Ana Sayfa Yabancı Diziler Kanal 7 de yayınlanan Hint Dizileri 2021

Kanal 7 de yayınlanan Hint Dizileri 2021

hit dizileri
hit dizileri

Bollywood Rüzgarı

Amerika’nın Hollywood’u varsa Hindistan’ın da Bollywood’u var. Günden güne büyüyen Hint sineması ve Hint dizileri artık tüm dünyayı etkisi almaya başladı. Bundan nasibini alan ülkemizde de arık neredeyse her gün hint filmi ya da hint dizileri bulmak mümkün. Reyting olarak ta kanal sahiplerini bir hayli memnun eden hint yapımı dizi ve filmler, seyirciler tarafından büyük beğeniyle takip ediliyor.

Özellikle ev hanımlarının vazgeçilmezi haline gelen diziler alt yazılı olarak değil dublajlı olarak yayınlanıyor. Sinemaseverlerin ilgisini çeken filmler de beyaz perdenin ardından Türk televizyonlarında seyircisi ile buluşuyor. Son yıllarda artan taleplerle birlikte başta Kanal 7, Meltem Tv ve Tv 8 olmak üzere köklü tv kanalları, çok sık aralıklarla Hint sinemasından filmler sunuyor. Bunun en son örneği Tv 8’de yayınlanan DANGAL filmi.

hint dizileri
hint dizileri

Gişe Rekorları Kıran Güreş Filmi: Dangal

Türkçe’de güreş manasına gelen Dangal, Amir KHAN tarafından yönetildi. Aynı zamanda usta oyuncunun başrolde oynadığı filmde, eşinin erkek evlat verememesi yüzünden 2 körpe kız çocuğunu nasıl pehlivan yaptığı anlatılıyor.

Bollywood tutkunlarının Türk televizyonlarında büyük ilgiyle izlediği bir diğer Hint filmi de Benim Adım KHAN. TV 2’nin ev sahipliğini üstlendiği filmin yanı sıra Yakın Koruma, Singham ve SokaklarIn Kralı Romeo da Türk seyircisiyle buluştu.

2017 yapımı olan ve yapımında dev bütçe kullanılan Baahubali de kardeşler arası taht mücadelesinin anlatıldığı, olağanüstü dövüş sahnelerinin kullanıldığı unutulmaz bir başka film.

dangal hint filmi
dangal hint filmi

Satirik anlayışla yazılıp yönetilen bir başka Amir KHAN imzalı film de 3 Aptal adıyla bildiğimiz 3 Idiots. Bu yapım, ülkemizde en çok bilinen ve izlenen hint filmlerinin başında geliyor. Ülkemizde son dönemde yayınlanan Hint Dizileri ise şöyle; Bir Garip Aşk, Benimsin, Zor Sevda, Deli Divane, İki Yabancı, Ah Kalbim ve Kördüğüm.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz