orhan Kurşun‘nun gerçekten kim olduğu şimdiden merak konusu oldu.

Tarihten esinlenerek kurgulanan bir karakter olduğu için elbette bazı gerçeklere bağlı kalarak sunulacaktır. Burada merak edilen ise bir savcı olarak ne zorluklar ile karşılaştığı ve hangi dönemde yaşadığıdır.

Savcı Orhan Kurşun Kimdir?

Eminiz ki pek çoğunuz Savcı Marlon Kemal ismini duymamışsınız, çünkü 1970’li yıllarda yaşadı ve o dönemin en iyi savcılarından biriydi.

Savcı Marlon Kemal

Hatta İstanbul’u titreten savcı olarak da pek çok manşette görebilirsiniz. Bildiğiniz üzere 1970’li yıllarda sağ-sol çatışması çok alevli bir şekilde mevcuttu. İşte savcımız bu olaylara müdahale etmeye çalışan birisidir.

O yıllarda ülkemiz üzerinden oynanan pek çok oyun vardı. Büyüklerimizden bu anlatıları pek çok kez duymuşsunuzdur. Tarihe ışık tutması açısından yaşanan olayları güzel ve doğru bir şekilde bize aktarılmasını bekliyoruz.

Bu sıkıntılı dönemde iş adaletini sağlamak savcılara ve hakimlere düşmüştür. Ayrıca pek çok fail-i meçhul cinayetlerde işleniyordu.

Gördüğünüz üzere o tarihte pek çok üzücü ve karmaşık olaylar yaşanmıştır. Yani dizide yayınlanacak epey bir olay var. Son zamanlarda yıldızı oldukça parlayan Engin Altan Düzyatan başkahramanı canlandıracağı için oldukça güzel bir dizi bizi bekliyor gibi.

Bildiğiniz üzere 5 sezondur oldukça iyi bir izleyici kitlesi ile Diriliş Ertuğrul dizisinde başrol üstlenmişti. Bu rol sayesinde hem yeteneğini gösterdi hepde kariyerinde en iyi diyeceği dizilerden birisinde oynamış oldu.

Sonuç olarak canlandırılan savcı karakterinin (Savcı Orhan Kurşun) hikayesi oldukça geniş, izleyicilere farklı bir şeylerde sunacaklarını düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz