Ana Sayfa Haberler Kağıt Ev Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kağıt Ev Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kağıt Ev Disizi Nerede Çekiliyor

Kağıt Ev Dizisi İstanbul Reşadiye‘de çekimlerine başladı. Bedrettin Dalan’ın evinde çekilen dizi şimdiden merak konusu olmakta.

Kağıt Ev Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kağıt ev dizisi, dram türünde olup yapımını O3 Medya üstlenmiştir. Yönetmen koltuğuna Şenol Sönmez oturacak. Kağıt ev dizisinin başrol oyuncularının ilgi odağı olduğu ve Erdal Beşikçioğlu ile Nur Fettahoğlu’nun başarılı oyunculuklarını izleme fırsatı yakalayacağız. Dizisinin çekim yerlerinde hem açık mekanlar hem de kapalı mekanlar kullanılacaktır.

Kağıt Ev dzisi Çekim Yerleri

Bununla birlikte orman, mahalle, bahçe, cadde, sokak gibi farklı alanlarda dizi çekimleri yapılacak. Kağıt ev dizisi, eski bürokratlardan olan Bedrettin Dalan’ın İstanbul Reşadiye’de bulunan evinde çekileceği kesinleşmiştir. Dizi severlerin ilgisini konusuyla toplayan dizinin çekim yeri İstanbul ili olup, İstanbul’un farklı semtlerinde çekimler sürecek.

Kağıt Ev Dizi Çekim Mekanları


2021 Nisan ayında Star TV
’de yayınlanacak olan Kağıt ev dizisinde merak edilenler arasında çekimlerin nerede olacağıdır. Büyük bir merakla dizinin beklendiği şu günlerde, okuyucularımız için kağıt ev dizisi çekim yeri neresidir onlardan bahsedeceğiz.

Kağıt Ev Dizisi Ailenin Oturduğu Adres

STAR TV’de yayınlanacak kağıt ev dizisinin fragmanında gördüğümüz bahçeli evin net adresi henüz bilinmemektedir.

İstanbul Reşadiye

Kağıt ev dizisinin çekim yeri olarak elimize ulaşan bilgilerden biri de eski bürokratlardan olan Bedrettin Dalan’ın Reşadiye’deki evinde çekimlerin olmasıdır. Bu yüzden aslında pek duymadığımız yerlerden olan Reşadiye tarihi hakkında biraz bilgi verelim. 93 Harbinde İstanbul’a gelen Lazlar tarafından Reşadiye kurulmuştur. Buraya daha önceden Laz köyü de deniliyordu.

Buraya gelen muhacirler, yerleşim alanı kurmuş ve arazide ziraate dair gelişmeler göstermiştir. 1909 yılında II. Abdülhamid’in tahttan indirilip onun yerine Mehmed Reşad geçmişti. Bu süreçte muhacirlerin yaşadığı yerlerin resmi olarak köy statüsüne kavuşması için pek çok çalışmalar yapılmıştır.

Köyde aşağı ve yukarı olmak üzere iki ayrı mahalle vardır. Bunların iki ayrı köy olarak kabul edilmesi ve köye isim konulması gelen taleplerdendi. İki ayrı köy olması konusunda bir sonuca varılamasa da köyün ismi 30 Aralık 1911 yılında yeni padişah Mehmed Reşad’a ithafen Reşadiye olmuştur.

Fakat bu bölgede yaşayan halk, savaşların yanında bir de büyük depremlerle karşı karşıya gelmiştir. 1894 yılında İstanbul’da olan büyük deprem, çok geniş sahalarda ve çevre illerde de hissedilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz