Ana Sayfa Haberler En İyi Gençlik Dizisi , Sağlam Diziler

En İyi Gençlik Dizisi [TOP 12], Sağlam Diziler

en-iyi-genclik-dizisi-top-12
En İyi Gençlik Dizisi

Eskiden bugüne televizyonda ve dizi-film platformlarında yayınlanan en iyi 12 gençlik dizisi listesini sizler için hazırladık.

Efsane bir dizi listesi için tekrar buluştuk. İçerik üreticileri giderek artan pazarda daha ilgi çekici ve senaryosu kaliteli diziler sunmaya devam ediyor.

Zamanla birçok gençlik dizisi geldi geçti. Bunlardan 12 tanesini sizler için hazırlayıp sunduk. Elbette liste daha da uzayabilirdi ancak ilgi çekici ve güzel gençlik dizilerini sunmak için 12 adet olarak sınırlandırdık.

Bu dizilerin hepsi birbirinden güzel bu sebeple kendi aralarında bir sıralamanın mevcut olmadığını söyleyelim. Yani 10. sıradaki ile 8. arasında bir sıralama mevcut değil. Bu dizilerin her biri kendine has.

Diziler hakkında özet bilgiler ve bazı önemli anlardan bahsettikten sonra izlemeniz için sizin tercihinize bırakmış oluyoruz.

Listede olmasını istediğiniz ve ‘neden bu dizi yok’ gibi düşündüğünüz dizileri lütfen yorum olarak belirtiniz. Bunun yanında listeye aldığımız dizileri izlediyseniz spoiler vermeden övebilir veya yerebilirsiniz.

En İyi Gençlik Dizisi (TOP 20)

1- Friday Night Lights

Imdb: 8.6
Yıl: 2006-2011
Tür: Drama, Spor
Sezon-Bölüm: 5 Sezon, 76 Bölüm
Dakika/Bölüm: 44 Dakika

Koç rolünde – Eric Taylor (Kyle Chandler) bulunuyor. Ülkenin en iyi futbol takımından biri olduğunu belirtelim. Drama ve spor temalarını işliyor. Oldukça yüksek Imdb puanına sahip olduğunu belirtelim.

Yayınlandığı yıllarda oldukça rağbet görmüştü. Güzel bir gençlik dizisi ve lise dizisi arayan arkadaşlarımız için sunabileceğimiz bir dizidir.

2- The Carrie Diaries

Imdb: 7.0
Yıl: 2013-2014
Tür: Romantik, Komedi
Sezon-Bölüm: 2 Sezon, 26 Bölüm
Dakika/Bölüm: 42 Dakika

1980 yıllarına ilgi duyuyor ve daha öncesinde Sex and The City izlemişseniz oldukça eğlenceli bir dizi sizi bekliyor. Gençlik duygularının tavan yaptığı bu dizide AnnaSophia Robb’u Carrie Bradshaw rolü ile göreceğiz. Austin Butler ise Sebastian Kydd rolü ile dikkatleri üstüne çekiyor.

Carrie Bradshaw’ın lise yıllarını konu alan ve aşkı ilk defa tanıdığı ilk defa hissettiği zamanları bizlere sunan başarılı bir gençlik dizisidir. Imdb: 7 ve romantik komedi olarak karşımıza çıkıyor.

2. Sezonu 1. sezonuna göre daha iyi puan almış. Elbette diziyi izleyenlerin fikirleri daha önemli.

3- Atypical

Imdb: 8.3
Yıl: 2017-
Tür: Komedi, Drama
Sezon-Bölüm: 3 Sezon, 38 Bölüm – Devam
Dakika/Bölüm: 30 Dakika

Komedi ve dramanın oldukça güzel harmanlanan müthiş bir gençlik dizisi olarak karşımıza çıkıyor. 18 yaşında ve otizmli bir başrol oyuncusunun kendini daha açık ve sosyal hale getirmek için atıldığı maceraları konu alıyor.

Zamanla Sam’e daha fazla tutuluyor ve atıldığı maceralarda biz de bulunmak istiyoruz. Hem ona zor zamanında yardımcı olmak için hem de kahkaha atmanıza sebep olacak o komik anlar için.

2021 – 4. sezonu için anlaşma sağlandığını belirtelim. Netflix platformunda yayınlanan dizi oldukça rağbet gördü ve 4. sezon için de anlaşma sağlandı.

2017 yılında ilk gösterime girmişti. Ardından iyi sonuçlar alarak yoluna devam etti. İlk sezonu 8 bölüm sonraki 2. ve 3. sezon 10’ar bölüm olarak karşımıza çıkıyor.

4- The O.C.

Imdb: 7.5
Yıl: 2003-2007
Tür: Komedi, Drama, Romantik
Sezon-Bölüm: 4 Sezon, 92 Bölüm
Dakika/Bölüm: 44 Dakika

Mischa Barton ve Adam Brody gibi ünlü isimleri kadrosunda bulunduran ve gençliğin para ile kendini çeşitli durumların içinde bulduğu dizidir. Türkiye’deki uyarlaması Medcezir olarak karşımıza çıkmıştı.

Ortalama 44 dakika olarak toplamda 92 bölüm macera bizleri bekliyor. İlişkiler, para, drama, kahkaha fırtınası duygularını sık sık yaşayacağınız bir dizidir. Eski olması sebebi ile (2003) tercih edilmeyebilir ancak çekim yıllarında oldukça rağbet gördüğünü belirtelim.

5- Veronica Mars

Imdb: 8.3
Yıl: 2004-2019
Tür: Gizem, Drama, Suç
Sezon-Bölüm: 4 Sezon, 72 Bölüm
Dakika/Bölüm: 44 Dakika

Yakın bir arkadaşının ölümünün ardından bir dedektif misali durumu çözmeye çalışan ve bunu yaparken de tüm kasabanın kirli çamaşırlarını öğrenmeye başlayan Veronica Mars’ın başından geçenleri anlatıyor.

Kristen Bell’i Veronica rolünde gördüğümüz ve oldukça başarılı performans gösterdiği dizi biraz eski 2004 yıllarında çekimlerine başlamıştı. Şimdiye dek 72 bölümü bulunuyor ve bölümler ortalama 40-45 dk sürmekte.

6- Bunheads

Imdb: 7.6
Yıl: 2012-2013
Tür: Dans, Müzik, Komedi, Drama
Sezon-Bölüm: 1 Sezon, 18 Bölüm
Dakika/Bölüm: 44 Dakika

1 Sezon yayınlanmasına rağmen müzik, dans ve dramaya merakı olan dostlarımız için listemizde yer verdik. Dramanın ve komedinin havada uçuştuğu bu dizide Michelle rolü ile Sutton Foster’ı görüyoruz.

7- Degrassi: The Next Generation

Imdb: 7.3
Yıl: 2001-2015
Tür: Drama, Romantik
Sezon-Bölüm: 14 Sezon, 385 Bölüm
Dakika/Bölüm: 30 Dakika

30 dakikalık bölümleri ile 2001 yılından 2015 yılına değin 14 sezon ve 385 bölüm yayınlanan bu efsane diziyi hatırlayalım. Irkçılık, homofobik ve uyuşturucu-taciz vb. problemlere değinen farklı tarzda bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.

Yıllar içerisinde birçok oyuncuya ev sahipliği yapmış ve birçok oyuncu ile yollarını ayırmıştır. Uzun süren bir maceraya atılmak istiyorsan ve gençlik dizisi arıyorsan, doğru yerdesin.

8- One Tree Hill

Imdb: 7.6
Yıl: 2003-2012
Tür: Drama, Romantik, Spor
Sezon-Bölüm: 9 Sezon, 187 Bölüm
Dakika/Bölüm: 60 Dakika

Entrika, arkadan iş çevirmek, sır ve gizemden hoşlanan bunların yanında sportik temalardan hoşlanan dostlarımız için önereceğimiz bir dizi. Yıllar içerisinde birçok ünlüyü oyuncu edinmiş dizinin bölümlerinin uzun olduğunu açıkça belirtelim.

9 sezonluk ve 7.6 imdb puanı ile bizi karşılayan bir gençlik dizisi. Şans vermek isteyen dostlarımıza iyi keyifler dileriz.

9- The Vampire Diaries

Imdb: 7.7
Yıl: 2009-2017
Tür: Drama, Fantastik, Korkutucu
Sezon-Bölüm: 8 Sezon, 171 Bölüm
Dakika/Bölüm: 43 Dakika

2009 yılından bu yana oldukça rağbet gören biri olarak karşımıza çıkmıştı. Elena, Damon ve Stefan karakterleri ile gençlik dizisinin sınırlarında gezeceğiz. Binlerce seveni olan dizi yıllar boyunca çekimlerine devam ederek 2017 yılına değin geldi. 7.7 gibi bir puana sahip.

Tahmin edeceğiniz üzere bir vampir dizisi. Aşk konularının işlendiği ve bunlar olurken aksiyonun da yer aldığı farklı bir dizi.

10- 13 Reasons Why

Imdb: 7.8
Yıl: 2017-2020
Tür: Drama, Gizem
Sezon-Bölüm: 4 Sezon, 49 Bölüm
Dakika/Bölüm: 15+ Dakika

Şu sıralar 3 sezon yayınlanan bir Netflix dizisi. 4. Sezon için onay aldığını belirtelim. Oldukça ağır bir konusu olduğunu ve melankoli yaşayan veya depresyonda olan arkadaşlarımıza izlemesini açıkçası önermediğimiz bir dizidir.

Zorluk, zorbalık ve intihar konusu işlenen bu dizide Selena Gomez de rol aldığını söyleyelim.

11- Gossip Girl

Imdb: 7.4
Yıl: 2007-2012
Tür: Drama, Romantik
Sezon-Bölüm: 6 Sezon, 121 Bölüm
Dakika/Bölüm: 42 Dakika

2007 yıllarından 2012 yıllarına değin yayınlanan bir efsaneyi de sizlerle paylaşmamız gerekir. Yayınlandığı yıllar arasında çok sevilen bir gençlik dizisi olarak sunulmuştu.

Bir lisede Gossip Girl isimli biri tüm sırları ifşalıyor. Zengin çocukların gittiği bir lise, gizem-romantik ve drama türlerinde bizleri karşılıyor. Gizem konusunda merak uyandıran bir gençlik dizisi arayan dostlarımıza önerimizdir.

12- Sex Education

Imdb: 8.3
Yıl: 2019-
Tür: Komedi, Cinsellik, Drama
Sezon-Bölüm: 2 Sezon, 17 Bölüm
Dakika/Bölüm: 45 Dakika

Netflix dizilerinden biri olan ve konusu ile birçok kişiyi izlemeye iten bir dizidir. İsmi sebebi ile Netflix üyeliğine sahip birçok kişi diziye şans tanımıştır. Meraktan veya arkadaşının önerisinden.

Biz de aynı şekilde bir gençlik dizisi olarak bu diziyi öneriyoruz. Cinsel konularda bilgi veren ve öğretici bir özelliği olması sebebi ile izlemek gerek. Liseliler cinsel konulardaki durumlarını uygun bir dille anlatıyorlar.

Listemiz burada sona erdi. Eğer burada olması gerektiğini düşündüğünüz bir en iyi gençlik dizisi varsa yorum olarak belirtebilirsiniz. Oldukça geniş bir konuda listeyi 12 olarak sınırlandırdık.

Bir başka dizi önerisi listesi için görüşmek üzere! Sağlıkla kalın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz