Ana Sayfa Film-Sinema korkusuz filmi 2 çıkacak mı? korkusuz filmi konusu ve oyuncuları

korkusuz filmi 2 çıkacak mı? korkusuz filmi konusu ve oyuncuları

korkusuz filmi 2 çıkacak mı
korkusuz filmi 2 çıkacak mı

2006 yılında gösterime giren, Ronny Yu’nun yönetmenliğini yapmış olduğu ve de başrolde Jet Li’nin olduğu aksiyon filmi Korkusuz filmi ne zaman çekildi. Korkusuz filminin oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor?

Çin Savaş Sanatları Ustası olarak tanınam Huo Yuan jia’nın (1869-1910) hayat hikâyesinden esinlenen film hakkında tüm detaylar yazının devamında yer alıyor. İşte Korkusuz filmi hakkında tüm detaylar…

 

Korkusuz Filminin Konusu

Korkusuz filmi Çin Savaş Sanatları Ustaları arasında yer alan Huo Yuan Jia’nın hayat hikâyesinden esinlenerek oluşturulmuş bir filmdir. Filmin başrolünde Jet Li oynamakta ve Huo Yuan’ı canlandırmaktadır. Huo Yuan Jia’nın çok tanınmış olan dövüşçü bir babası vardır. herkese açık bir dövüşte yer alan babası rakibini kolayca yenebilecek durumdayken bir anlık dalgınlığa kapılarak dövüşü kaybetmiştir. Oğlu küçük Huo Yuan Jia bir hayal kırıklığına uğrar. Herkesin gözünde utanç verici bir durumda olduğunu hissederek insanlar karşısında ezilmektedir.

Yaşadığı hayal kırıklığının ardından gelecekte çok büyük bir dövüşçü olacağına kendi kendine söz verir. Aradan geçen uzun yıllar sonra bu amacına ulaşır ve yaşadığı şehirdeki en iyi dövüşçü olur. Bu esnada yaşadığı büyük bir trajedi ile hayatı sarsılır ve bir karmaşanın içerisinde bulur kendini. Yaşamış olduğu onca şeye rağmen yılmadan kendine verdiği sözü tutar ve savaşına devam eder.

İzleyenlerin müthiş sahnelere tanıklık edeceği bu filmde uzun soluklu bir macera yaşamak isteyenler için uygun bir film olmaktadır.

  • Filmin Gösterime giriş tarihi: 4 Ağustos 2006 (ülkemiz için?)
  • Yönetmen: Ronny Yu
  • Film Yapım yılı: 2006, ABD-Hong Kong
  • Toplam Hasılat: US$ 68.1 milyon
  • Korkusuz Film müziğinin bestecisi: Şigeru Umebayaşi

Korkusuz Filmine Genel Bakış

Bazen yaşanan yenilgiler sonucunda kendi kanımızdan insanların kanının akmasına sebep olursa, bunun rövanşının üstlenmesi gerekir. Huo Yuanja karakterinin babası tanınmış bir dövüşçüdür. Bir gün, bu karakter kendi öz oğlunun gözleri önünde yenilgiye uğruyor. Bu andan itibaren de Huo bu sahneye şahit olarak derin bir utanç ve hırsla dolduğu filmde yansıtılıyor. Korkusuz Filmi, Çin Savaş Sanatları tarihinde yer alan dövüş Ustası olan Huo Yuanja’nın hayatını sinemaya taşımış olan son derece başarılı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz