Ana Sayfa Oyuncular Zümrüdüanka Meliha Kimdir? Miray Akay Yaşı, Boyu

Zümrüdüanka Meliha Kimdir? Miray Akay Yaşı, Boyu

Başarılı oyuncu Zümrüdüanka dizisinde Meliha kimdir ve canlandıran Miray Akay, eşi, boyu, dizileri, nereli ve yaşı gibi bilgileri sunduk.

Sevilen oyuncunun daha önce hangi projelerde yer aldığını veya özel hayatı ile ilgili bazı özet bilgileri öğrenmek isterseniz hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Ayrıca dizi içinde nasıl bir karakter olduğunu, dizide neleri etkilediği ile alakalı çeşitli ipuçları da görebilirsiniz. İyi keyifler!

Diğer oyuncuları görmek isterseniz Zümrüdüanka Oyuncuları konusuna göz gezdirebilirsiniz.

Zümrüdüanka dizisinin yönetim kadrosuna bakmak isterseniz, sizi şöyle davet edebiliriz: Zümrüdüanka Yönetmeni, Senaristi, Yapımcısı

Zümrüdüanka Meliha Kimdir?

Canlandıran:Miray Akay
Yaşı:17 Temmuz 2000
Nereli:Ukrayna
Kilosu:55 kg
Boyu:1.65 m
Sevgilisi, EşiAtilla Türkyılmaz

Zümrüt’ün tatmin olmayan kız kardeşi Meliha. Annesine çekmiş biraz. Fakirlikten yılmış ve bunalmıştır. Giderek büyüyor ve ergenlik dönemini geride bırakmaya başlamıştır.

Lise son sınıf öğrencisi olarak karşımıza çıkmıştı. Fakir hayattan bir şekilde yırtıp çıkmak istiyordu. Kısaca köşeyi dönmek istiyordu. Bu, nasıl olursa olsun istediği bir şeydi.

Olgun bir bakış açısı ile etrafını gözlemlemek yerine çeşitli amaçları kendine hedef edinmiş ve bunun için de elinden geleni yapan biridir. Edindiği amaçlar oldukça tehlikeli olsa bile yine de fakirlikten kurtaracaksa mübahtır diyerek devam etmektedir.

Miray Akay kimdir?

17 Temmuz 2000 Ukrayna doğumludur. Asıl adı Myroslava Kostyeva Akay olarak geçmektedir. Genel itibari ile 2010 yılından bu yana aktif bir şekilde dizi-film dünyası içindedir.

İlköğretim ve ortaöğretim sınıflarını İstanbul Bahçelievler Ali Haydar Okulu’nu bitirerek tamamlamıştır. 93′ doğumlu ablası ve 2002 doğumlu bir erkek kardeşi vardır.

Lise eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde almıştır. İlk profesyonel dizi oyunculuğu tecrübesini Türk Malı dizisinde konuk oyuncu olarak 2010 yılında elde etmiştir.

Sonrasında Bitmeyen Şarkı dizisinde 13 bölüm oynamıştır. 2013 yılında 2 filmde yer almıştı. Bunlar Kelebeğin Rüyası ve Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 filmleri idi.

20 Dakika dizisinde Duru karakterini 25 bölüm oynaması ile iyiden iyiye hem tanınan bir oyuncu haline geldi hem de oyunculuk alanında kendini geliştirebilmiş oldu.

Halam Geldi filminde Reyhan, Balık filminde ise Deniz karakterini oldukça güzel oynamıştır. Benim Adım Gültepe dizisinde ise Gülten karakterini oynarken görmüştük.

Güneşin Kızları dizisinde Peri Yılmaz karakteri ile 39 bölüm oynaması ile artık tecrübeli ve bilinen bir oyuncu haline gelmişti. Genç yaşına rağmen gerçekten oldukça fazla projede yer almasını gösterdiği güzel performanslara bağlıyoruz.

Bizim Hikaye dizisinde ise 16 bölüm Zeynep karakterine hayat verişini izlemiştik.

Son zamanlarda Zümrüdüanka dizisinde kamera karşısına çıkmıştır. Burada Meliha rolü ile oyunculuk sergilemektedir.

Miray Akay Dizileri

  • Zümrüdüanka
  • Bizim Hikaye
  • Servet
  • Dip
  • Dayan Yüreğim
  • Güneşin Kızları
  • Benim Adım Gültepe
  • 20 Dakika
  • Bitmeyen Şarkı
  • Türk Malı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz