Ana Sayfa Oyuncular Sol Yanım Binnaz Kimdir? Benian Dönmez Yaşı, Boyu

Sol Yanım Binnaz Kimdir? Benian Dönmez Yaşı, Boyu

Başarılı oyuncu Sol Yanım dizisinde Binnaz kimdir ve canlandıran Benian Dönmez eşi, boyu, dizileri, nereli ve yaşı gibi bilgiler.

Sevilen oyuncunun daha önce hangi projelerde yer aldığını veya özel hayatı ile ilgili bazı özet bilgileri öğrenmek isterseniz hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Ayrıca dizi içinde nasıl bir karakter olduğunu, dizide neleri etkilediği ile alakalı çeşitli ipuçları da görebilirsiniz. İyi keyifler!

Diğer oyuncuları görmek isterseniz Sol Yanım Oyuncuları konusuna göz gezdirebilirsiniz.

Sol Yanım dizisinin yönetim kadrosuna bakmak isterseniz, sizi şöyle davet edebiliriz: Sol Yanım Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı

Sol Yanım Binnaz Kimdir?

Canlandıran:Benian Dönmez
Yaşı:3 Mart 1965
Nereli:Ankara
Kilosu:60 kg
Boyu:1.65 m
Sevgilisi, Eşi:

Binnaz gerçekten iyi niyetli bir komşu olarak görevini yerine getirmiştir. Serra’nın ve Nilgün’ün ihtiyacı olduğu anda orada olmuştur.

Zengin biri değildir. Ancak gönlü zengin insanlardandır. Serra ve Nilgün’ün zor zamanında elinden gelen yardımı sunmaya çalışmıştır. Cenaze döneminde hiç yanlarından ayrılmadan bir şeye ihtiyaçları olursa diye etraflarında dönmüştür.

Benian Dönmez kimdir?

3 Mart 1965 Ankara doğumludur. Eğitimini Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nü başarı ile bitirerek elde etmiştir. Sonrasında tiyatro ile ve oyunculuk ile çok ilgilenmiş ve tecrübeli bir oyuncu olarak kendini yetiştirmiştir.

Doğu isminde bir oğlu bulunmaktadır. Eşi veya evlilik hayatı hakkında bir bilgiye ulaşılamadı. Aile hayatını İstanbul’da sürdürmektedir.

İlk profesyonel dizi oyunculuğu tecrübesini 2012 yılında Çıplak Gerçek dizisinde oynayarak elde etmiştir. Sonrasında Bir Yusuf Masalı dizisinde Setaret karakterini oynamıştır.

Birkaç yıl film sektörünü deneyimlemiştir. Deliha filminde Songül, Kara Bela‘da ise Gül Teyze olarak karşımıza çıkmıştı. Ayrıca Kardeşim Benim filminde Fadik olarak rol almıştı.

Ancak özellikle Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde 63 bölüm boyunca Mübeccel karakterini oynaması ile iyiden iyiye tanınan bir oyuncu haline gelmiştir.

Aslan Ailem dizisinde 31 bölüm Hatice Aslan karakterine hayat vermişti. Bizim Hikaye dizisinde Necibe olarak 10 bölüm görme fırsatı elde ettik.

Ayrıca Afili Aşk dizisinde Melahat Özkayalı rolünü 38 bölüm çok beğenilen performans ile oynamıştır.

Son zamanlarda Sol Yanım dizisinde kamera karşısına çıkmıştır. Burada Binnaz rolü ile oyunculuk sergilemektedir.

Benian Dönmez Dizileri

  • Sol Yanım
  • Afili Aşk
  • Dengi Dengine
  • Bizim Hikaye
  • Aslan Ailem
  • Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
  • Bir Yusuf Masalı
  • Çıplak Gerçek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz