Ana Sayfa Oyuncular Berika Demir Kimdir? Yaşı ? Boyu ? Burcu ? Tüm Ayrıntılar

Berika Demir Kimdir? Yaşı ? Boyu ? Burcu ? Tüm Ayrıntılar

Berika Demir
Berika Demir

Sosyal medyanın en popüler isimlerinden biri olan Berika Demir’in tam adı Şeyda Berika Demir’dir. Berika Demir ünlü bir Instagram fenomeni olmasının yanı sıra, aynı zamanda Tıp Fakültesini bitirmiş olan bir doktor olarak da büyük bir ilgi çekmektedir. Sosyal medya dışında Berika Demir’i tüm Türkiye’ye tanıtan olay ise katıldığı ‘’Kim Milyoner Olmak İster’’ yarışması olmuştur.

İsim: Berika Demir
Aslen Nereli: İstanbul
Doğum Tarhi: 24 Şubat 1995
Yaş: 26
Boy-Kilo: 1.66 – 47 Kg
Burç: Balık
Medeni Hali: Nişanlı
Nişanlısı: Ali Osman Apaydın
Ebeveynler: Şeyda Demir (Annesi)
İnstagram: @drberikademir
Youtube: Dr. Berika Demir

Berika Demir’in katıldığı Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışmasında ilk sorularda elenerek yarışmayı kaybetmesi sonucunda herkes büyük bir şaşkınlık yaşamıştır. Tıp fakültesini bitiren birinin en basit sorularda elenmesi uzun süre konuşulur bir konu olmuştur.

Berika Demir Kimdir
Berika Demir Kimdir

Berika Demir, 24 Şubat 1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Balık burcu olan ünlü fenomen 47 kg kiloda ve 1,66 cm boyundadır. Bekâr olan Berike Demir liseden başarı ile mezun olduktan sonra Çapa Tıp Fakültesi’ni kazanmış ve burayı da başarı ile bitirmiştir.

Berika Demir 21 Mart 2021 tarihinde Ali Osman Apaydın’la nişanlanmıştır. Doktor Berika Demir’in annesinin adı Şeyda, kız kardeşinin adı ise Veronika İlayda Demir’dir. Annesi ev hanımı, babası ise özel bir firmada müdür olarak mesleğini icra etmektedir.

Berika Demir, doktor ve sosyal medya fenomeni olmasının yanı sıra mankenlik mesleği ile de uğraşmaktadır. Berika Demir üniversite sınavlarına hazırlık döneminde çekip, internette paylaştığı videolarla kısa sürede büyük beğeni toplamış ve böylelikle sosyal medyaya ilk adımını atmıştır.

Aynı zamanda yardımseverliği ile de tanınan Berika Demir, psikolojik desteğe ihtiyacı olan öğrencilere gönüllü olarak yardım etmektedir. Berika Demir şu anda bir hastanede doktor olarak çalışmakta ve hayranları zaman zaman çalıştığı hastaneye giderek ünlü fenomeni ziyaret etmektedir.

Berika Demir
Berika Demir

Berika Demir’in Sosyal Medya Hesapları

Doktor Berika Demir, Instagram üzerinden yaptığı paylaşımlarla en popüler olan fenomenler arasına girmeyi başarmıştır. Instagram üzerinde Berika Demir’in takipçi sayısı 900.000’lere ulaşmıştır. Ünlü fenomen doktorun Instagram hesabında 390 tane gönderisi bulunmakta olup, bu gönderilerin içerikleri; cerrahi konular, seyahatleri, hayatından kesitler ve daha birçok güncel konudan oluşmaktadır. Aynı zamanda Youtube kanalıda bulunan Berika Demir’in, Youtube üzerinden bir şey paylaşmamasına rağmen orada da takipçi sayısı 22,900 olmuştur.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz