Ana Sayfa Oyuncular Aamir Khan Filmleri ? Hangi Filmlerde Rol Almıştır ?

Aamir Khan Filmleri ? Hangi Filmlerde Rol Almıştır ?

Aamir Khan en iyi filmleri

Aamir Khan Filmleri

14 Mart 1965 tarihinde Hindistan’da dünyaya gelen Müslüman oyuncu Aamir Khan filmleri kariyeri boyunca sergilediği üstün başarı sayesinde sadece Hindistan’da değil tüm dünyada sesini duyurmuş bir oyuncudur. Küçük yaşta iki farklı filmde rol alan Aamir Khan, daha sonra müzikalde oynamıştır. Çalışmayı çok sevdiğini söyleyen oyuncu arka arkaya filmler çıkarmıştır. Türkiye’de en çok sevilen yabancı oyuncu olarak tanımlanan Khan, yaptığı her film ile çok konuşulmuştur.

Aamir Khan Filmleri

Aamir Khan filmleri ilk  olarak 1973 yılında vizyona giren Yaadon Ki Baarat filminde görüyoruz. 1998 yılına kadar genellikle yardımcı rollerde görülen Khan bu sene içerisinde vizyona giren Ghulam (Köle) filmi ile başrolde mükemmel bir oyunculuk sergiliyor.

​​​​​​​ 2001 yılında rol aldığı Dil Chahta Hai filminde çapkın adam olarak görüyoruz Aamir Khan’ı. Aynı sene içerisinde vizyona giren ve Oscar’a aday gösterilen Lagaan (Vergi) filminde de rol almıştır. Filmde İngilizlerin Hindistan’dan aldığı tarım vergileri konu alınmıştır. 2006 yılında Kajol ile rol aldığı Fanaa (Kayboluş) filminde ise kör bir kadına aşık olan adamın hikayesi izleyiciye aktarılmıştır. 2007 senesinde her eğitimcinin izlemesi gereken filmler arasına giren Taare Zaamen Par (Yerdeki Yıldızlar/Her Çocuk Özeldir) filminde disleksi hatası olan ve herkes tarafından dışlanan Ishaan’ı hayata geri döndürmeye çalışan bir öğretmeni canlandırmıştır. Film IMDB’de 10 üzerinden 8,5 almıştır.2008 yılında Ghajini gösterime girmiştir.

Taare Zaamen Par Filmi Aamir Khan Fİlmlerinden birisi

Akıl Defteri filminden uyarlanan bu filmde Khan, 15 dakikada bir hafızasını kaybeden bir adamı oynamıştır.

Üç İdiots ve Sonrası

2009 senesinde gösterme giren 3 İdiots Hindistan’da bulunun en iyi mühendislik okulunda 3 arkadaşın tanışmasıyla başlar. Eğitim sistemini eleştiren bu film kısa sürede büyük izleyici kitlesine ulaşmıştır ve gişede 70 milyon Dolar hasılat yapmıştır. 2012 senesinde Talaash: The Answer Lies Within filminde polisi canlandırmıştır. Olay bir polis, bir ev hanımı ve bir fahişenin etrafında kurgulanmıştır.

Aamir Khan Filmleri olan 3 İdiots Filmi

Dhoom 3 filmi 2013 yılında gösterime girmiştir. Hindistan’daki büyük bir soygun ele alınmıştır. 2014 yılında vizyona giren PK ise gösterimi sırasında çok eleştiri almıştır. Uzaydan dünyaya gelen ve uzay gemisinin kumandasını çaldıran bir uzaylı ve onun uzay gemisini bulmaya çalıştığı sırada yaşadıklarını anlatan filmde “Tanrı” adı ve sembolleri çok fazla eleştiri almıştır. Dangal(Güreş Yarışması) 2016 yılında çıkan biyografik filmdir. Kızlarına güreşmeyi öğreten güreşçi bir babanın hikayesi anlatılmıştır.

Secret Superstar(Süperstar) 2017 yılında gösterime giren ve Olağanüstü Ulusal Çocuk Ödülü’nü alan müzikal dram filmidir. Filmde özgürlüğünü elde etmeye ve şarkıcı olmaya çalışan bir kızın hikayesi anlatılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz