Ana Sayfa Film-Sinema Dağ Filmi Konusu Ve Oyuncuları

Dağ Filmi Konusu Ve Oyuncuları

dağ filmi
dağ filmi

Dağ filmi bir Türk yapımı olup dağ filmi oyuncu kadrosu ise gerçekten göz dolduruyor. Sizlere bu yazımızda Dağ filminden bahsedeceğiz.

Dağ Filmi Hakkında

İstanbul’da yaşayan Oğuz bedelli askerliği tercih etmez. Kısa dönem olarak askere giden Oğuz bölüğünde Bekir’le tanışır. Bedir psikolojik sorunları olan ve sürekli olarak ceza alan bir askerdir. Aldığı cezalardan dolayı askerliği uzamıştır. Oğuzla aralarında sürekli bir çekişme olan Bekir telsiz rölesinin tamiri için bir ekiple göreve gitmek zorunda kalırlar. Bu görevde teröristler tarafından pusuya düşürülen timden sadece ikisi hayatta kalır. O andan itibaren birbirlerinden başka yardım edecek kimse yoktur. Bunun bilinci ile hem zor doğa ve coğrafi koşullara karşı koymaları gerekirken aynı zamanda teröristlerle de mücadele etmeleri gerekmektedir.  Film genel atmosferi ile askerlerin yaşadığı sorunları anlatmaktadır. Dağ filminde zor bir arazide mahsur kalan iki askerin yaşam mücadelesini sarsıcı bir şekilde işleyen yönetmen başarılı bir eser ortaya koymuştur. Filmin başlarında birbirlerinden nefret eden karakterler ilerleyen dakikalarda birbirlerine hak vermeye tanıma çalışırlar. Bu zor durumda cesaret ve dayanıklılık göstermeleri gereken karakterler kendi iç dünyalarında büyük sorunlar yaşamaktadır. Teröristlerin elinden kurtulmak ve karakola geri sağ bir biçimde ulaşabilmek için birlikte hareket etmeleri gerektiğinin farkına varan Oğuz ve Bekir bu durumdan rahatsız olsalar dahi hayatta kalabilmek için her şeyi göze alırlar.

Zorlu kış koşulları ve dağlık arazide düşmana yakalanmadan ilerleyebilmek oldukça güç ve imkansızdır. Zamanla ikisinin de direnci kırılır ve hayatlarına dair itiraflar ve pişmanlıklarını birbirleriyle paylaşırlar. Sadece askeri bir filmden ziyade bir dostluğun ve dayanışmanın da örneği niteliğinde olan dağ filmi seyirci tarafından çok beğenilmiş ve 2. Filmi çekilmiştir.

Dağ Filminin Oyuncuları Ve Yönetmeni

Senarist ve yönetmenliğini Alper Çağların yaptığı Dağ filminde Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Fırat Doğruloğlu, Mesut Akusta, Gözde Mutluer, Hazal Erdal, Cengiz Coşkun yer almaktadır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz