Ana Sayfa Diziler Elif Dizisi Konusu, Oyuncuları ve Rolleri

Elif Dizisi Konusu, Oyuncuları ve Rolleri

elif dizisi oyuncuları
elif dizisi oyuncuları

Bu yazıda ekranlarda en uzun süre yayınlanan dizilerden biri olan Elif dizisi konusu hakkında bilgi almak isteyenler için dizinin konusunu özetleyeceğiz.

Elif dizisi, Kanal 7’de tam 5 sezondur süren ve epey ilgi gören bir dizi olarak göze çarpmıştı. Arkası yarın tarzında yayınlanan dizi hafta içi her gün Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyordu.

 

Ancak reytinglerde yaşanan düşüş sonrası 10 haziran 2020 tarihinde yayınlanan 940. bölüm ile dizi final yapmıştır.

Dizinin başrolünde yetenekli bir çocuk oyuncunun bulunması ise konuyu daha ilgi çeken bir hale getiriyor.

 

Elif dizisinin başrolünde henüz 11 yaşındaki İsabella Damla Güvenilir yer alıyor. Daha küçük yaşta oyunculuk yeteneği ile göz dolduran İsabella Damla Güvenilir’in canlandırdığı Elif karakteri dizinin konusunun da temelini oluşturuyor. Dizi küçük Elif’in hayatındaki zorluklara ağırlık veriyor.

 

Elif Dizisinin Konusu

 

elif dizisi konusu
elif dizisi konusu

Küçük Elif, öz babasının evine besleme olarak gelmiştir. Fakat babasının karısı Arzu, Elif’i pek sevmemektedir. Kocasının gayrimeşru çocuğu olduğunu öğrendikten sonra da daha kötü davranmaya başlamıştır. Fakat, babası Kenan’ın kardeşi, yani amcası Selim, Elif’in aslında yeğeni olduğunu öğrenir. Böylece Elif’in hayatı değişecektir.

 

Elif’in kendi kızı olduğunu en son öğrenen ise Kenan olur. Onu şimdiye kadar basit bir besleme olarak görmektedir. Bu arada Kenan’ın gerçek aşkı, yani Elif’in annesi Melek de diziye giriş yapar.

İşler bu noktadan sonra tamamen arapsaçına dönse de Kenan ile Melek nihayet kavuşmuştur. Ancak  bu kavuşmanın sonu da beklenildiği gibi mutlu bir şekilde bitmez.

 

Elif Dizisi Oyuncuları, Elif Dizisi Oyuncu Kadrosu

Dizi, Türk televizyon tarihinin Cannes Film Festivali’ne katılan ilk dizisi olma özelliğini taşımakta. Yani kalitesi tescilli bir dizidir. 2009 doğumlu İsabella Damla Güvenilir dizide başrol oynuyor. Dizinin kadrosunda birçok tanınmış ve genç oyuncu da mevcut.

 

Dizide Elif’in annesi, bahtsız kadın Melek rolünü güzel ve genç oyuncu Sezer Sezgin canlandırıyor. Kendisi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı bölümünde okuyor. Elif’in babası Kenan Emiroğlu karakteri ise yakışıklı oyuncu Altuğ Seçkiner tarafından canlandırılıyor.

Elif’e çektirmediği kalmayan Arzu rolünde ise genç ve güzel olduğu kadar aynı zamanda yetenekli bir oyuncu olan Cemre Melis Çınar var.

 

Türk sinemasının duayen isimlerinden Asiye Güven ise Aliye Emiroğlu karakterini canlandırmaktadır. Elif’in amcası Selim rolünde ise genç oyuncu Emir Kıvılcım’ı izlemekteyiz.

 

Cannes’a giden ilk yerli dizimiz Elif dizisi konusu herkesin merak ettiği bir soruydu. Dizi hafta içi her akşam Kanal 7 ekranlarında izleyenleri ile buluşmaktaydı.

 

Arkası yarın tarzında bir dizi olarak yayınlanması da diziye sevenlere nostaljik bir özellik katıyor. 80 ve 90’lı yıllarda bu tarz diziler epey popüler yapımlardı.

 

Dizi final kararı aldıktan sonra gece kuşağında tekrarları yayınlanacak gibi düşünüyoruz. Ayrıca dizinin bütün bölümleri Kanal 7‘nin sitesinden izlenilebilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz