Ana Sayfa Dizi Listeleri En Çok Para Harcanan Yabancı Diziler TOP 5

En Çok Para Harcanan Yabancı Diziler TOP 5

Devası bütçelere sahip en çok para harcanan yabancı diziler listemizde 5 isime yer verdik, devasa bütçe ile çekilen harika sahneler.

En çok bütçeye sahip 5 yabacı dizi

Dilerseniz konuyu okuyabilir veya videoyu dinleyebilirsiniz, yani konumuz iki formattadır.

1- The Pacific

Bölüm başı bütçe: 20 milyon dolar

10 bölümden oluşan mini dizi, Band Of Brothers‘daki gibi 2.Dünya savaşını anlatıyordu, savaş temalı yapımların her zaman çok maliyetli olacağını biliyoruz, ve bu dizi dünyanın en pahalı yapımı olmayı başardı.

2- The Get Down

Bölüm başı bütçe: 16 milyon dolar

Netflix yapımı olan ve Hip-Hop kategorisinde çıkan dizi, şarkıların telif hakları ile yaptığı mücadeleden dolayı ayrılan bütçenin epey yukarısına çıkmak zorunda kaldı ve bu yüzden ayrılan bütçe 120 milyon dolar ilen 200 milyon dolara yükseldi ve ilk sezonun yayınlanmasının ardından normal bir izleyici kitlesine sahip olduğu ve çok maliyetli olduğu için 2. sezon çıkmadı. En pahalı yabancı diziler kategorisinde olsa da, paranın başarı getireceği garanti değil.

3- Game Of Thrones

Bölüm başı bütçe: 15 milyon dolar

8. sezonu ile beraber savaş sahnelerinin çok olduğu dizi kostümleri, sahneleri ve ayrıntıları ile çok konuşuldu. Son sezonda bekleneni veremese, harcadığı para sezon ilerledikçe oldukça arttı, özellikle de son sezon.

4- The Crown

Bölüm başı bütçe: 13 milyon dolar

Netflix yapımı olan dizi Kraliçe Elizabeth’in 1947’deki evliliğini ve onun hayatını anlatmaktadır. 10 bölümlük mini dizi olarak izleyici karşısına çıktı, fakat eski tarihte geçtiği için 130 milyon dolar bütçe ayrılması gerekti. Böylelikle bir biyografi dizisi en çok para harcanan yabancı diziler arasına girmeyi başardı.

5- Emergency Room

Bölüm başı bütçe: 13 milyon dolar

NBC kanalının ünlü dizisi olan ve hastanede geçen yaşamı, olayları konu alan dizi 1994-2009 arasında en çok izlenen dizi olmayı başardı. Dizinin en pahalı yabancı diziler arasında olmasının sebebi oyunculara ödenen ücretler idi.

Böylelikle en çok para harcanan yabancı diziler listemizin sonuna gelmiş olduk, görüşürüz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz