Ana Sayfa Televizyon Bir Zamanlar Çukurova Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

Bir Zamanlar Çukurova Yönetmeni, Senaristi ve Yapımcısı

0

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yönetmeni, yapımcısı ve senaristi açıklandı! Bizi hangi isimler karşılıyor? Daha önceki projeleri?

Bir Zamanlar Çukurova ile ilgili haberler geldikçe sizlere sunmaya devam ediyoruz. Sıradaki haberimizde dizinin yönetim ekibinde geçen isimlere birlikte bakacağız.

Bir Zamanlar Çukurova hangi kanalda? Dizi için yayın kanalı ATV oldu. Umuyoruz efsane bölümler ile karşımıza çıkarlar!

Bir Zamanlar Çukurova Yönetmeni

Sevilen dizinin yönetmen koltuğunda bizi Murat Saraçoğlu öncülüğünde Evren Karabıyık ve Faruk Teber karşılamakta. 3 isim hakkında daha önce hangi projelerde yer almışlar bakalım.

Murat Saraçoğlu daha önce 19’dan fazla projede yönetmen olarak görev yapmıştı. Ayrıca 2016 yılında çıkan Memleket isimli filmde yazar olarak yer almıştı. Savaşçı, Fazilet Hanım ve Kızları, Karagül, Ateşli Topraklar gibi dizilerde yönetmen olmuştu.

Evren Karabıyık ise daha önce 9 projede yardımcı yönetmen olarak yer aldı. Kendini geliştirdi ve son olarak bu dizide yönetmen olarak kadrodaki yerini aldı. Yardımcı yönetmen olarak Karagül, Savaşçı ve Fazilet Hanım ve Kızları dizisi var.

Faruk Teber ismine geldiğimizde ise genellikle yönetmen olarak olarak projelerde yer alıyor. Ancak dizi ve film projelerinde birçok görevler almıştır. Maria ile Mustafa, Kardeş Çocukları ve İffet gibi dizilerde yönetmen olarak çalışmıştı. Şu an için 16’dan fazla projede yönetmen koltuğuna oturduğunu söyleyelim.

Bir Zamanlar Çukurova Yapımcısı

Yapımcı şirket Tims & B Productions oldu. Söz, Şeref Sözü, Gülperi, Leke ve Maraşlı dizilerinin yapımcısı olarak karşımıza çıkmışlardır.

Timur Savcı ve Burak Sağyaşar dizi için yapımcı görevinde yer alıyor. Bu iki isim oldukça başarılı işlere imza atmışlardı. Özellikle Söz, Şeref Sözü ve Leke gibi dizilerde başarı ve tecrübelerini göstermişlerdi. Ancak Şeref Sözü dizisi düşük reytingler sebebi ile son verilmişti.

Bütün bunların yanında elbette yalnızca dizi yapımcılığı olarak yer almamakta. CinnetÇakallarla DansOflu Hoca ve Ölümlü Dünya gibi projeleri de oldukça dikkat çekiciydi.

Ayrıca Emrah Karacakaya, Nezihe Dikilitaş ve Hamide Keçin Hurma da yapımcı kadrosunda yerini almıştır.

Yine belirtmek gerekir ki Turan Bayat ismi ile de karşılaşıyoruz. Kendisi daha önce Yüz Yüze isimli mini dizide yapımcı olarak bulunmuştu.

Bir Zamanlar Çukurova Senaristi

6 kişilik bir senaryo ekibi ile beraberiz. Derem Çıray, Su Ersöz, Yıldız Tunç, Melis Veziroğlu Yılmaz, Atilla Özel ve Ayça Üzüm isimleri senayo tarafında kalem tutan yazarlar oldu.

Derem Çıray daha önce Leyla ile Mecnun Dizisinde 48 bölüm kadar senaryo ekibinin içerisinde çalışmıştır. Sonraki ilk projesi de Bir Zamanlar Çukurova dizisi olmuştur.

Su Ersöz ise Leke dizisinde senarist ekibin içerisindeydi. Bu dizide ise 27 bölüm kadar senarist ekipte yerini aldı.

Yıldız Tunç yazarımız ise 13’ten fazla projede senaryo yazarı ekibinde yer almış oldukça tecrübeli kalemlerden biridir. Leke, Paramparça, Kördüğüm, Aşk ve Ceza, Binbir Gece ve Aliye dizilerinde senaryo yazarı idi.

Melis Veziroğlu Yılmaz ismi ise genel anlamda 2014 yılından bu yana aktif olarak karşımıza çıkmakta. Ankara’nın Dikmeni dizisi ile başlamış Kalbim Ege’de Kaldı ile devam etmiştir. Özellikle Kalp Atışı dizisinde 26 bölüm senaryo ekibinde yer alması ile büyük tecrübeler elde etmiştir.

Atilla Özel ismi ise Avlu dizisinde karşımıza çıkmıştı. Ayrıca Rüya Gibi isimli mini bir dizide de senarist olarak yer almıştı.

Ayça Üzüm, Yüksek Soyete dizisi ile başlayıp sonrasında Avlu dizisinde yazarlık yapmış biridir.

Görüldüğü üzere birçok değerli ismi bir araya toplamış ve daha önce birbiri ile projelerde yer almış insanlardan oluşan güzel bir yönetim kadrosu var.

Dizinin yönetim kadrosunu kabaca görmüş olduk. Bu insanların daha önce hangi yapımlarda yer aldığına özet anlamda bakmış olduk. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu arada Bir Zamanlar Çukurova dizisi tüm oyuncuları hakkında güzel bir liste görmek isterseniz bu yazımıza davetlisiniz: Bir Zamanlar Çukurova Tam Oyuncu Listesi

DÜŞÜNCENİ YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz