Ana Sayfa Oyuncular Sol Yanım Selim Kimdir? Tolga Mendi Yaşı, Boyu, Sevgilisi

Sol Yanım Selim Kimdir? Tolga Mendi Yaşı, Boyu, Sevgilisi

Başarılı oyuncu Sol Yanım dizisinde Selim kimdir ve canlandıran Tolga Mendi eşi, sevgilisi, boyu, dizileri, nereli ve yaşı gibi bilgiler.

Sevilen oyuncunun daha önce hangi projelerde yer aldığını veya özel hayatı ile ilgili bazı özet bilgileri öğrenmek isterseniz hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Ayrıca dizi içinde nasıl bir karakter olduğunu, dizide neleri etkilediği ile alakalı çeşitli ipuçları da görebilirsiniz. İyi keyifler!

Diğer oyuncuları görmek isterseniz Sol Yanım Oyuncuları konusuna göz gezdirebilirsiniz.

Sol Yanım dizisinin yönetim kadrosuna bakmak isterseniz, sizi şöyle davet edebiliriz: Sol Yanım Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı

Sol Yanım Selim Kimdir?

Canlandıran:Tolga Mendi
Yaşı:23 Mart 1993
Nereli:İzmir
Kilosu:80 kg
Boyu:1.86 m
Sevgilisi, Eşi:

Hayatını zenginlik içinde sürdürmüş ve genellikle hovardalık peşinde koşan biridir. Annesini 13 yaşında kaybettiğinden beri ciddi anlamda psikolojik bunalıma girmiştir. Sonrasında üvey annesi Asena da gelince 16 yaşından sonrası çekilmez bir hal almıştır.

Asena ile ciddi anlamda anlaşamıyor ve aslına bakarsanız sevmiyor. Bu sebeple Asena olduğunda hiç rahat edemez, yediği yemek bile çekilmez bir hal almaktadır.

Babası, Selim’den okumasını ve kendini geliştirmesini beklemektedir. Bu sebeple zamanında Amerika’ya okuması için göndermiştir. Amerika’da gerçek bir başarısızlık yaşamıştır. Gece hayatlarına tutulmuş ve birçok kız ile birlikte olmuştur.

Yakışıklı ve zengin olmanın yanında Selim aynı zamanda zekidir. Ancak derslerle ilgilenmek istememektedir. Başka şeylere ilgi duymuştur. Sokak basketbolunu ve fitness’ı sevmektedir. Ayrıca güzel kızlara karşı gerçek bir zaafı vardır.

Ne var ki Serra’yı görünce bir farklı hisseder. İçinde bir aşk mı doğuyor yoksa?

Tolga Mendi kimdir?

23 Mart 1993 İzmir doğumludur. Eğitimini Craft Tiyatro’da Oyunculuk Eğitimi alarak tamamlamıştır. Burada gördüğü eğitimlerin ardından tiyatro ve oyunculuk ile ilgilenmiştir.

İlk profesyonel dizi oyunculuğu tecrübesini Acı Aşk dizisinde Haydar karakterine 13 bölüm hayat vererek elde etmiştir.

Sonrasında Yeni Gelin dizisinde Hazar karakterini 64 bölüm oynaması ile tüm Türkiye tarafından tanınan oyuncular arasına girmiştir. Yer aldığı projelerden çok şey öğrenip oyunculuk hayatına devam etmiştir.

Son zamanlarda Sol Yanım dizisinde kamera karşısına çıkmıştır. Burada Selim rolü ile oyunculuk sergilemektedir.

Tolga Mendi Dizileri

  • Sol Yanım
  • Yeni Gelin
  • Acı Aşk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz