Ana Sayfa Baraj Baraj Dizisi Nehir Kimdir? Kaç Yaşında? Yaşı, Boyu, Sevgilisi Kim?

Baraj Dizisi Nehir Kimdir? Kaç Yaşında? Yaşı, Boyu, Sevgilisi Kim?

Bu sayfamızda Fox TV ekranlarında yayınlanan Baraj dizisi Nehir kimdir sorusuna cevap arıyoruz. Baraj Nehir karakterine hayat veren oyuncu kim? Kaç yaşında? Boyu, kilosu, burcu, sevgilisi var mı? Oynadığı diziler hangileri? Bu tarz sorulara yanıt arıyoruz.

Ayrıca dizi içinde nasıl bir karakter olduğunu, dizide neleri etkilediği ile alakalı çeşitli ipuçları da görebilirsiniz.

Karakteri oynayan oyuncunun kim olduğunu bilmeyenler için Baraj dizisi Nehir‘i canlandıran oyuncuyu tanıyacağız. Kim olduğunu öğreneceğiz. Ayrıca daha önce hangi projelerde yer aldığını ve özel hayatı ile ilgili bazı özet bilgileri de bu yazımızda bulabileceksiniz.

Kısacası Baraj dizisinin Nehir’ine yakından bakacağız.

Dizinin diğer oyuncularını görmek isterseniz Baraj Oyuncuları konusuna göz gezdirebilirsiniz.

Baraj dizisinin yönetim kadrosuna bakmak isterseniz, sizi şuraya davet edebiliriz: Baraj Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı

Baraj Nehir Kimdir? Nasıl Bir Karakterdir?

Adı Nehir Aksu. 30’lu yaşlarında, yetimhanede büyümüş genç ve güzel bir kadındır. Zorlu geçen hayatında güçlü görünmeye çalışsa da aslında çok duygusal bir yapıya sahiptir.

Nehir’in hayatı Zerrin (Sumru Yavrucuk) ile tanışmasıyla birlikte şekillenmeye başlamıştır. Zerrin, hayatını insanları dolandırarak kazanmaktadır ve Nehir’i de kadrosuna dahil eder.

Nehir’in güzelliğinden faydalanarak birçok kişiyi evlilik vaadiyle dolandırmaya teşvik eder. Ancak, Nehir bu durumdan hiç memnun değildir. Vicdanı bir türlü rahat etmez. 

Yaşadığı mutsuz hayattan sıkılan Nehir, bir arkadaşlık sitesinde Nazım isimli, daha önce yüzünü hiç görmediği bir kişiyle yazışmaya başlar. Nehir ile Nazım arasında sanal ortamda yakınlaşma başlar ve gerçek hayatta da tanımak ister. Nazım’ın çalıştığı baraj inşaatına gitmeye karar verir.

Nazım, inşaatlarda ustabaşı olarak çalışır ve geçirdiği iş kazası sonucu yüzünde kalıcı yaralar oluşmuştur. Nehir’in kendisini beğenmeyeceği düşüncesi ile Nehir’e kendini şantiyeye yeni gelen Tarık’ın fotoğrafını gönderir.

Bundan sonra Nehir, Nazım ve Tarık arasında yaşanan aşk üçgeni başlar. Üçlüyü aşk, kıskançlık ve iniş çıkışlarla dolu bir macera beklemektedir.

Baraj Dizisi Nehir’i Oynayan Kimdir? Kaç Yaşında?

Baraj Nehir’i canlandıran oyuncu, Kırgın Çiçekler dizisinde Eylül ile tanıdığımız Biran Damla Yılmaz’dır. Ne ilginçtir ki Kırgın Çiçekler de yetimhanede büyüyen bir grup genç kızların hikayesini anlatıyordu. Baraj dizisi Nehir de yetimhanede büyüyen bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Biran Damla Yılmaz, 28 Haziran 1997 Gebze doğumludur. Bir başka deyişle 25 yaşındadır. Yengeç burcu olan güzel oyuncunun boyu 161 cm, kilosu 54 kg’dır.

Biran Damla Yılmaz sevgilisi kim? Merak edenler için 2020 yazında meslektaşı İlker Kaleli ile aşk yaşamıştır. Ancak ikilinin geçtiğimiz aylarda ayrıldıkları yönünde haberler çıkmıştı. Şu anda Baraj dizisi Nehir’in sevgilisi yoktur.

İnstagram hesabında 2.5 milyon takipçiye ulaşan güzel oyuncunun İnstagram adresi; https://www.instagram.com/bdamlayilmaz/?hl=tr

Oynadığı Diziler

Baraj dizisi Nehir (Biran Damla Yılmaz) oynadığı diziler ve rolleri sırası ile şu şekildedir.

  • 2014 – Muhteşem Yüzyıl – Cariye
  • 2014 – Yasak – Esma
  • 2015 – Beyaz Yalan – Nesrin
  • 2015 – 2018 arası – Kırgın Çiçekler – Eylül
  • 2019 – Canevim – Ceylan
  • 2020 – Baraj – Nehir

Filmleri

  • 2015 – Çılgın Dersane 4: Ada – Deniz
  • 2019 – Mucize 2: Aşk – Mızgin
Baraj Nehir (Biran Damla Yılmaz) Künye
Baraj Dizisi Nehir Kimdir? Biran Damla Yılmaz
Kaç yaşında? 25 Yaş – 28 Haziran 1997 Doğumlu
Nereli? Kocaeli, Gebze
Burcu Yengeç
Boy, Kilo Boy 161 cm, kilo 54 kg
Sevgilisi Yok – Önceki İlker Kaleli

 

Biran Damla Yılmaz (Baraj Nehir) Foto Galeri

Biran Damla Yılmaz Baraj Nehir
Biran Damla Yılmaz Baraj Nehir

 

Bu yazıda Baraj Nehir kimdir? Bu soruya yanıt aradık. Farklı oyuncu profilleri için burayı, Baraj Dizisi hakkında daha fazla detay için burayı tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz