Ana Sayfa Oyuncu Kadrosu Baş Belası Oyuncuları , Güncel Oyuncu Kadrosu

Baş Belası Oyuncuları , Güncel Oyuncu Kadrosu

ATV ekranlarında 20 Haziran 2021 tarihinde yayınlanmaya başlayan yeni dizi Baş Belası, güçlü oyuncu kadrosu ile de daha ilk günden itibaren büyük bir beğeni toplamıştır. Pazar akşamları ATV ekranında gösterilen dizinin türü ise polisiye, macera, aşk ve aksiyon olup, gösterim süresi ise 150 dakikadır. Yayınlandığı ilk gün reyting sıralamasında en üst sıralarda kendine yer edinen televizyon dizisi, aynı zaman da gerilimli ve başarı ile çevrilmiş olan sahneleri ile de diğer yaz dizileri arasında kendi farkını ortaya koymuştur.

Tür: Komedi , Aşk
Ülke: Türkiye
Kanal: ATV
Durumu: Devam Ediyor
Bölüm: 1
Sezon: 1
Yönetmen: Murat Onbul
Senarist: Gülsev Karagöz
Zafer Özer Çetinel
Ahmet Orçun Okşar
Ramazan Demirli
Başrol: İrem Helvacıoğlu , Seçkin Özdemir.

Baş Belası Dizisi Hakkında

ATV’nin yeni dizisi Baş Belası dizisinin yapımcılığını daha önce ünlü ve sevilen Afili Aşk, Ne Münasebet ve Lise Devriyesi isimli dizilerin yapımcılığını üstlenen ARC Film üstlenmiş olup, sevilen yaz dizisinin yönetmenliğini ise Murat Onbul yapmaktadır. Haziran ayında ATV ekranlarında gösterime giren Baş Belası dizisi oyuncu kadrosu ise sevilen sanatçıları bünyesinde toplamış durumdadır. Baş Belası dizisinde yer alan ünlü oyuncular ve canlandırdıkları roller ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Ayrıntılar İçin İsme Tıklayınız
İrem Helvacıoğlu – İpek Gümüşçü
Seçkin Özdemir – Şahin Kara
Dilara Aksüyek – Nazlı Tüzün
Neşe Baykent – Perihan Aydoğan
Taner Rumeli – Yener Yılmaz
Yılmaz Kunt – Doruk Akkaya
Bülent Düzgünoğlu – Mehmet Yağcı
Ergül Miray Şahin – Betül Gülmez
Eyüp Mert İlkıs – Görkem Gümüşçü
Buçe Buse Kahraman – Nermin Kuşçu
Özgür Cem Tuğluk – Umut Ertek
Mert Yavuzcan – Birol Tüzün

 

Baş Belası Dizisi Teknik Ekip

ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan yaz dizisi Baş Belası, ilginç olan konusu ve güçlü oyuncu kadrosu ile ilk günden dikkat çekmeyi başarmıştır. ATV’ye ait olan Baş Belası dizisi teknik ekip kadrosu ise şu isimlerden oluşmaktadır;

  • Yapım Şirketi: ARC Film
  • Yapımcı: Fatih Enes Ömeroğlu
  • Yönetmen: Murat Onbul
  • Senaryo: Zafer Özer Çetinel, Gülsev Karagöz, Ramazan Demirli, Ahmet Orçun Okşar

Baş Belası Dizisinin Konusu

Yayınlandığı ilk gün büyük bir hayran kitlesi edinmeyi başaran Baş Belası dizisinin konusu temel olarak polisiye türünde olup, aynı zamanda aşk, macera ve aksiyon türlerini de senaryosu içinde başarı ile buluşturmaktadır. İpek Gümüşçü hayatında yaşadığı ve onu derinden etkileyen bir takım olayların sonucunda emniyet teşkilatı bünyesinde psikolog olarak çalışmaya başlamıştır. İpek Gümüşçü’nün çocukluktan beri merakı olan polisiye olaylar, onun cinayet büro başkomiseri olan Şahin Kara ile devamlı karşı karşıya getirmektedir.

Birbirlerine tamamen zıt karakterlerde olan bu ikili birlikte polisiye olayları çözüme kavuştururken, aynı zamanda eğlenceli maceraların içinde de kendilerini bulacaklardır. Baş Bela televizyon dizisinin ana karakteri olan İpek Gümüşçü’nün hayatı üzerinden kurgulanan olaylar zinciri, kadının hayatında bambaşka kapıların açılmasını da beraberinde getirecektir.

Baş Belası Dizisinin Çekim Yerleri

Baş Bela dizisinin beğenilmesi üzerinde bütün dikkatleri üzerine toplayan Baş Bela dizisinin çekim yerleri de diziyi izleyenler tarafından kısa sürede merak konusu haline gelmiştir. Baş Bela dizisi çekim yerleri İstanbul’un çeşitli ilçelerinde çekilmeye devam etmektedir.

Baş Belası Dizisi Oyuncuları

Kısa sürede sosyal medyada dâhil olmak üzere, kendisinden en çok bahsedilen diziler arasına giren yaz dizisi Baş Belası oyuncu kadrosu ile de bütün dikkatleri üzerine çekmiştir. Polisiye Baş Belası dizisinin oyuncu kadrosu sevilen sanatçılardan oluşmuş olup, bu oyuncuların dizide canlandırdığı karakterlerin özellikleri ise şunlar olmaktadır;

İpek Gümüşçü – İrem Helvacıoğlu:

Baş Belası İrem Helvacıoğlu
Baş Belası İrem Helvacıoğlu

Baş Bela dizisinin başkarakteri olan İpek Gümüşçü’yü, sevilen sanatçı İrem Helvacıoğlu canlandırmaktadır. İpek Gümüşçü bütün hayatını ailesine adanmış, aynı zamanda çok güzel, şık ve zeki bir kadındır. Gözlem yeteneği yüksek ve insan psikoloji konusunda eğitim almış olan İpek, psikoloji mezunu olmasına rağmen, mesleğini hiç yapmamış ve erken yaşlarda evlenip kendisini ailesine adamıştır.

Psikoloji alanına ek olarak klinik psikoloji alanında da yüksek lisans yapmış olan İpek’in bir tane oğlu bulunmaktadır. Oğlu için her zorluğu çekmeye hazır olan İpek, yaşamı boyunca maddi sıkıntı çekmemiş ve bir yandan da polisiye olaylara karşı olan ilgisini tüm hayatı boyunca devam ettirmiştir.

Bu alanda bütün polisiye kitapları ve araştırmaları okumuştur. Eşinin yaptığı büyük hatalar nedeniyle hayatı bir anda değişen İpek, bu olayların getirdiği sonuçlar yüzünden emniyet teşkilatında psikolog olarak çalışmaya başlamıştır.

Şahin Kara – Seçkin Özdemir

Baş Belası Seçkin Özdemir
Baş Belası Seçkin Özdemir

Ünlü sanatçı Seçkin Özdemir’in canlandırdığı Baş Bela dizisindeki Şahin Kara karakteri bildiğinden şaşmayan, konuşmayı sevmeyen, karizmatik ve çok yakışıklı bir adamdır. Şahin Kara Cinayet Büro’da başkomiser olup, mesleğine sıkı bağlarla bağlı olan başarılı bir polistir. Başkomiser çocukluğunda kız kardeşi ile beraber yetimhanede büyümüştür.

Hiç evlenmemiş olan Şahin Kara’nın hayatı kendisi gibi polis olan kız kardeşinin ölümü ile temelinden sarsılmış ve Şahin kız kardeşinin ölümüne neden olan şebekeyi yok etmek için kendi kendine büyük bir söz vermiştir. Bu amaçla yolunda korkusuz, gözükara ve öfke ile ilerlemektedir.

Nazlı Tüzün – Dilara Aksüyek

Dizide İpek Gümüşçü’nün en yakın arkadaşı olan Nazlı Tüzün’ü, ünlü oyuncu Dilara Aksüyek canlandırmaktadır. Nazlı Aksüyek sosyeteden olan çok güzel bir kadındır. Nazlı; tezcanlı, dobra, kıskanç ve cesur olmasının yanı sıra sevdiklerini aşırı derecede koruyan bir yapıya da sahiptir.

Perihan Aydoğan – Neşe Baykent

İpek Gümüşçü’nün annesi olan Perihan Aydoğan’ı, ünlü sanatçı Neşe Baykent canlandırmaktadır. Yaşını hiç göstermeyen Perihan Hanım şık ve zarif bir kadındır. Torununa aşırı derecede düşkün olan Perihan, aynı zamanda baskın bir karakter olduğu için kızının emniyet teşkilatında çalışmasını istememekte ve bu konuda ona kızmaktadır.

Yener Yılmaz – Taner Rumeli

Taner Rumeli Baş Belası
Taner Rumeli Baş Belası

Cinayet Büro eski başkomiseri ve dizide emniyet müdür yardımcısı olan Yener Yılmaz otoriter, yakışıklı, entrikayı seven ve soğukkanlı bir yapıya sahiptir. Dizide Yener Yılmaz rolünü, Taner Rumeli oynamaktadır. Şahin Kara’nın kapanmış dosyalar üzerinde çalışmasına kızmakta ve aynı zamanda onun bu konular hakkında çalışmasını istememektedir.

Doruk Akkaya – Yılmaz Kunt

Baş Belası Yılmaz Kunt
Baş Belası Yılmaz Kunt

Cinayet Büro’nun en genç polislerinden biri olan Doruk Akkaya komiser yardımcısıdır. Doruk Akkaya’yı dizide Yılmaz Kunt canlandırmaktadır. Atletik yapılı, zeki ve yakışıklı bir genç olan Doruk, her zaman Başkomiser Şahin Kara’yı kendine örnek almakta ve onu çok sevmektedir.

Mehmet Yağcı – Bülent Düzgünoğlu

Baş Belası Bülent Düzgünoğlu
Baş Belası Bülent Düzgünoğlu

Emeklilik günleri yaklaşan Cinayet Büro’nun babacan amiri Mehmet Yağcı, aynı zamanda Başkomiser Şahin Kara’yı oğlu gibi sevip, koruyan bir insandır. Mehmet Yağcı karakterini ise dizide Bülent Düzgünoğlu canlandırmaktadır. Eşinin vefat etmesinden sonra Mehmet, oğlu ve kızına hem babalık hemde annelik yapmıştır.

Betül Gülmez – Ergül Miray Şahin

Baş Belası Ergül Miray Şahin
Baş Belası Ergül Miray Şahin

Ergül Miray Şahin’in canladırdığı Betül Gülmez karakteri, dizide İpek Gümüşçü’nün yardımcısı olmaktadır. Betül, İpek’in evinde bir hizmetçi değil, adeta aileden birisi gibidir. Anne ve babasını çocukken kaybeden Betül, yıllarca kardeşine annelik yapmış ve onu büyütmüştür.

Görkem Gümüşçü – Eyüp Mert İlkıs

İpek Gümüşçü’nün oğlu olan Görkem Gümüşçü’yü dizide, Eyüp Mert İlkıs canlandırmaktadır. Bilgisayar oyunlarına meraklı, yaşına göre olgun ve zeki bir çocuk olan Görkem, aynı zamanda annesine de aşırı derecede bağlıdır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz