Ana Sayfa Oyuncu Kadrosu Zümrüdüanka Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Zümrüdüanka Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Zümrüdüanka dizisinin yönetmeni, yapımcısı ve senaristi açıklandı! Bizi hangi isimler karşılıyor? Daha önce hangi projeler yapıldı?

Zümrüdüanka ile ilgili haberler geldikçe sizlere sunmaya devam ediyoruz. Sıradaki haberimizde dizinin yönetim ekibinde geçen isimlere birlikte bakacağız.

Zümrüdüanka hangi kanalda? Dizi için yayın kanalı Fox TV oldu. Umuyoruz efsane bölümler ile karşımıza çıkarlar!

Zümrüdüanka Yönetmeni

Dizinin yönetmenlerini Serhan Şahin öncülüğünde Cemal Şan isimleri oluşturuyor. 2 başarılı yönetmen ile yoluna devam eden dizi oldukça iyi bir hayran kitlesi elde etti.

Serhan Şahin daha önce Bir Litre Gözyaşı ve Tutsak dizisinde yönetmen olarak yer almıştı 2005’te Ihlamurlar Altında dizisinde ve 2012’de Küf isimli filmde yardımcı yönetmen olarak çalışmıştı.

Cemal Şan ise oldukça tecrübeli bir yönetmen olarak karşımıza çıkıyor. Kendisi daha önce bilinen 31’den fazla yapımda yönetmen koltuğunda yer almıştır. Ayrıca 15’ten fazla projede ise yazar kadrosunda bulunmuştur.

4 projede aktör olarak, 3 projede ise yapımcı olarak yer alan oldukça farklı yönlerde tecrübe elde etmiş bir insandır.

Rüya, Umuda Kelepçe Vurulmaz, Yeter, Yılanların Öcü, Firuze ile Babalar ve Evlatlar isimli dizileri yönetmenliğini yaptığı projelere örnek olarak verip devam edelim.

17. bölüm itibari ile de Volkan Kocatürk ile çekimlere devam ettiklerini belirtelim. Azize, Halka, Savaşçı, İsimsizler, Kaçak ve Şubat gibi dizilerde yönetmen olarak bulunmuştu. 13’ten fazla projede yönetmenlik yaptığını bilmekteyiz.

Zümrüdüanka Yapımcısı

Yapımcı şirket Pastel Film olarak karşımıza çıktı. Bu ekip, daha önce O Hayat Benim, Güvercin gibi dizilere ev sahipliği yaptı. Bilinen 21’den fazla projede yapımcı şirket olarak görev yapmışlardır.

Yapımcılara bakacak olursak Efe İrvül ve Yaşar İrvül isimlerini görmekteyiz. Genellikle beraber çalışmışlardır. Daha önce Güvercin, İnsanlık Suçu, Bir Mucize Olsun, Kalbimdeki Deniz ve O Hayat Benim dizilerinde yapımcı olarak görevlerini yerine getirdiler.

Yönetici yapımcı ekibinde ise Birsel Çıkıncı ile Cankut Tosun isimlerini gördüğümüzü elirtip devam edelim.

Zümrüdüanka Senaristi

Senarist ekibi oldukça kalabalık. Şu an için 13 isim ile karşılaştığımızı belirtelim. Senaryo süpervizörü Eylem Canpolat olarak geçmektedir.

 • Eylem Canpolat (10-)
 • Işıl Sönmez Sarhan (10-)
 • Leyla Uslu Oter (10-18)
 • Doruk Erengül (10-18)
 • Nazlı Pınar Ünlü (10-)
 • Feraye Gizem Kurt (10-)
 • Can Sinan (1-9)
 • Ozan Uzunoğlu (1-8)
 • Alper Çağlayan (19-)
 • Pervin Bozan (7-8)
 • Deniz Aydenk (9. Bölüm)
 • Elif Başaran (8. Bölüm)
 • Mustafa Becit (9. Bölüm)

İsimlerin yanındaki parantezlerde: kaçıncı bölümden itibaren senarist kadrosunda yer aldıklarını görebilirsiniz. Ancak örnek verecek olursak 9. Bölüm yazan Deniz Aydenk, yalnızca 9. bölümde senarist kadroda olduğunu belirtelim.

Eylem Canpolat daha önce 21 projede senaryo ekibindeydi. Bunlar arasında Doğduğun Ev Kaderindir, Gülperi, Siyah Beyaz Aşk ve Kara Para Aşk dizilerini örnek gösterebiliriz.

Işıl Sönmez Sarhan ismini ise Ulan İstanbul ve 2006 yılında yayınlanan Kızlar Yurdu isimli dizilerde görmüştük.

Nazlı Pınar Ünlü yazarımızı ise Çocuk dizisi ile Cennet’in Gözyaşları dizisinde senaryo ekibinde görmüştük.

Feraye Gizem Kurt ismini araştırdığımızda ise Zümrüdüanka dizisi dışında Güvercin dizisinin senarist ekibinde görüyoruz. Geçmiş dönemlerde gazetecilik de yapan Feraye Gizem Kurt, şu sıralar “Kendi Hikayene Yolculuk” merkezinde senaryo danışmanı-senarist olarak proje üretmektedir. 

Alper Çağlayan, 5’ten fazla projede senarist ekipte yer bulabilmiştir. İnsanlık Suçu, Bir Mucize Olsun ve Seni Kimler Aldı dizilerinde yazarlık yapmıştır.

Görüldüğü üzere birçok değerli ismi bir araya toplamış ve daha önce birbiri ile projelerde yer almış insanlardan oluşan güzel bir yönetim kadrosu var.

Dizinin yönetim kadrosunu kabaca görmüş olduk. Bu insanların daha önce hangi yapımlarda yer aldığına özet anlamda bakmış olduk. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu arada Zümrüdüanka dizisi tüm oyuncuları hakkında güzel bir liste görmek isterseniz bu yazımıza davetlisiniz: Zümrüdüanka Tam Oyuncu Listesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz