Ana Sayfa Kuruluş Osman Kuruluş Osman Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Kuruluş Osman Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Kuruluş Osman dizisinin yönetmeni, yapımcısı ve senaristi açıklandı! Bizi hangi isimler karşılıyor? Daha önce hangi projelerde görmüştük?

Kuruluş Osman ile ilgili haberler geldikçe sizlere sunmaya devam ediyoruz. Sıradaki haberimizde dizinin yönetim ekibinde geçen isimlere birlikte bakacağız.

Kuruluş Osman hangi kanalda? Dizi için yayın platformu ATV oldu. Umuyoruz efsane bölümler ile karşımıza çıkarlar!

Kuruluş Osman Yönetmeni

Yönetmen koltuğunda bizleri 3 isim karşılıyor. Fethi Bayram, Metin Günay ve Ahmet Yılmaz. 3 değerli yönetmen ile yürütülen dizi oldukça iyi izleyici kitlesine sahip.

Fethi Bayram daha önce Diriliş: Ertuğrul dizisinde yardımcı yönetmen olarak yer alıyordu. 2008 yılında Dantel isimli bir mini dizide oynamıştır.

Metin Günay ise daha önce 8’den fazla projede yönetmen olarak çalışmıştı. Bunlardan bazı örnekler vererek bahsetmiş olalım. Diriliş: Ertuğrul, Evvel Zaman Hikayesi, Pars: Narkoterör, Ekmek Teknesi ve Deli Yürek dizileri güzel örnekler olacaktır.

Ahmet Yılmaz ismini ise daha önce Diriliş: Ertuğrul dizisinde ve AROG filminde yardımcı yönetmen olarak görmüştük. Kutsal Damacana filminde yönetmen olarak çalışmıştı.

Görüldüğü üzere ciddi anlamda oldukça tecrübeli yönetmenlerin birlikte çalışması sonucu ortaya güzel şeyler çıkmakta. Başarılı yönetmenler birbirleri ile uyum içinde çalışarak içerik üretmeye devam ediyor.

Kuruluş Osman Yapımcısı

Yapımcı firmalar Bozdağ Film ve Tekden Film olarak karşımıza çıkıyor. Bozdağ Film daha önce Mehmetçik Kut’ül Amare ve Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı projelerinde yer aldı.

Tekden Film ise Diriliş: Ertuğrul ve Yunus Emre ile Ustalar Alimler Sultanlar projesinde yapımcı şirket olarak yer almışlardı.

Yapımcı koltuğunda bizleri karşılayan isim ise Mehmet Bozdağ oldu. Kendisi oldukça çalışkan ve tecrübeli bir yapımcıdır. Daha önce 5’ten fazla projede senaryo yazarı olarak yer aldı.

Ayrıca yine 5’ten fazla projede yapımcı olarak çalışmıştı. Yunus Emre, Diriliş: Ertuğrul dizileri bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Oldukça güçlü yapımcılar eşliğinde dizi çekimlerinin tamamlandığını belirtelim.

Kuruluş Osman Senaristi

Senaryo tarafında bizleri 4 isim karşılıyor. Ozan Bodur, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin başarılı yazarları, kalem tutan isimlerden oldu.

Ozan Bodur ismini daha önce 2017 yılında Atçalı Kel Mehmet filminde senarist olarak görmüştük.

Aslı Zeynep Peker Bozdağ ise Diriliş: Ertuğrul dizisinde 120 bölüm senarist olarak bulundu.

Mehmet Bozdağ da Diriliş: Ertuğrul dizisinde 155 bölüm senarist olarak yer aldı. Bundan önce de Yunus Emre dizisinde 45 bölüm senaryo yazarlığı yaptı. Mehmetçik: Kut’ül Amare dizisinde ise 33 bölüm senaryo ekibindeydi.

Sırada değerli yazar, Atilla Engin yer almakta. Kendisi daha önce 17’den fazla projede senaryo ekibinde yer aldı. Hatta Diriliş: Ertuğrul dizisinde 22 bölüm Kardinal Thomas rolünü oynadı. Kurtlar Vadisi: Pusu‘da ise Vural karakterine can verdi.

Diriliş: Ertuğrul dizisinde 123 bölüm, Dede Korkut Hikayeleri, Acı Hayat, Zeytin Dalı gibi projelerde senarist olarak yönetim ekibinde yer aldı.

Dizinin yönetim kadrosunu kabaca görmüş olduk. Bu insanların daha önce hangi yapımlarda yer aldığına özet anlamda bakmış olduk. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu arada Kuruluş Osman dizisi tüm oyuncuları hakkında güzel bir liste görmek isterseniz bu yazımıza davetlisiniz: Kuruluş Osman Tam Oyuncu Listesi

3 YORUMLAR

  1. Lütfen söylediklerime gale almınızı umuyorum dizideki senaryo senaryo çok Türklüğü akılsız gösteriyor öyle şeyler yazıyorsunuz Türkler salakmış gibi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz