Ana Sayfa Arıza Arıza Dizisi Konusu Nedir? Başrollerde Kimler Var?

Arıza Dizisi Konusu Nedir? Başrollerde Kimler Var?

Arıza başrol oyuncuları ve konusu nedir

Bu yazımızda Arıza dizisinin konusu nedir? Merak edenler için detaylı şekilde anlatacağız. Show TV ekranlarında yayınlandığı günden itibaren pazar akşamlarına damgasını vuran Arıza dizisi incelemesi ile karşınızdayız.

 

Show TV’nin bu sezon izleyiciyle buluşan Arıza, daha ilk bölümüyle son zamanların en iddialı yapımlarından biri haline geldi. Dizide aksiyon, dram ve romantizm iç içe yer almakta. Özellikle aksiyon sahneleriyle göz dolduran dizinin başrolünde ise Ali Rıza Altay karakteriyle Tolga Sarıtaş yer almakta.

Dizinin tam kadrosunu incelemek için burayı tıklayınız.

Tolga Sarıtaş’ın başrolde olduğu dizide, diğer rollerde Halide Gürkan karakteriyle Ayça Ayşin Turan, Haşmet Gürkan’a Ahmet Mümtaz Taylan, Burak Ersoylu karakterine ise Olgun Toker hayat vermekte. Levent Can, Murat Daltaban, Dilara Aksüyek, Cavit Çetin Güner adlı oyuncular da diğer rollere hayat vermekte.

 

Dizinin konusunu kısaca şöyle özetleyebiliriz;

Arıza Dizisinin Konusu, Detaylı Özet

Arıza lakaplı Ali Rıza’nın normalde sessiz ve sakin bir hayatı vardır. Taksi şoförlüğü yaparak hayatını kazanmaktadır. Bir taraftan erkek kardeşini üniversitede okuturken diğer taraftan da kız kardeşini evlendirmek üzeredir.

Ali Rıza’nın hayatı bir akşam arabasına binen bir kadın müşteri yüzünden tamamen değişecektir.

 

Halide (Ayça Ayşin Turan) isminde genç bir kadın bir gece vakti Ali Rıza’nın aracına biner. Halinden acelesi olduğu anlaşılmaktadır. Ali Rıza genç kadına yemek yiyeceğini söyleyerek başka bir arkadaşına yönlendirmeye çalışır fakat kadın taksiden inmeyerek arabayı sürmesini ister. Ali Rıza bu şekilde yola çıkmaya razı olur.

Tam bu sırada genç kadının belalı sevgilisi Burak Ersoylu (Olgun Toker) adamlarıyla birlikte taksinin yanına gelir ve kız arkadaşını zorla arabadan indirmeye çalışır.

 

Ali Rıza, kadının neden acelesi olduğunu anlamıştır. Kadına yardım etmek için arabasından iner. Ancak karşısındaki adam ruh hastasının tekidir. Genç kadını kurtarmak isteyen Ali Rıza, Burak ile kavgaya tutuşur ve ona yumruk atar.

Ali Rıza’nın sakin hayatının bittiği nokta tam da burada başlar. İstanbul’un en zengin ailelerinden olan Ersoylu ailesinin şımarık oğluyla husumet yaşamış ve bu olayın kolay kolay kapanmayacağını fark etmiştir.

Halide, Ali Rıza’nın yanına gelerek ona şehri bir süreliğine terk etmesini söyler. Fakat Ali Rıza kız kardeşinin düğünü olacağını ve buna katılacağını söyleyerek bu teklifi reddeder.

Düğün akşamı ise olanlar olur.

 

Burak Ersoylu, adamlarıyla birlikte sokak düğününü basarak Ali Rıza’yı düğünden aldırmaya çalışır. Mahalleli buna karşı çıksa da Burak tam bir psikopattır ve gözü hiçbir şeyi görmemektedir. Ali Rıza ise ne ailesinin ne de mahalle arkadaşlarının zarar görmesini istememektedir.

Ali Rıza’nın yani Arıza dizisinin konusu bundan sonra fakir ama bıçkın bir taksi şoförü ile İstanbul’un devleri arasında bir mücadeleye döner. Basit bir kavga herkesin hayatını sonsuza dek değiştirecektir. Bu arada Ali Rıza ve Halide arasında bir aşk filizlenmeye başlamıştır.

Arıza Tanıtım Fragmanı

 

Arıza, yapımcılığını O3 Medya’nın yaptığı, Recai Karagöz’ün yönettiği, senaryosunu Ozan Aksungur’un yazdığı iddialı bir yapım.

Dizi, İstanbul’un farklı semtlerinde çekiliyor. Çamlıca Tepesi’nde de, Ortaköy sahilde de sahneler çekilmiş durumda.

 

Arıza dizisi konusu itibari ile son dönemlerin modası başrol oyuncusunun “mafyavari” yöntemlerle kötü adamlara karşı mücadelesini anlatmakta. Bu mücadelede karşı taraftan bir kız ile aşk yaşaması ve karakterin “karanlık dünyada” yükseliş hikayesine tanıklık ediyoruz.

 

Arıza dizisi gerek konusu, gerekse oyuncu kadrosuyla her pazar saat 20.00’da Show TV ekranlarında yayınlanmaktadır.

Arıza konusu nedir
Arıza konusu nedir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz