Ana Sayfa Kuruluş Osman Kuruluş Osman Bursa Tekfuru Kimdir? Saruhan Hünel Dizileri

Kuruluş Osman Bursa Tekfuru Kimdir? Saruhan Hünel Dizileri

kurulus-osman-bursa-tekfuru-kimdir-saruhan-hunel-dizileri
Kuruluş Osman Bursa Tekfuru Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde Bursa Tekfuru karakteri oldukça merak edildi, kimdir? Karaktere oyunculuğu ile can veren Saruhan Hünel bilgileri.

Boz Yapım tarafından ATV ekranları için müthiş bir azimle hazırlanan Kuruluş Osman dizisi ile devam ediyoruz. Büyük izleyici kitlesini elinde bulunduran ATV hiç dur durak bilmeden büyük hazırlıklar gerçekleştirerek Kuruluş Osman dizisini piyasaya sürdü. Burak Özçivit başrol oyuncusu olarak dikkatleri çekerken başka merak edilen birçok karakter bulunmaktadır.

Merak edilen karakterlerden bir diğeri de Bursa Tekfuru olmuştur. Bu karaktere oyunculuğu ile hayat veren isim Saruhan Hünel olmuştur. Tecrübeli oyuncu hakkında bilgiler verirken Bursa Tekfuru hakkında da detaylar vereceğiz. İyi keyifler dileriz.

Kuruluş Osman Bursa Tekfuru Kimdir?

Bildiğimiz üzere tekfur kelimesinin anlamı: “Bizans İmparatorluğu’nda valilerle Anadolu’daki ve Rumeli’deki Hıristiyan beylerine verilen ad.” olarak geçmektedir. Yani Bursa Tekfuru Bizans İmparatorluğu’nun bir beyidir.

Osman Gazi ve özellikle Konur Alp komutanının büyük başarıları sayesinde Bursa Fethi bulunmaktadır. İşte bu fethin gerçekleşmesini engellemek için türlü oyunlar yapan ve inanılmaz keskin zakaya sahip bir insandır.

Osman Gazi’yi türlü hile ve oyunlar ile kandırmaya ve alaşağı etmeye çalışır. Dizide önemli ve kilit karakterlerden bir tanesidir. Ancak tarihten de bildiğimiz üzere Bursa Fethi’nin gerçekleşmesini yalnızca geciktirmeyi başarmıştır. Bunun dışında engellemesi mümkün olmamıştır.

Saruhan Hünel (Bursa Tekfuru)

kurulus-osman-bursa-tekfuru-saruhan-hunel
Saruhan Hünel

Yaşı: 7 Ocak 1970
Boyu: 1.85 m
Kilosu: 80 kg
Göz Rengi: Kahverengi
Eşi-Sevgilisi: Bilinmiyor
Instagram Adresi: saruhan_hunel

7 Ocak 1970 İstanbul doğumludur. Oyunculuk hayatından önce mankenlik yapmıştır. Şarkıcı Aslı Hünel’in kardeşidir. Anne tarafından Arap baba tarafından ise Selanikli olan oyuncunun tam ismi Muharrem Saruhan Hünel’dir.

İlk profesyonel oyunculuk deneyimini 1994’te Kaygısızlar dizisi ile gerçekleştirmiştir ve burada konuk oyuncu olarak görev almıştır. Bunun ardından kendisi hakkında pek bilinmeyenlerden olan Yılan Hikayesi dizisinde de rol almıştır. Eşi Sergin Akyaz ile 2010 yılında ayrılmıştır.

Saruhan Hünel dizileri, daha önce oynadığı diziler hakkında bir liste hazırladık:

  • Kaygısızlar
  • Unutabilsem (Önder)
  • Aynalı Tahir (Tilki Ekrem)
  • Kaybolan Yıllar (Esmer)
  • Serçe (Doğu)
  • Yeni Baştan (Murat)
  • Araf Zamanı (Yusuf)
  • Karagül (Kenan)

Karagül dizisinde Kenan rolü ile ismini Türkiye’ye iyice duyuran tecrübeli oyuncu şimdilerde ise Kuruluş Osman dizisinde Bursa Tekfuru olarak oyunculuk performansı göstermeye devam edecektir.

Bursa Tekfuru ve bu karaktere oyunculuğu ile hayat veren Saruhan Hünel hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yapmayı unutmayınız 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz