Ana Sayfa Film-Sinema Komşum Totoro izlenir mi? Komşum Totoro hakkında herşey

Komşum Totoro izlenir mi? Komşum Totoro hakkında herşey

Komşum Totoro izlenir mi
Komşum Totoro izlenir mi

Komşum Totoro izlenir mi? Komşum Totoro hakkında herşey Animasyon filmleri, film severler için oldukça ilginç bir alandır. Daha çok aksiyon ve çocuklara yönelik olan bu filmler insan psikolojisini çok güzel yönlendirmektedir. Japon animasyon film ustalarından biri olarak karşımıza çıkan Hayao Miyazaki, 1988 yapımı Komşum Totoro adlı eserinde Satsuki ile Mia isimli iki kız kardeş üzerinden dünyaya olan bakışını bizlere aktarmıştır. İşte Hayao Miyazaki’in bakış açısından dünya’ya Komşum Totoro eşliğinde bakalım.

 

Komşum Totoro animasyon filminin konusu nedir?

Komşum Totoro konusu Animasyon film sevenler için oldukça iyi bir seçenek olan Komşum Totoro özellikle genç arkadaşlarımızın ilgisini oldukça çekecektir. Son yıllarda animasyon filmlere karşı gösterilen ilgi animasyon filmlerinin bütçelerinin artmasına sebep olmuştur. Bu artış da filmlerin kalitesine oldukça iyi bir şekilde yansımıştır.

1988 yılında Japonya’da yapılmış olan bu animasyon film özellikle Uzakdoğu’da büyük ses getirmiştir. Tüm aile üyelerinin izlemesinde hiçbir sakınca olmayan bu film içerisinde fantastik unsurlar da içermektedir. Bu fantastik unsurlar film sırasında ilgiyle izleyeceğiniz gibi ormanda yaşayan cinler ve sevimli yaratıklardır.

Film iki kızın bu ormanda sevimli yaratıklarla geçirdikleri zamanları ve maceralarını anlatır. Bu maceralar bu iki kızın annesinin hastalanması ile başlar. Bu hastalık nedeniyle annelerini ziyarete gelen kızlar ormanda tanıştıkları bu fantastik kahramanlar ile çok güzel ilişkiler kurup maceradan maceraya atılacaktır. Bu maceralar ailecek keyifle izlenecektir. Tüm aile için hoşça vakit geçirmek için oldukça iyi bir seçenek olan bu film eski yapım olmasına rağmen oldukça kaliteli ve zevklidir.

Her yaştan izleyici kitlesine hitap eden sıcak bir animasyon öyküsü.

 

Komşum Totoro Animasyon Filminin Künyesi

  • Türü : Animasyon
  • Yönetmen : Hayao Miyazaki
  • Seslendiriciler: Chika Sakamoto, Noriko Hidaka, Shigesato Itoi
  • Animasyon Süresi : 87 dakika
  • Yayın Tarihi : 6 Temmuz 2007

 

Komşum Totoro Filminin İyi Tarafları Neler?

Komşum Totoro animasyon filmi , ön yargılı yaklaşmama, onu arkadaşlık kurabilme gibi önemli insancıl mesajlar içerir. Çocukların bu sayede kendilerine benzemeyen herhangi birinden korkmamayı ve de onu dışlamamayı amaçlar. Animasyon ustası diğer animasyonlarına göre oldukça anlaşılır bir yapıya sahip olan bu animasyonu, daha önceleride diğer filmleri izlememiş olan çocuklar için de güzel bir başlangıç olabilir. Bunun yanında da oldukça ilginç olan animasyonların çizim ve yapımlarında da oldukça farklı olması da çocuklara güzel bir alternatif sunabilme imkânı sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz