Ana Sayfa Dizi Özetleri Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları ve Konusu (TRT1)

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları ve Konusu (TRT1)

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları ve Konusu

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları ve Konusu ile oldukça merak uyandırdı. 1963 yılında geçen dizi Ahmet Kural başrolünde TRT 1’de başlıyor.

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi

Bir zamanlar Kıbrıs dizisi ve oyuncuları oldukça merak edilen ve sıklıkla araştırılan konular arasına girmeye başladı. Konusunu 1963 yılından bir varoluş mücadelesi ile yürüten dizinin oyuncuları da dikkat çekenler arasında.

Bir Zamanlar Kıbrıs Konusu

Bir zamanlar Kıbrıs Konusu, Yitirilmiş ve kaybolmuş hayatlar, yerle bir olmuş aşklar ve varoluşun mücadelesi ile boğuşan 1963 senesinde adada pastoral coğrafyada neşeli bir hayat süregeliyordu. Bu neşeli hayatın bir parçası olan Dereli ailesi, sakız tüccarıdır. Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlamasıyla beraber diğer Türk aileleri gibi Dereli ailesi de saldırıya uğrar. Aile fertlerinin hayatı burada bir dönüm noktasına girerek, bu saldırıdan sonra ise büyük bir darbeyle birbirinden ayrı düşmek üzere kasabalarından sürülmeye başlanırlar.

Bir Zamanlar Kıbrıs Nerede Çekiliyor

Bir Zamanlar Kıbrıs Konusu

Zorunlu göçe başlayan Dereli ailesinin başındaki Kemal Dereli ise kendi ailesiyle beraber göç ederken, bu göç yolunda binlerce Türk’ün lideri konumuna gelir. Kıbrıs, yaşam mücadelesi vermekle uğraşırken, Türkiye’den bu adaya gizli bir görev yoluyla gelen Ankaralı, Lefkoşa’da yaşanan olayların gidişatını değiştirmektedir. Ankaralı, bu adada gizli bir kahramana dönüşmüştür.

Bir yandan büyük işler başarırken bir yandan da Ankaralının, nişanlısıyla da ayrı düşmesi onu hasret ve yaşam mücadelesiyle harmanlanan aşk hikâyesine çeviriyor. Onun bu hasreti ise Dereli ailesinin acılı hikâyesiyle birleşir ve iç içe geçerek birbirine bağlantılı bir hal almaya başlar.

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları

Bir Zamanlar Kıbrıs Oyuncuları

Yeni bir dizi olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin oyuncuları, sevilen isimlerden oluşmaktadır. Ahmet Kural başta olmak üzere Pelin Karahan ve diğer usta oyuncular da ona eşlik eder. Kıbrıs halkının varoluş ve özgürlüklerini kazanma mücadelelerini ekranlara taşıyacak nitelikte bir dizidir. Bir zamanlar Kıbrıs Oyuncuları arasında sevilen oyuncular rol alırken, oyuncular ve dizideki isimleri aşağıdaki gibidir;

FRAGMAN:

Yakın zamanda başlayacak olan ve oldukça Merak Uyandıran Kağıt Ev dizisi de Dikkatinizi Çekebilir. 

4 YORUMLAR

  1. Bu dizi bu aksam mı baslıyor? Ahmet Kural gerçekten gerek diziler de gerek filmler de oldukça başarılı bir oyun sergiliyor. Bu aksam Bir Zamanlar Kıbrıs izleme zamanı o halde 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz