Ana Sayfa Öğretmen Öğretmen Dizisi Konusu, Hangi Diziden Uyarlama?

Öğretmen Dizisi Konusu, Hangi Diziden Uyarlama?

Öğretmen Dizisi Konusu

Ekranların yeni popüler yapımı Öğretmen dizisi konusu ve hangi diziden uyarlama olduğunu güzel bir şekilde anlattık, işte detaylar.

FOX TV‘den oldukça güzel bir dizi sunulmaya devam ediyor, şuan için iyi yorumlar aldı, elbette bizlerin beklentisi her zaman olduğu gibi farklı şeyler görmek ve klişe aşk dizileri konularından uzak durmak, bu dizi bize onu verecek gibi.

Son zamanlarda oldukça kötü diziler ile karşılaştık, gün geçtikçe ne yazık ki kalite bir o kadar düşüyor, milyonlarda Türk izleyici, özellikle genç kitle gözünü dışarı dikmiş durumda, özellikle Netflix gibi imkanların olmasından sonra bu daha da arttı.

Öğretmen Dizisi Konusu

Asıl konumuza dönecek olursak, konusu bakımından güzel bir hikaye mevcut, güzelden kasıt biraz gizemli biraz da farklı, yoksa elbette üzücü bir konuya sahip.

İntihar eden bir kız ile tüm hikaye başlar. Başarılı bir yüzücü olan genç kızımız aynı zamanda 12/A sınıfında eğitim görmektedir. Sınıfında ne yazık ki onu sevmeyen öğrenciler vardır ve gün gelir kızımız bir yarışmadan harika bir başarı elde eder, 1. olur.

Onu sevmeyen öğrenciler haksızlıkla kazandığı ve doping kullandığını iddia eden sahte bir video hazırlar, ne yazık ki bu videoya pek çok kişi inanır ve ülke genelinde bir olaya dünüşür. Başarılı kızımız bu baskıya dayanamaz ve intihar eder.

İşte hikaye burada başlar Akif hoca bunu kanıtlamak ister ve 12/A sınıfını rehin alır. Daha sonra pek çok olay patlak verir.

Buradaki amacı büyük bir ders vermektir.

Öğretmen dizisi hangi diziden uyarlama?

Dizimiz Mr. Hiiragi’s Homeroom‘dan uyarlamadır, aslen Japon yapımıdır.

Mr. Hiiragi’s Homeroom

Aslında güzel bir yapı ile karşımıza çıkmıştır, 10 bölüm ve her bölümü 60 dakikadır, kısa, öz ve her bölümü dolu bir şekilde, ne yazık ki bizim dizilerimiz o şekilde değil.

Japon medyasını çokça takip ederim, özellikle drama filmleri çok güzel konulara sahip olabilir, aşk ve dramayı oldukça iyi işliyor. Aşk dediysem, bizim dizileri deki yengeye sarkmayı demiyorum, birkaçını izleyin demek istediğimi hemen anlarsınız.

Genel olarak incelediğimiz zaman sahnelerin bir birine çok benzediğini görürsünüz. Örneğin, ofis ve sınıf neredeyse aynı.

Son zamanlarda fark etmişsinizdir, oldukça çok uyarlama yapım çekiyoruz, aile ilişkileri yerle bir eden diziler çekmesinler de uyarlasınlar biz razıyız. Konusu ve hangi diziden uyarlama olduğu çok fark etmiyor, düşünün o kadar sıkıldık o dizilerden.

Sizlerin düşünceleri neler? Yorum ile bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz