Ana Sayfa Film-Sinema Babam Ve Oğlum Film Konusu Oyuncuları İzle

Babam Ve Oğlum Film Konusu Oyuncuları İzle

Babam ve Oğlum Konusu
Babam ve Oğlum Konusu

Babam ve oğlum filmi Türk yapımı bir film olup Babam ve oğlum izle , babam ve oğlum oyuncularını ve babam ve oğlum nerede çekildi gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Filmin Yapım Süreci

Türkiye’nin en başarılı yönetmenlerinden biri olan Çağan Irmak tarafından yönetilen Babam ve Oğlum yönetmenine büyük başarı kazandırmıştır. Dram türündeki filmin başrollerinde Fikret Kuşkan, Çetin Tekindor, Hümeyra gibi dev isimlerin yer alıyor. Film 2005 yapımıdır. Eleştirmenler tarafından çok beğenilen film Türk sinemasının en iyi dram filmlerinden biridir.

Babam Ve Oğlum Oyuncuları

Çetin Tekindor
Fikret Kuşkan
Hümeyra
Tuba Büyüküstün
Şerif Sezer
Binnur Kaya
Yetkin Dikinciler
Ege Tanman

Filmin Konusu

12 Eylül darbesinin gerçekleştiği gece doğmayı seçen Deniz, darbe yüzünden hastaneye gidemediği için annesini kaybetmiştir. Minik Deniz hayata şanssız bir başlangıç yapmış ve babası ile baş başa kalmıştır. Çaresiz bir şekilde karısının ölümünü izleyen Sadık oğlunu küçük bir evde büyütmeye başlamıştır.

Deniz bu acı başlangıca rağmen hayal dünyası çok renkli ve çok mutlu bir çocuktur ama tanıdığı tek insan babasıdır. Bir gün babası Deniz’e artık dedesi ile bir kasabada yaşayacaklarını söyler ve dedesinin, babasının ailesinin yaşadığı kasabaya doğru yola çıkarlar. Deniz’in küçük dünyası için fazla büyük olan bu küçük kasaba Deniz’i çok etkiler. Diğer yandan babası Sadık yıllar önce terk ettiği eve, yıllardır küs olduğu babasının yanına ilk defa dönmektedir. Babasıyla arasında soğuk rüzgarlar eserken herkes Sadık’ın neden yıllar sonra geri döndüğünü merak etmektedir. Sadık’ın geri dönmesinin ardında ise çok büyük bir dram yatmaktadır.

Diğer yandan minik Deniz yeni ailesindeki herkes çok iyi anlaşırken tek bir kişiden çok korkmaktadır. Sert ve yaşlı adam, Çetin Tekindor’un can verdiği karakter dedesi. Hayal gücü çok geniş olan Deniz dedesinin her gün gittiği bir kulübede bir canavar sakladığını düşünerek ondan daha çok korkmaya başlar. Zamanla Türk sinema tarihinin en iç ısıtan, insanı umutla dolduran ilişkilerinden bir tanesine sahip olacaklardır.

Tek başına var olmak adına ailesini hiç düşünmeden ardında bırakan Sadık’ın pişmanlıkları, ailesi ile olan özlem ve hüzün dolu ilişkisi ve Deniz’in yeni hayatına adım atışı ve unutulmaz dram sahneleri ile film herkesi derinden etkilemeyi başarıyor.

Babam ve Oğlum İzle

Babam ve oğlum filmi zaman zaman Televizyon kanallarında yayınlanmakta aynı zamanda dijital ortamlarda da izleyebilirsiniz son olarak Avşar Film Youtube kanalında da tek parça hali yayındadır.

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz