Ana Sayfa Oyuncular Zümrüdüanka Suhandan Kimdir? Pelin Abay Yaşı, Boyu

Zümrüdüanka Suhandan Kimdir? Pelin Abay Yaşı, Boyu

Başarılı oyuncu Zümrüdüanka dizisinde Suhandan kimdir ve canlandıran Pelin Abay, eşi, boyu, dizileri, nereli ve yaşı gibi bilgileri sunduk.

Sevilen oyuncunun daha önce hangi projelerde yer aldığını veya özel hayatı ile ilgili bazı özet bilgileri öğrenmek isterseniz hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Ayrıca dizi içinde nasıl bir karakter olduğunu, dizide neleri etkilediği ile alakalı çeşitli ipuçları da görebilirsiniz. İyi keyifler!

Diğer oyuncuları görmek isterseniz Zümrüdüanka Oyuncuları konusuna göz gezdirebilirsiniz.

Zümrüdüanka dizisinin yönetim kadrosuna bakmak isterseniz, sizi şöyle davet edebiliriz: Zümrüdüanka Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı

Zümrüdüanka Suhandan Kimdir?

Canlandıran:Pelin Abay
Yaşı:6 Haziran 1993
Nereli:İstanbul
Kilosu:50 kg
Boyu:1.63 m
Sevgilisi, Eşi

Abbas’ın kızıdır. Suhandan gerçek manada bu aileden bıkmış vaziyettedir. Lise son sınıf öğrencisidir. Nevşehir’in en iyi kolejinde okumaktadır. Dersleri ile arası başlarda oldukça iyi olarak karşımıza çıkmıştı.

Artık başka şeyler ile uğraşmaktadır. Babasının çöp davranışları ve babannesinin baskıcı davranışları sebebi ile evde asla rahat edemez oldu. Ayrıca oldukça şiddetli kavgalar sebebi ile de evde huzuru hepten kaybetmişti.

Bu sebeple başka başka konulara yöneldi. Evde durmak istemedi. Ailesinden beklediği ilgiyi başka şeylerden beklemeye başladı.

Pelin Abay kimdir?

6 Haziran 1993 İstanbul doğumludur. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü başarı ile bitirerek elde etmiştir.

Okul hayatında ve sonraki döneminde tiyatro ile içli dışlı olmaya devam etti. Temel oyunculuk derslerini ve kameraönü oyunculuk derslerinin yanı sıra bir de diksiyon dersleri ile kendini geliştirdi.

Bu noktadan sonra ilk profesyonel dizi oyunculuğu tecrübesini Gülizar isimli dizide Fatoş karakterine 8 bölüm hayat vererek elde etti.

Ardından Vatanım Sensin dizisinde Handan olarak karşımıza çıktı. Ardından Atiye dizisinde de gördük. Böylelikle başarılı oyuncumuz kendini geliştirmiş ve oldukça güzel performanslar ile karşımıza çıkmış oldu.

Son zamanlarda Zümrüdüanka dizisinde kamera karşısına çıkmıştır. Burada Suhandan rolü ile oyunculuk sergilemektedir.

Pelin Abay Dizileri

  • Zümrüdüanka
  • Atiye
  • Vatanım Sensin
  • Gülizar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz