Ana Sayfa Yabancı Diziler Kore Dizileri 2021 Tavsiye , Hangi kanalda yayınlanıyor ?

Kore Dizileri 2021 Tavsiye , Hangi kanalda yayınlanıyor ?

kore dizileri
kore dizileri

Artan Kore Dizi Fırtınası

Türkiye de artan Güney Kore hayranlığın beraberinde Kore kültürüne olan ilgiyi beraberinde getirmektedir. Bugün sayıları 40 binine ulaşan Kore hayran kitlesi, aynı zamanda internette de faaliyet gösterdikleri dizi sitelerinden ilgiyle takip edilmektedir. Bu tür platformlar sayesinde insanlar birbirleriyle kaynaştıkları ortam haline geldi. Gönüllü olarak Kore dizilerini Türkçe altyazıya çevirmektedir. Kore, kültür itibariyle Türkiye ile benzerlik göstermektedir. Aile bağlarının kuvvetli olması ve arkadaşlık ilişkilerinin güzel yaşanması, Türkiye’de sıcak karşılanmıştır.

Kore dizileri ilk olarak, ulusal ve bazı yerel kanallarında gösterime girilmesiyle ilgi görmeye başladı. Belli zaman sonra internette Kore dizileri yayınlayan siteler bir bir faaliyetlerine başladılar. Kore dizilerin yaygınlık kazanmasıyla birlikte belirli merak ve hayranlığı ortaya çıkmıştır. Koreli kızların yaptıkları makyajlar da Türkiye’de Kore dizi ilgisi, Kore kozmetiğinin de yavaş yavaş pazara girmesine sebep oldu. Bugün bu kozmetiklere ilgi bir hayli büyük olmaktadır. Kore dizilerin izlenilmesiyle beraberinde nelerin getirdiği görülmektedir.

Türkiye’de İzlenilen Kore Dizileri

Secret Garden

Kim Jo Won , alışveriş merkezinin CEO’sudur. Zengin, elit ailenin çocuğudur. Bir zamanlar çıkan AVM de çıkan yangında asansörde kapalı kalan Jo Won, yaşadığı olayın şokuyla beraber hafızasını kaybeder. Olaydan epey zaman sonra Gil Ra Im ile karşılaşır. Gil Ra Im başarılı dublördür. Kim Jo Won kıza aşık olduktan sonra peşini bırakmaz. Aralarında geçen tatlı anlaşmazlıklarıyla birlikte yaşanan aşkı konu alan dizi, Türkiye’de büyük ilgi görmüştür.

Warrior Baek Dong Soo

Warrior Baek Dong Soo
Warrior Baek Dong Soo

Joseon döneminde kralın korumalığını yapan ailenin, çeşitli illegal yollarla hain ilan edilmesinin ardından tüm aile fertlerin idam edilmesi emri çıkarılır. Aileden yalnızca küçük çocuk bir şekilde kurtulur. Üç kader arkadaşıyla birlikte kılıç ustasının küçük çocuğun yani Dong Soo’un , hayatına karşılık elini feda etmesiyle başlayan hayat yolculuğuna, Gwang Taek adında kılıç ustasından aldığı eğitimle, Beak Dong Soo’nun bundan sonraki hayatını gözler önüne serecek beğeniyle izlenen tarih-dram dizisidir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz