Ana Sayfa Film-Sinema Zamana Karşı (In Time) Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Film Verdiği...

Zamana Karşı (In Time) Filminin Konusu Ne? Türü Ne? İzleyicilerin Film Verdiği Puanlar Ne?

Zamana Karşı filmi konusu
Zamana Karşı filmi konusu

28 Ekim 2011 tarihinde vizyona giren film, ABD yapımı bilim kurgu-gerilim türündeki bir filmdir. 115 dakika olan filmin yönetmenliğini Andrew Niccol yapmıştır. Justin Timberlake, Olivia Wilde, Amanda Seyfried, Cillian Murphy ve Alex Pettyfer filmin oyuncuları olup senaryosu Andrew Niccol tarafından yazılmış, yapımcıları ise Andrew Niccol ve Eric Newman’dır.

Zamana Karşı (In Time) Filminin Konusu Ne?

25 yaşından sonraki dönemlerde fiziksel yaşlanmanın gerçekleşmediği ve sadece belirli zamanla yaşanılabildiği bir dünyada geçen bir hikayedir. Kollarındaki saatler üzerinde bulunan göstergelerdeki zaman kadar yaşanılan bir dünya ve yaşam süresi diye bir kavramın olmadığı yani para ve gücün, zaman olduğu anlatılmaktadır. Filmde başlıca iki konu işlenir. Birinci konu yoksul bir bölgede yaşayan kendisi ve ailesini hayatta tutmaya çalışan insanlar, diğer konu ise zengin ve zamanları çok olan insanlardır. Filmde her şey zaman odaklıdır. Çalışmalarının karşılığı zaman olarak alırken alışveriş ödemelerini de yine zamanla yapılmaktadır. Filmde işlenen konuda zaman bittince ölüm yaşanmakta ve eğer zaman varsa ölümsüz olarak yaşamak mümkündür.

Will Salas’ın başından geçen bir hikayenin anlatıldığı filmde, Justin Timberlake’nin canlandırdığı Will Salas bir yanlışlık sonucunda cinayetle suçlanmaktadır. Bu suçlamalardan kurtulmak için tek şansı zaman kavramın gerçek anlamıyla para değerinde olduğu bu farklı dünyadaki sistemi çökertmektir. Bu sistemde zenginler sonsuza kadar genç kalıp bu şekilde yaşamakta; fakir ve güçsüz kişiler ise bir gün daha yaşayabilmek için dilenmek, ödünç almak ve bazen de hırsızlık yapıp çalmak zorundadır.

Zamana Karşı (In Time) Filminin Türü Ne?

Zamana Karşı (In Time) Filmi, Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera, Melodram, Gerilim ve Polisiye türündedir.

İzleyicilerinin Zamana Karşı (In Time) Filmine Puanları Neler?

28 Ekim 2011 tarihinde vizyona giren ve Yönetmen koltuğunda Andrew Niccol’ün oturduğu aksiyon ve gerilim türündeki Zamana Karşı (In Time) Filmi, vizyona girdiği günden beri birçok kişi tarafından izlenen ve beğenilen bir film olmayı başarmıştır. Zamana Karşı (In Time) filmine eleştirmenlerin ve izleyicilerin verdiği puanlar şu şekilde:

  • IMDb: 2011 tarihli ABD yapımı film, IMDb sitesi üzerinden yaklaşık 380.000 kişinin puanladığı Zamana Karşı filmi, 10 üzerinden 6.7 puan aldı.
  • m.sinemalar.com: 2.256 tane izleyicinin ve eleştirmenin puanladığı film 10 üzerinden 8.4 puan almıştır.
  • BeyazPerde.com: BeyazPerde.com sitesinde bulunan 383 tane eleştirmenin puanladığı film 5 üzerinden 3.8 puan aldı.
  • RottenTomatoes.com: 2011 yapımı bilim kurgu filmine site içinde yer alan 174 tane eleştirmenin puanladığı film ortalama olarak 100 üzerinden 36 puan aldı.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz