Ana Sayfa Mucize Doktor Mucize Doktor Ali ile Nazlı Evleniyor Mu?

Mucize Doktor Ali ile Nazlı Evleniyor Mu?

mucize-doktor-ali-ile-nazli-evleniyor-mu
Mucize Doktor Ali ile Nazlı Evleniyor mu?

Perşembe günlerine damgasını vurmaya devam eden Mucize Doktor dizisinde Ali ile Nazlı evleniyor mu? Nazlı evlilik teklifine evet diyecek mi?

Ali karakterine hayat veren Taner Ölmez ile Nazlı karakterine can veren Sinem Ünsal‘ın başarılı performansı izleyicilerde heyecan uyandırmaya devam ediyor. Kadronun tamamı oldukça güzel oyunculuklar ile karşımıza çıkıyor. Bunların arasında dizide giderek konusu işlenmeye başlayan Ali ile Nazlı evlenecek mi? sorusu sorulmaktadır.

Mucize Doktor Ali ile Nazlı Evlenecek Mi?

İlk başlarda Ali’ye ekstra yardımcı olan ve ona ilgi duyan Nazlı karakterini görmüştük. Nazlı en başlarda Ali’yi yardıma ihtiyacı olan bir kardeşi gibi görmüş ve buna göre hareketlerde bulunmuştu. Ancak Ali bu duruma anlam verememişti. Hatta ilerleyen bölümlerde Nazlı’nın bu davranışlarını bir arkadaşına sormuş ve o da bunun aşk olabileceği hakkında bilgiler sunmuştu. Ancak insan ilişkileri hastalığı yüzünden oldukça zayıf olan Ali bu durumu kavrayabilmesi zaman almıştı.

Zamanla kendisinin de içinde bir şeyler hissettiğini anlayan Ali yine bu durumu arkadaşına sormuş ve aldığı cevap ile aşk konusunda daha da bilgi edinmişti. Nazlı’yı sevdiğini anlamıştı. Nazlı ile güzel bir gelecek kurma fikirleri bile canlanmıştı kafasında. Ancak nasıl olacaktı. Nazlı Ali’nin evlilik teklifini kabul eder miydi? Bilinmemekteydi.

Nazlı karakterini özel olarak analiz ettiğimiz şu yazımıza bakarak Nazlı’nın duygusal olarak nasıl bir karakter olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse Nazlı başarılı bir cerrahtır ve duygusal anlamda da oldukça sevecen ve insan ilişkileri de güzel olan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Zengin bir ailenin, ufak şımarık bir çocuğu olarak karşımıza çıkan Demir de Nazlı’dan hoşlanmaktadır ve elde etmek için elinden geleni yapacaktır. Gelecekte Ali ile Nazlı’nın aralarını bozmak için çeşitli hin planlara başvurur mu henüz soru işareti ancak içten içe kıskançlık yaşayacağı kesindir.

Nazlı da zamanında platonik olarak Ferman doktora aşık olmuştur. Bildiğimiz üzere Ferman karakterini Onur Tuna oyuncumuz oynamaktadır. Hal böyle olunca karşımıza oldukça yakışıklı ve başarılı bir doktor olarak çıkmaktadır. Nazlı da Ferman doktorun albenisine fazla karşı koyamaz ve ona karşı bir şeyler hisseder ancak bu platonik olarak sürmektedir. Ferman doktorun nişanlanması ile Nazlı bu hislerini gömer. Bir daha Ferman doktora bu gözle bakmamaya gayret eder.

Ali, hissettiklerini anlamını aşk olarak bulmuş idi. Nazlı ise bir kardeş gözü ile Ali’ye yardımcı olmakta idi. Bu durum bir seferinde Nazlı’nın Ali’ye araba çarpmak üzere iken kurtarması ile bir yakınlaşma ortaya çıkmıştı. İşte o durumdan sonra daha da yakınlaşan ikili, Ali için evlilik teklifi anlamına gelmişti. Ali Nazlıya evlilik teklifi eder ve Nazlı en başta bu teklife hayır cevabını elinden geldiğince kırmadan verir. En başta hiç düşünmeden hayır kararını alan Nazlı, sonrasında Ali’yi kırmamaya özen göstererek aslında iyi biri insan olduğunu da seyirciye göstermiş bulunur.

Hayır cevabını alan Ali bu durumdan önemli ölçüde etkilenir ve Nazlı’dan uzaklaşır. Çünkü tamam insan ilişkileri zayıf olabilir insanın ama, aşk hakkında içinde bir şeyler hisseden her insan aşık olduğu kişiden aldığı bu cevap ile gerçekten üzülecektir. Ali’nin Nazlı’dan uzaklaşması ise Nazlı’yı ciddi anlamda üzer.

Nazlı hayır cevabını verdikten sonra ve dizide bazı yakınlaşmaları da gördükten sonra Ali’yi düşünemeden edemez. Varsa da Ali olur yoksa da Ali olur. Hal böyle olunca Nazlı ikinci bir cevap vererek Ali’nin evlilik teklifini kabul eder.

Bu aşk, hastanede başta yadırganır. Ali’nin durumunu bilen kişiler ve içten pazarlıklı olan bazı insanlar bu duruma ciddi anlamda yadırgayarak bakar. Zaten Demir hepten kıskanmıştır ve bu durumu kabullenmek istemez.

Dizinin orjinalinde görüldüğü kadarı ile Ali ile Nazlı bir aşk yaşayacak. Ardından bu aşk başta yadırganmasına rağmen sonrasında hastane olarak kabul görecek ve alışıldık bir durum halini alacak. Ardına ise güzel bir evlilik söz konusu olacak ve mesut bir şekilde iyi bir çift doktor olarak hayatlarını yaşamaya devam edecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz