Ana Sayfa Film-Sinema Konuş Onunla filmi 2 gelecek mi? Konuş Onunla Filminin Konusu ve oyuncuları

Konuş Onunla filmi 2 gelecek mi? Konuş Onunla Filminin Konusu ve oyuncuları

Konuş Onunla 2 gelecek mi
Konuş Onunla 2 gelecek mi

Konuş Onunla filmi 2 gelecek mi? Konuş Onunla Filminin Konusu ve oyuncuları Pedro Almodovar imzalı olan Konuş Onunla filminde iç içe geçmiş öykülere tanık oluyoruz. Konuş Onunla (Hable con ella) adlı son yapıtıyla Almodovar yine insanları yüreklerini yakından yakaladı.

Konuş Onunla filmi Pedro Almodovar’ın bugüne kadar yaptığı en iyi film. İşte Konuş Onunla filmi hakkında tüm detaylar..

 

Konuş Onunla Filminin Konusu

Ödüllü bir dram filmi arıyorsanız tam da istediğiniz türden bir film ile karşı karşıyasınız. Bu film karşısında hislerine kapılmayacak insan sayısı yok denecek kadar azdır. 2002 yapımı bir film olan konuş onunla tesadüflere ve mucizelere inanmanızı perçinleyecektir.

Önce bir sinemada tesadüf eseri tanışan iki erkek daha sonra bir hastanede yeniden karşılaşacaktır. Bu karşılaşma ne yazık ki acı dolu anılarla doludur. Beningo isimli genç hastanede çalışan bir hasta bakıcısıdır. Beningo’nun kız arkadaşı Lydia ise bu hastanede komada olan genç bir kızdır. Beningo için hayat yeterince zorken tanıştığı Marco ile ortak yanları oldukça fazladır. Marco’nun kız arkadaşı Alicia’da bir boğa yarışında ağır yara alıp aynı hastanede yatmaktadır. Oldukça ortak yan barındıran bu ikili birbirlerine karşı duydukları empati ile güçlü bir dostluk kuracaktır. Özellikle uzun süredir bu sıkıntıyı yaşayan Beningo Marco’ya Alicia ile konuşmasını önerecektir. Bu konuşmalar başlarda umutsuz bir şekilde gelişse de daha sonraları oldukça dramatik ve romantik bir hal alacaktır.

 

  • Filmin Yönetmeni: Pedro Almodóvar
  • Senarist: Pedro Almodóvar
  • Film Yapımcısı: Agustin Almodovar, Michel Ruben
  • Yapım Yılı: 2002
  • Filmin Yapım Yeri: İspanya
  • Yayın Tarihi: 1 Kasım 2002

 

Konuş Onunla Filminin Başarısı

Almodovar’in başyapıtı günümüzde dahi hâlâ bu. Sinemadan çıkan her izleyicinin tek düşüncesi bu kadar ağlak ve de melodram dolu bir hikayenin nasıl bu kadar begenildiğidir. Çünkü izleyicilerin bir çoğu melodram konulu filmleri beğenme konusunda oldukça dikkatlidir. Burada da Almodovar’ın başarısı görülüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz