Ana Sayfa Kuruluş Osman Kuruluş Osman Dizisinde Savcı Bey Kimdir? Kanbolat Görkem Arslan

Kuruluş Osman Dizisinde Savcı Bey Kimdir? Kanbolat Görkem Arslan

Kuruluş Osman dizisi tüm ihtişamı ile kaldığı yerden devam ediyor. Dizinin 2. sezonundan itibaren yeni karakterler ve oyuncular da diziye dahil oluyor. Bunlardan biri de Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin ağabeyi Savcı Bey olmuştur.

 

Bu yazımızda Kuruluş Osman Savcı Bey kimdir? Kuruluş Osman Savcı Bey‘i kim oynuyor? Kuruluş Osman dizisi Savcı Bey karakteri hakkında detaylı bilgiler alacağız.

 

Kuruluş Osman Savcı Bey Kimdir?

Tarihteki tam adı Saru Batu Savcı Bey‘dir. 1249 yılında bugünkü Kütahya iline bağlı Domaniç Akmeşhed – Alçay’da doğmuştur.

 

Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi’nin ağabeyi, Ertuğrul Gazi’nin 3 oğlundan ortancasıdır. 1287 yılında Domaniç Savaşı’nda şehit düşmüştür.

 

Savcı Bey’in mezarı bugünkü Bilecik ili Söğüt ilçesinde bulunmaktadır.

 

Savcı Bey’in Eşi Kimdir? Ailesi:

Kuruluş Osman Dizisi Savcı Bey’in babası Ertuğrul Gazi, annesi Halime Hatun’dur. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in ağabeyi, Gündüz Bey’in kardeşidir. Eşi Ana Sultan’dan Süleyman Alp ve Bayhoca isimli iki erkek çocuğu olmuştur.

 

Tarihte önemli yer edinmiş Savcı Bey kimdir? Kısa özeti bu şekilde açıklayabiliriz. Şimdi de Kuruluş Osman Dizisi Savcı Bey’i kim oynuyor? Buna yakından bakalım.

Kuruluş Osman Savcı Bey’i Kim Oynuyor? Gerçek Adı Nedir?

 

Kuruluş Osman Dizisinde Savcı Bey Kanbolat Görkem Arslan dır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz