Ana Sayfa Çukur Çukur Dizisi Çağatay Erdenet Kimdir? Nasıl Bir Karakter? Kim Oynuyor?

Çukur Dizisi Çağatay Erdenet Kimdir? Nasıl Bir Karakter? Kim Oynuyor?

Çukur Dizisi Çağatay Erdenet
Çukur Dizisi Çağatay Erdenet

Bu yazımızda Çukur Çağatay Erdenet kimdir? Karakteri ve oynayan oyuncuyu yakından tanıyacağız.

4 sezondur sevilerek takip edilen Show TV’nin Çukur dizisine bugüne kadar birçok karakter geldi, geçti. Son zamanlarda Koçovalılar, Çağatay Erdenet ile mücadele içerisinde.

Aslında Çukur dizisi Çağatay Erdenet‘i oynayan oyuncuyu hepimiz biliyoruz. Daha önce birçok başarılı projede yer almış usta oyuncu Nejat İşler. Peki Çağatay Erdenet karakterini biliyor muyuz? Gelin şimdi karaktere yakından bakalım…

Herkes, Nejat İşler’in yeni bir projede yer alacağını duyduğunda epey heyecanlanmıştı. Bu dizinin Çukur olduğu öğrenildiğinde ise heyecan yaklaşık on katına çıktı. Nejat İşler’in Çukur fragmanında ilk görüldüğü video YouTube’da izlenme rekorları, sosyal medya mecralarında ise paylaşım rekorları kırmıştı.

Çukur Çağatay Erdenet Kimdir?

Nejat İşler Çukur dizisine Çağatay Erdenet karakteri olarak dahil oldu. Çukur’un şimdiye kadarki belki de en karizmatik kötü adamı olarak karşımıza çıkıyor.

Çünkü, Çağatay Erdenet Çukur’u ve Çukur’a ait her şeyi yok etmeye çalışan bir karakter. Tabii, Yamaç ve arkadaşları bu zorluk rakibe karşı mücadeleyi sürdürüyor. Koçovalıların başına da sık sık bela olmakta.

Kendine güvenen ve diğer insanları küçümseyen bir yapısı var. Bu sebeple vicdan denen şeyden pek de haberdar değil. Felsefi konuşmalar yapmayı seviyor. Giyim ve kuşamına özen gösteriyor. Cool kelimesi Çağatay Erdenet’i tanımlamaya yetecek bir kelime diyebiliriz.

Dizinin ana karakterlerinden biri olan ve Aras Bulut İynemli tarafından canlandırılan Yamaç’ın belki de şimdiye kadarki en zorlu düşmanı. Çağatay Erdenet’le mücadele etmesi pek de kolay bir iş değil.

Dizinin 3. sezonunda kadroya dahil olan ve Çukur’a yapmadığı kalmayan Çağatay Erdenet, aynı sezonun 25. bölümünde bir polis baskınında yakalandığında artık herkes diziden ayrıldığını düşünmüştü. Hatta medyada Çukur’da Çağatay Erdenet öldü mü? Tarzında haberler yapılmıştı.

Çağatay’ın diğer düşmanların aksine Yamaç ve dostları tarafından bizzat harcanmamış olması da akıllarda soru işareti bırakmıştı.

Çağatay Erdenet Anne ve Babası Kim?

Dediğimiz gibi, Çağatay Erdenet Çukur’un kötü karakterlerinden, hatta belki de en kötülerinden. İstanbul’un en güçlü ailelerinden birinin oğlu.

Babası Cengiz Erdenet (Mustafa Avkıran), annesi Olga Erdenet (Suna Yıldızoğlu), erkek kardeşi Arık Böke Erdenet (Barış Arduç)

Nejat İşler (Çağatay Erdenet) karakteriyle bir süre sonra diziye sert bir dönüş yaptı. Her ne kadar kötü bir karakter olsa da Çağatay Erdenet fanları da karakterin dönüşüne epey sevindi.

Bu herkes için bir sürpriz olmuştu. Tabii, Çağatay Erdenet döner dönmez yine Yamaç ve Çukur’un başına bela olmaya devam etti.

Sonrasında Çağatay Erdenet’in tüm bu süre boyunca İsviçre’de inzivada olduğunu öğrendik. Kendisi tıpkı Yamaç gibi Efsun’a aşık. Koçovalı ve Erdenet düşmanlığının sebeplerinden biri de bu.

Çağatay, her zaman ailesinin pis işlerini yapmış bir adam. Diziye tekrar girişi ise aldığı acı bir haberle olmuştu. Kardeşi Arık Böke Erdenet’in Cumali Koçovalı tarafından öldürülmesi haberini aldığında kardeşinin intikamını almak için Çukur’a geri dönmüştür. Böylece biz de kendisini tekrar ekranda görme şansına erişmiştik.

Usta oyuncu Nejat İşler oynadığı her rolün hakkını veriyor. Onun hakkında konuşmaya pek fazla gerek yok. Herkes tanıyor.

Uzun yıllar ticaretle uğraştıktan, pazarlarda tişört ve kitap sattıktan sonra oyunculuğa ve tiyatroya aşık olan Nejat İşler, Çağatay Erdenet rolüyle kelimenin tam anlamıyla döktürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz