Ana Sayfa Oyuncular Bir Zamanlar Kıbrıs İnci Kimdir? (Pelin Karahan)

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci Kimdir? (Pelin Karahan)

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci Kimdir

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci rolünü yakından tanıdığımız 36 yaşında ki güzel oyuncu Pelin Karahan canlandırmaktadır.

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci Kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci, TRT 1 ekranlarında yayın hayatına başlayan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde yer alan İnci Dereli karakteri oldukça merak edilmektedir. Kıbrıs’ta sakız tüccarı olan Kemal’in eşi İnci Dereli karakterini Pelin Karahan canlandırmaktadır. Ailesi ile birlikte mutlu mesut yaşarken bir gece ansızın Rum askerlerini baskını ile ailesinden ayrılmak zorunda kalmıştır.

Pelin Karahan Kimdir

Pelin Karahan Kimdir

Asıl adı Vildan Pelin Karahan 6 Ekim 1984 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlkokuldan sonra Polis Koleji’ne giden Karahan, okulu yarıda bırakıp Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’ne giderek oradan mezun olmuştur. Anadolu Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra iş için İstanbul’a gelen Pelin Karahan ek iş olarak girdiği Erberk Ajans sayesinde Çağan Irmak ile Demirdöküm reklam filmini çekme şansını buldu. Daha sonra dizi seçmelerine başvurarak kariyerini devam ettirdi.

Pelin Karahan’ın Oynadığı Diziler

Oyunculuk eğitimi almamasına rağmen oyunculuk konusunda doğuştan yetenekli olan Pelin Karahan dizilerde hem başrol hem de yan rollerde oynamıştır. Pelin Karahan’ın oynadığı diziler;

  • Kavak Yelleri – Aslı Zeybek karakteri (2007 – 2011)
  • Muhteşem Yüzyıl Mihrimah Sultan (2012 – 2014)
  • Mavi Kelebekler – Konuk oyuncu (2012)
  • Yeter – Aylin Harmanlı (2015 – 2016)
  • Yuvamdaki Düşman – Konuk oyuncu (2018)

Pelin Karahan’ın Aldığı Ödüller

Çok fazla dizide rol almasa oynadığı rollerin hakkını veren Pelin Karahan yeteneği ile ödül almıştır. Pelin Karahan’ın aldığı ödüller;

  • Medya ve Sanat Ödülleri – En Başarılı Kadın Dizi Oyuncusu – Kavak Yelleri (2011)
  • BIAF – Beirut İnternational Festivali – En İyi Kadın Oyuncu – Muhteşem Yüzyıl

Pelin Karahan’ın Boyu ve Kilosu

Pelin Karahan Boy kilo

Pelin Karahan 1.60 boyunda ve 54 kilogramdır. Dizilerden uzun zamandır uzakta olan Karahan, hala güzel fiziğini korumaya devam ediyor.

Pelin Karahan’ın Burcu

6 Ekim tarihinde doğan Pelin Karahan burcu terazidir. Doğal açık kahverengi saçları ve mavi gözleri ile tam bir çekici terazi kadınıdır.

Pelin Karahan’ın Ailesi

27 Aralık 2014 tarihinde iş adamı Bedri Güntay ile dünya evine giren Pelin Karatay’ın ailesi 4 kişilik çekirdek bir ailedir. Eşi Bedri Güntay’dan Ali Demir ve Can Eyüp adında iki erkek çocuğu vardır. 2014 yılında doğan Ali Demir 6 yaşında, 2017 yılında doğan Can Eyüp ise 4 yaşındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz