Ana Sayfa Film-Sinema Joe Black filminin oyuncuları kimdir? Joe Black filminin konusu

Joe Black filminin oyuncuları kimdir? Joe Black filminin konusu

Joe Black Filmi Yeniden Çekilecek mi
Joe Black Filmi Yeniden Çekilecek mi

Joe Black filmi yayınlanmaya ve yeniden gündeme gelmeye devam ediyor. Birçok izleyici Joe Black filminin oyuncu kadrosu ve konusunu merak ediyor. Joe Black filminin oyuncuları arasında ise birbirinden ünlü isimler yer alıyor. İşte Joe Black filminin konusu, çekim yerleri ve oyuncuları hakkında tüm bilgiler!

 

Joe Black (Meet Joe Black) konusu

1998 ABD yapımı olan film 15 Ocak 1999 tarihinde vizyona girmiştir. 178 dakika olan filmin yönetmeni Martin Brest’tir. Anthony Hopkins, Brad Pitt, Marcia Gay Harden, Claire Forlani ve Jake Weber’in oyunculuğunu üstlendiği filmin senaristleri Ron Osborn ve Jeff Reno’dur.

60’lı yaşlarda çok zengin bir adam olan William Parrish, yaşadığı dönemdeki en önemli medya patronlarından biridir. William Parrish’in şirketi geleceğiyle için çok önemli bir kararın eşiğindedir. Verecekleri kararlar şirket açısından bir dönüm noktası niteliğindedir. Parrish aniden kafasında beliren tuhaf seslerin yankılanmasını fark eder. Bu seslerin kaynağı ve William Parrish’e nasıl musallat olduğu tamamen bir gizem konusudur.

Zamanla çok düzenli olan aile hayatı karmaşık bir hal alacak ve kızı, Parrish’in hiç istememesine rağmen Drew adlı bir şirket elemanıyla evlenmek üzeredir. Bir gün ansızın karşısına çıkmış olan Joe Black adındaki bir adam, Parrish’in kızı Suzan’a aşık olmuştur. Bu adam aile geleceği için bir gizem taşıyıcısı gibidir. Bir anda ortaya çıkan bu romantik ilişkinin sonuçları hem Suzan hem de diğer aile fertleri için çok karmaşık ve acı sonuçlara yol açacaktır. Kızının kalbini çalan genç ve yakışıklı adam arasındaki ilişki özel bir bağlılık halini alırken, Parrish de yavaş yavaş yaşamının sonuna yaklaşmaktadır. Ancak gelmekte olan bu ayrılık herkes için üzücü bir olay olacak gibidir.

Joe Black Filmi Yeniden Çekilecek mi ?

Oldukça karmaşık karakterlerin hayata geçirilmesi amacıyla Brad Pitt ve Anthony Hopkins oyuncuları o dönemde kamera karşısına geçmişlerdi.

Bu filmlerin çekimlerine o dönem 11 Haziran 1997 tarihinde New York’ta Broadway yer alan ünlü 103. Caddesinde kafeteryada başlandı. Bu bölgenin çeşitli yerlerinde çekimlere devam edilirken o zamanlarda da Brooklyn’da da Hollywood’da son yılların en görkemli film seti olarak karşımıza çıktı. Joe Black filminin prodüksiyon tasarımcıları Dante Ferretti tarafından kurulmuş olan ve de bir futbol sahasından daha büyük olan bu prodüksiyon Parrish’in tripleks evinin etrafında üç ayrı mekan olarak oluşturuldu. Ferretti ise filmin yönetmeni olan Marty Brest ile nasıl bir çalışma sergiledikleri konusunda şu sözleriyle ifade ediyor: ‘‘Marty ile çalışmamın en keyifli yanı bana ihtiyacım olan özgürlüğü vermesiydi…

Joe Black Filmi Yeniden Çekilecek mi ? Bana öyle güvendi ki, açık çok verdi… Sıcak, romantik bir atmosfer istiyorduk. Böyle olması da doğaldı. Çünkü öyküdeki duygusallık boyutu herşeyden önce geliyordu. Bu yüzden daha yuşumak renklerden oluşan bir palet kullandık. Atmosferin parlak, zengin, sıcak ve rahatlatıcı olmasına özen gösterdik.’’ dedi. Günümüzde ise Joe Black filminin 2.versiyonunun çekilip çekilmeyeceği konusunda ise hala resmi bir açıklama yok. O dönem filmi izleyenler ise Joe Black filminin 2.versiyonunun çekilmesinin süper olacağını söylüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz