Ana Sayfa Haberler Hercai Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi Konakta?

Hercai Dizisi Nerede Çekiliyor? Hangi Konakta?

Son zamanlarda seyircileri kendine kitleyen Hercai dizisi çekimlerinin nerelerde yapıldığı sorusu pek çok kişi tarafından merak edildi. Mardin kültürünü yansıttığı için bu konu izleyenler tarafından ayrı bir ilgi gördü.

 

Oyuncuların harika performansı duygusal dizi izlemek isteyen pek çok izleyiciyi ekranın başına topladı. Elbette bu popülerlik ile beraber yanında pek çok eleştiri de geldi. Özellikle Mardin kültürünü kötü göstermesi gibi farklı eleştiri ve şikayetler meydana geldi. Elbette bu konu tartışılır fakat artık popüler bir aşk dizisi olduğu herkes tarafından kabul edilebilir.

 

Hercai nerede ve hangi konakta çekiliyor?

Gelelim merak ettiğiniz bu sorunun cevabına, üstteki paragrafta yazdığım üzere Mardin kültürünü yansıta bir dizi, yani tahmin ettiğiniz üzere Mardin’in Midyat ilçesinde çekilmektedir.

 

Konak ise Sıla Konağıdır, diğer ismi ise Midyat Konuk Evi’dır. Yani dizide görmüş olduğunu konağın tam olarak ismi budur.

 

Bildiğiniz üzere eski yıllarda Sıla adlı bir dizi çıkmıştı. Epey de bir popüler olmuş ve aynı şekilde seyircilerin çok ilgisini çekmişti. Yani Sıla konağı denmesinin sebebi eskide bu konakta bu dizinin çekimlerinin yapılmış olmasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz