Ana Sayfa Film-Sinema AKSİYON VE MACERA DOLU 7 FİLM TAVSİYESİ

AKSİYON VE MACERA DOLU 7 FİLM TAVSİYESİ

AKSİYON VE MACERA DOLU 7 FİLM TAVSİYESİ
AKSİYON VE MACERA DOLU 7 FİLM TAVSİYESİ

En iyi aksiyon filmleri listesini sizlere dizi Türkiye ekibi olarak derleyip topladık ve huzurunuza sunduk.  Herkes son zamanlarda çok stresli, gergin, düşüncelere boğulmuş durumda. Eve gelip koltuğa oturup, izlerken seni fazla düşündürüp bunaltmayacak, aksiyon sahnelerinin bolca bulunduğu zaman zaman adrenalin yükselten filmler arıyorsun. Tek yapman gereken izleyeceğin filme karar vermek ve kararını kolaylaştırmak için aksiyon filmlerden oluşan bir listeye göz atmak. İşte alternatif aksiyon filmler listesi.

1) APOKALİPTO(2006)

APOKALİPTO
APOKALİPTO

 

Aksiyon dalında büyük ilgi toplayan bu filmin yönetmen koltuğunda Mel Gibson bulunmaktadır. Filmde ki eşsiz kareler ve kalite farkıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Filmin konusu ise Maya uygarlığı döneminde ilkel bir kabilenin huzur içinde yaşadığı sırada başka ilkel bir kabile tarafından saldırıya uğramalarıdır. Köleleştirme sistemini benimsemiş vahşi kabile büyük yıkımlara neden olmuştur. Kahramanımız hamile eşi ve çocuğu için hayatta kalıp vahşilerden kurtulma yolları arayacaktır.

2) YARININ SINIRINDA (2014)

YARININ SINIRINDA
YARININ SINIRINDA

ABD ve Avustralya ortak yapımı olan filmin başrollerini Tom Cruise ve Emily Blunt paylaşmaktadır. Çok zengin bütçeyle hazırlanmış olan bu yapım aksiyon ve bilim kurgu filmleri listelerindedir.

Gelecekte bir dönemde gerçekleşen olaylar; uzaylı bir ırkın Dünya’yı ele geçirip insan hayatını kâbusa çevirmesiyle başlar. Dünya üzerinde hiçbir ordu yenmeyi başaramamıştır ve tüm ülkeler birlik olup savaşa katılırlar. Savaş için tecrübesi olmayan Cage (Tom Cruse ) zorla savaşa katılır ve ilk gün öldürülür. Açıklanamayan bir olay karşısında ölümü onun yeniden doğuşudur. Her gün tekrar tekrar öldürülür ve kaldığı yerden yaşamaya devam eder. Bu süreçte kendini geliştirmeyi başaran kahramanımız, uzaylı ırkı yenmenin yollarını keşfedecektir.

3)PERS PRENSİ (2010)

PERS PRENSİ
PERS PRENSİ

Pers İmparatorluğu döneminde meydana gelen suikastlar, Haşhaşiler, sihirler eşliğinde bize aksiyon ve fantastik dünyaların kapısını açmaktadır.

Sokaklarda yaşayan kimsesiz bir çocuğa sahip çıkan Pers kralı onu iki evladıyla beraber büyütür. Savaşlarda eğitim alıp iyi bir savaşçı olmasını sağlar. Fakat kral suikaste uğrar ve ölümünden Prens Destan sorumlu tutulur. Suçsuz olduğunu ispatlamaya çalışan Destan’ın eline bir hançer geçer. Hançerin zamanı kontrol etme özelliğini karşısında olaylar farklı bir boyut alır.

4) JOHN WİCK (2014)

JOHN WİCK
JOHN WİCK

Matrix filminin başrol oyuncusu olan Keanu Reeves, bu filmde karşımıza farklı bir karakterde çıkmaktadır.

John eski ve en tehlikeli tetikçilerden biridir. Evlenince emekli olmaya karar verip, sakin bir hayat seçmiştir. Karısının ölümünden sonra Rus mafyasının oğlu arabasını çalar ve karısından geriye kalan köpeğini öldürür. Bu işin peşini bırakmayan John silahlarla olan geçmişine geri dönecektir.

Filmin diğer bölümleri de aksiyon dolu sahneleriyle izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi başarmıştır.

5) 300 SPARTALI (2006)

300 SPARTALI
300 SPARTALI

Sparta Kralı ile Pers Kralı arasında gerçekleşen bir savaş filmidir. Daha sonra Yunanistan’da Perslere katılmasıyla devasa bir ordu oluşur. Sparta Kralı Leonidas (Gerard Butler) ve himayesinde ki 300 Spartalı korkusuz askerin ölümüne Perslerle mücadele eder. Aksiyon sahnelerini bol bol bulacağınız bu filmin her anı merak uyandırıyor.

6) EXTRACTİON (2020)

EXTRACTİON
EXTRACTİON

Film silah kaçakçılarının, uyuşturucu tacirlerinin kol gezindiği bir dünyada geçmektedir. Babasının kirli işleri yüzünden kaçırılan küçük bir çocuğun kurtarılması için bir adam kiralanır. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan gözü kara, korkusuz bu adamın artık tek amacı çocuğu kurtarmaktır.

7) ÖLÜM YARIŞI (2008)

ölüm yarışı
ÖLÜM YARIŞI

Başrollerinde Jason Statham bulunan bu film izleyiciyi aksiyonla buluşturmaktadır.

Ağır suçlularla dolu bir hapishaneden çıkış imkânsızdır. Tek kurtuluş yöneticiler tarafından düzenlenen yarışlara katılmaktır. Bir nevi gladyatör oyunlarının aşırı hız ve teknolojiyle buluşmasıdır. Büyük paraların döndüğü ölüm sisteminde kazananı belirlemek oldukça güçtür.

Biz dizi Türkiye ekibiyiz ! Yıllanmış tecrübelerimiz ile sizlere gevelemeden direk doğru yoldan hap bilgi sunuyoruz.

Uzun uzun makale yazıp sizlerin kafa karışıklığı yaşamanızı ortadan kaldırıyoruz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz