Ana Sayfa Film-Sinema Kanlı nigar konusu ve oyuncuları – Kanlı Nigar Tiyatro Versiyonu

Kanlı nigar konusu ve oyuncuları – Kanlı Nigar Tiyatro Versiyonu

Kanlı nigar izleyici yorumları
Kanlı nigar izleyici yorumları

Türk Sinemasının en parlak eserlerinden biri olan Kanlı Nigar filminin oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? Kanlı Nigar Filmi yeniden çekilecek mi? Kanlı Nigar filminin konusu ne? Kanlı Nigar filmi nerede çekildi?

Kanlı Nigar filmi birçok kanalda yayınlanmaya devam ediyor. Birçok yeşilçam izleyicisi Kanlı Nigar filminin oyuncu kadrosunu merak ediyor. Kanlı Nigar filminin oyuncu kadrosunda birbirinden usta isimler yer alıyor. İşte Kanlı Nigar filmi konusu, çekim tarihi e oyuncuları hakkında tüm detaylar yazımızda yer alıyor.

Kanlı Nigar Filminin Konusu

Komedinin ustası Kemal Sunal’ın ve Yeşilçam’ın başarılı oyuncusu Fatma Girik’in başrollerini paylaştığı 1981 yapımı olan Kanlı Nigar filminin yönetmeni ise Memduh Ün’dür. Film komedi türü olarak değerlendirilmektedir. Vizyona girdiği tarihten bu yana eskimeyecek filmler arasında yer alan Kanlı Nigar filmi Türk Sinemasının en önemli filmleri arasında yer almaktadır.

Filmde başrol kadın oyuncusu olan Fatma Girik’in canlandırdığı Nigar karakteri bir randevu evi işletmektedir. Namı diğer Cihanyandı Kanlı Nigar’ın hayat hikâyesinin ele alındığı filmde Nigar kendini bu yola düşürenlerden intikam almak istemektedir.

Olayların bu intikam çerçevesinde geliştiği Kanlı Nigar filminde Kemal Sunal’ın canlandırdığı iki farklı karakter vardır. Bunlardan biri Abdi diğeri İse Narçın karakteridir. Komedi türünde çekilen bu filmin yer yer duygusal sahneleri de vardır ve izleyicinin farklı duyguları bir arada hissetmesi sağlanmaktadır. İzleyenlerin hem gülüp hem eğitildiği film 91 dakika süresince izleyiciye müthiş bir deneyim yaşatmaktadır.

Aralık 1981 yılında sinema sevenlerle buluşan Kanlı Nigar hala sevilerek izlenen bir klasik haline gelmiştir.

Kanlı Nigar Tiyatro Versiyonu

Geleneksel Türk Tiyatromuzun Gölge Oyunlarının arasından yer alan ve de en önemli figürlerinden biri olan Kanlı Nigar karakterinin komik, müzikli, danslı ve bir o kadar hüz serüveni tiyatro ortamında da anlatılıyor. 2 perdelik olan bu seyirlik oyun Kanlı Nigar, Geleneksel Türk Tiyatromuzun pek çok önemli konusunu içerisinde barındırarak Tiyatromuzun eski ustalarının yine akıllara getiriyor. Kanlı Nigar Tiyatrosunda sahne öncesi ve aralarda salon dezenfektesi yapılarak , kapıda maskeler ücretsiz dağıtılacak ve de pandemi kurallarına göre koltuklar arası boş koltuk uygulaması yapılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz