Ana Sayfa Kuruluş Osman Kuruluş Osman Konur Alp Kimdir? Can Yaman Dizileri, Yaşı

Kuruluş Osman Konur Alp Kimdir? Can Yaman Dizileri, Yaşı

kurulus-osman-konur-alp-kimdir-can-yaman-dizileri-yasi
Kuruluş Osman Konur Alp Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde yağız delikanlılardan biri olan müthiş bir kumandan Konur Alp kimdir? Can Yaman dizileri, yaşı, boyu, sevgilisi?

Bozdağ Film‘in yapımcısı Mehmet Bozdağ tarafından yürütülen Kuruluş Osman dizisi ATV ekranları için hazırlanmaktadır. Geçtiğimiz zaman aralığında Diriliş Ertuğrul ile büyük başarılara imza atan serinin devamı niteliğinde Kuruluş Osman dizisi bildiğimiz üzere Osmanlı’nın kuruluşunu konu almaktadır.

Kuruluş söz konusu olunca birçok karakter de ortaya çıkmakta. Bunlarda en merak edilenleri sizler için yayınlamaya devam ederken önümüze meşhur Konur Alp çıkmıştır. Osman Gazi‘nin en gözde komutanlarından biri olan Konur Alp için bilgi verip ardından bu karaktere oyunculuğu ile hayat veren Can Yaman hakkında bilgiler vererek devam edeceğiz.

Kuruluş Osman Konur Alp Kimdir?

Konur Alp, Osman Gazi’nin en gözde komutanlarından biridir. Yağızdır ve oldukça da güçlüdür. Savaş alanında hünerleri ile ismini duyurmaya yıllar boyunca devam etmiştir. Ayrıca güvenilir ve sözünün eri bir adam olarak bilinmektedir.

Osman Gazi serüveni başladığı günden itibaren devamlı Osman Gazi için savaşmış ve birçok önemli aktivitelerde bulunmuştur. Yalnızca gücü ve kuvveti ile değil aynı zamanda keskin zekası ile adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Osman Gazi’nin takdirini kazanması ile de yıllar boyunca yanında bulunmaya devam etmiştir. Özellikle Düzce taraflarında birçok fetihlerde bulunmuş ve buraları kendi kontrolü altında barış ile idare etmeyi başarmıştır.

Bursa’nın fethi sırasında çok büyük başarımlar elde ederek büyük fayda sağlamıştır. Ancak ne yazık ki Bursa fethinden hemen sonra 1 yıl içerisinde vefat etmiştir. Şu an için kabri kesin anlamda nerede olduğu bilinmemektedir. Ancak Düzce taraflarında kabir olduğu sanılmaktadır.

Can Yaman (Konur Alp)

kurulus-osman-konur-alp-can-yaman
Can Yaman

Yaşı: 8 Kasım 1989
Boyu: 1.83 m
Kilosu: 78 kg
Göz Rengi: Kahverengi
Eşi-Sevgilisi: Rabi Yaman
Instagram Adresi: canyaman

8 Kasım 1989 İstanbul doğumludur. Futbolcu ve teknik direktör Fuat Yaman’ın yeğenidir. Lise eğitimini İtalyan Lisesi’ni bitirerek tamamlamıştır. 23 yaşında eğitimine ara vererek oyunculuk alanında eğitimine başlamıştır. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Bölümü’nü başarı ile bitirmiştir. Amerika, Ohio’da eğitim aldığı bilinmektedir.

İlk oyunculuk deneyimini Gönül İşleri dizisinde Bedir rolü ile elde etmiştir. Performansı çok beğenilen oyuncu yoluna devam ederek birçok projede yer almayı başarmıştır. Ancak en çok bilinmesini sağlayan karakterlerden biri de Dolunay dizisinde Ferit rolü ile olmuştur.

Can Yaman dizileri, daha önce oynadığı diziler hakkında bir liste:

  • Gönül İşleri (Bedir)
  • İnadına Aşk (Yalın Aras)
  • Hangimiz Sevmedik (Tarık Çam)
  • Dolunay (Ferit)
  • Erkenci Kuş (Can Divit)

Şimdilerde ise Kuruluş Osman dizisinde Osman Gazi‘nin en yakın ve en güvendiği komutanlarından biri olan Konur Alp rolü ile karşımıza çıkacaktır. Kendisine başarılar dileriz.

Can Yaman 30 yaşında ve yıllar boyunca kendini geliştirmiş birçok alanda eğitim almış tecrübeli bir oyuncu haline gelmiştir. Konur Alp rolü hakkında veya Can Yaman hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Yorum Yapmayı unutmayınız 🙂

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz